כולם ביחד, למען כולם: הצטרפו ליום מעשים טובים

2/02/2018
כולם ביחד, למען כולם: הצטרפו ליום מעשים טובים

זה יום שכבר הפך למסורת, ובשנתו ה-12, יותר משני מיליון ישראלים עתידים להשתתף "ביום מעשים טובים", לעצור לרגע את מרוץ החיים, ולהקדיש כמה שעות כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר.

 

"יום מעשים טובים" הוא פרויקט הדגל של עמותת "רוח טובה", המרכזת את כל הזדמנויות ההתנדבות בישראל במקום אחד. העמותה מציעה מגוון הזדמנויות התנדבות לא רק ב"יום מעשים טובים", שיתקיים השנה ביום שלישי, 13 במארס, אלא כל השנה.

 

הרעיון המרכזי שעמד מאחורי ייסודו של "יום מעשים טובים" הוא שכל אדם יכול לעשות מעשה טוב למען הזולת, מעשה טוב גדול או קטן, שמסייע לאחר, משמח אותו, משפר את חייו ומהווה דוגמה לאופן שבו העולם שלנו יכול להיראות כל יום בשנה. אלא שהניסיון מלמד כי בעקבות היום הזה, שמעלה למודעות את הפשטות שבעשיית הטוב, אנשים רבים מבקשים להתנדב באופן קבוע.

 

השנה צפויים להשתתף ב"יום מעשים טובים" מספר שיא של ישראלים – אחד מכל ארבעה. למתנדבים ימתינו אלפי פעילויות בכל רחבי הארץ. זאת לאחר שבשנה שעברה השתתפו בו כמיליון וחצי ישראלים ו-99% מהרשויות המקומיות במדינה לקחו בו חלק.


גם השנה צפויים חידושים. יחידים, קבוצות או חברות עסקיות מוזמנים הפעם לבחור בלחיצת כפתור את ההתנדבות שלהם מתוך מאגר ענק לפי מיקום בארץ. עמותות, רשויות מקומיות וארגונים לתועלת הציבור מוזמנים לגבש רעיונות לפעילויות שיתאימו לצרכיהם ולהיעזר בעמותת "רוח טובה" כדי להוציאן לפועל.

 

כמו כן, ביחד עם המיזם החברתי "קולולם" יתקיים לראשונה אירוע סימולטני בחמישה מוקדים בארץ, מצפון ועד דרום, במסגרתו יוזמן הציבור הרחב להשתתף ביריד חברתי־קהילתי, שבסיומו תתקיים שירה המונית משותפת למען לכידות ואחדות.

 

עם השנים, היוזמה "גלשה" גם לחו"ל. בשנה שעברה התקיים הפרויקט ב-93 מדינות, ביניהן ברזיל, טאיוואן, איטליה, ארה"ב, גרמניה, ארגנטינה, רוסיה, פנמה ועוד, והשתתפו בו מיליונים רבים של בני אדם. השנה יתקיים "יום מעשים טובים הבינלאומי" ב־15 באפריל, כך שיש לכם הזדמנות להתנדב פעמיים, בשתי מדינות.


אשת העסקים והפילנתרופית שרי אריסון, מי שיזמה את "יום המעשים הטובים", מספרת: "היום הזה, שנולד לפני כ־12 שנים, חצה גבולות והפך לגורם בינלאומי מאחד בזכות הפשטות שבו ובגלל היכולת של כל אחת ואחד להתחבר אליו ולקחת חלק ביוזמה שמהווה יום שיא לעשיית טוב כל השנה".

 

רפי אלול, יו"ר עמותת "רוח טובה" המנהלת את היוזמה: "'יום המעשים הטובים' הוא רק סמל וזרז לתחילתה של פעילות התנדבותית. אנשים וקבוצות שמצטרפים אלינו ממשיכים לרוב להתנדב במשך כל השנה".


ב-13 במרץ יתקיים יום המעשים הטובים, המהווה יום שיא לעשיית טוב כל השנה. מיליוני בני אדם צפויים להשתתף ביום גלובלי זה, שיתקיים בלמעלה מ-90 מדינות. רוצים להצטרף ליוזמה? היכנסו עכשיו לאתר "יום מעשים טובים" והירשמו בקליק למעשה הטוב שלכם! יום מעשים טובים מנוהל על ידי עמותת רוח טובה, המציעה מגוון דרכים לעשות טוב ולהתנדב כל השנה 

 

הכתבה פורסמה ב"ידיעות אחרונות"


תמונות באדיבות רוח טובה

 

בשיתוף עמותת רוח טובה


https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5078344,00.html

עבור לתוכן העמוד