נעמה ממחזרת למען בעלי החיים

24/01/2018
נעמה ממחזרת למען בעלי החיים
חלקנו נוהגים להשליך לפח בקבוקים שמיועדים למיחזור - וכך, חוץ מהנזק לסביבה, הולך לפח הפיקדון עליהם בשווי 30 אגורות. אלא שנעמה ביגר, תלמידת כיתה ד' מתל אביב, החליטה להפוך את הכסף הקטן הזה לכסף גדול ולהציל בעזרתו כלבים וחתולים. 
נעמה (10.5) רתמה עם המורה שלה לפרויקט את שכבת כיתה ד' בבית הספר, וכך יודעים כל התלמידים שאת הבקבוקים הם שומרים למיחזור כדי לאסוף כמה שיותר כסף, ולהעביר את הפיקדון שמתקבל לטיפול בבעלי חיים. 
הרעיון ליוזמה עלה אצל נעמה כששמעה את אמה מבקשה מאביה לאסוף בקבוקים כדי לסייע בעזרתם לעמותת "כלבים של החיים", הזקוקה לכל סכום, ולו הקטן ביותר.
מאותו רגע החליטה גם היא להירתם לנושא. "לקחתי ארגז, קישטתי אותו והבאתי אותו לכיתה שלי", היא מספרת בגאווה, "לידו תליתי דף מידע שהכנתי על העמותה, ובו מסופר על הסיוע שלהם לבעלי חיים. בעקבות זה כל הכיתה התחילה לאסוף בקבוקים".
הנכונות לעזור לא נעצרה שם: "פניתי למורה למדעים והיא לקחה את זה קדימה, ובעצם הפכה את זה לפרויקט שכבתי, ובסוף השנה זה יהיה פרויקט בית־ספרי".
במסגרת המיזם שלה הכינה נעמה מצגת לכל השכבה, שבה היא מסבירה איך אפשר לתרום וכיצד הכסף שנאסף עוזר לכלבים.
"כעת לכל כיתה בשכבה שלי יש ארגז שבו התלמידים שמים בקבוקים שהם מביאים מהבית. יש לנו קבוצות בווטסאפ של ילדים בכל כיתה, שם אנחנו מסכמים מתי נביא בקבוקים" הוסיפה נעמה.
"כשיש מספיק בקבוקים אני לוקחת אותם עם אמא שלי, ואנחנו מסדרות אותם בחבילות של 50 בקבוקים ומוסרים אותן למתנדבות העמותה, והן מקבלות את הכסף המשמש לטיפול בבעלי החיים". 
נעמה אוספת בקבוקים בכל מקום ובכל מצב: "אני לפעמים מוצאת בקבוקים ברחוב ולוקחת אותם. יש כלבים וחתולים שצריכים בית ואין להם, והם בסכנה שישלחו אותם להסגר או אפילו ייאלצו להמית אותם, ואני לא רוצה שזה יקרה. צריכים כסף כדי לטפל בהם. זו הדרך הכי טובה וזה משלב גם מיחזור וכך תורמים גם לסביבה".
הימים של נעמה מלאים, ופרט לכך שהיא חברה בתנועת נוער היא גם מנגנת בגיטרה, גולשת גלים ומאוד אוהבת ללמוד מדעים. אבל מעל הכל נמצאת האהבה לבעלי חיים.
"יש לנו בבית כלב בשם שנקל וחתולה שקוראים לה לאבלי", היא מספרת, "היו לי בעבר כל מיני בעלי חיים - צבים, אוגרים, דגים - ואני מנסה לשכנע את ההורים שלי עכשיו שיהיו לנו חולדות, אבל כרגע הם עוד לא מסכימים.
"ממש רציתי להיות מתנדבת בעמותה, אבל כרגע אני לא יכולה כי אני קטנה מדי. חלק מהדברים מתרחשים כשאני בלימודים, אז נראה לי שכשאני אגדל אני אתנדב בעמותה, ואולי תהיה לי עמותה משלי שעוזרת לחיות".
באדיבות אתר "ישראל היום"
http://www.israelhayom.co.il/article/530297
עבור לתוכן העמוד