לכל אזרח/ית תפקיד!

אם היו אומרים לכם שבפעולה אחת תוכלו לקדם שינוי חברתי וגם להשפיע על חייהם של עשרות אלפי אנשים? גם לסייע לזולת וגם לעצמכם? אם היו מוסיפים ומציינים שמחקרים מלמדים, כי הפעולה הזו תאריך את תוחלת חייכם וגם תשפר את בריאותכם, כיצד הייתם מגיבים? את כל אלה ניתן להשיג באמצעות התנדבות. פעולה רבת השפעה, שביכולתה לשנות גורלות ומקומות, להבדיל בין בעיה מתמשכת לפתרון מיטבי.

אולם בישראל, למרות התועלות הרבות לכל פרט בנפרד ולחברה כולה, הפוטנציאל ההתנדבותי לא ממומש במלואו.

על מנת להגשים את מטרותיה, פועלת המועצה עם שותפים וקובעי מדיניות מהמגזר הציבורי, החברתי והעסקי, בפיתוח ובחיזוק תשתיות התנדבות, בהעלאת המודעות להתנדבות והוקרת העוסקים בה, בפיתוח יוזמות ותוכניות כמענה לצרכים לאומיים, בפיתוח מודלים והנגשת ידע וכלים מקצועיים, בהכשרה ובמחקר. המועצה משמשת כגוף הפיתוח של ממשלת ישראל להרחבת תשתיות ההתנדבות ופועלת לקדם מדיניות ממשלתית ורשותית מבוססת נתונים ותומכת התנדבות. המועצה מייצגת את ישראל במגוון פורומים וארגונים המועצה .ARNOVA ו IAVE בינלאומיים, כגון פועלת כחלק מרשת בינלאומית של ארגוני גג התנדבותיים וחולקת ידע עם ארגונים במעל 45 מדינות בעולם.
כדי לממש את הפוטנציאל, להתאים את ההתנדבות למתנדבים ולמציאות המשתנה ולקיים התנדבות יעילה ואפקטיבית, יש צורך בקידום מקצועי, חדשני ועקבי של שדה ההתנדבות בישראל. בדיוק לשם כך קיימת המועצה הישראלית להתנדבות. המועצה הישראלית להתנדבות היא ארגון הגג של ההתנדבות והמעורבות החברתית בישראל, הארגון מסדיר, מפתח, מקדם ומוביל את התחום. המועצה פועלת לשפר את איכות ההתנדבות, להגדיל את היקפיה, לקדם פיתוח מקצועי של אנשי מקצוע בתחום וליזום תוכניות וכלים חדשניים, תוך הובלת שינוי מדיני, חברתי ותודעתי. המועצה משמשת כגוף הפיתוח של ממשלת ישראל להרחבת תשתיות ההתנדבות ופועלת יחד עם מגוון שותפים מהמגזר הציבורי, החברתי והעסקי.