"לתת ולתת מבלי לחשוב מה יצא לי מזה"

מזה 39 שנים שאהרון ספיר, תושב רמת השרון, מתנדב במסגרות שונות בהן זהב בגן, משמר אזרחי ומרכז גישור
15/02/2017 15:00

גיל: 78 


סטטוס משפחתי: נשוי + 3 בנות + 7 נכדים.


מקומות ההתנדבות ברמת השרון: זהב בגן – במושבה בטוחה, גמלאים המתנדבים בגני הילדים. משטרה - במשמר האזרחי ויחידת התנועה, חבר במרכז לגישור ודיאלוג במגוונים.


אהרון, ספר קצת על מקומות ההתנדבות שלך


"את דרך ההתנדבות שלי ברמת השרון התחלתי במרכז הטניס שרק נבנה, הייתי השופט הבינלאומי הראשון שהוסמך על ידי האיגוד הבינלאומי והמקצועני לשפוט ולפקח על תחרויות טניס, שפטתי בהתנדבות בכל התחרויות הגדולות שנערכו בארץ עם טובי הטניסאים. בשנת 1985 קיבלתי מינוי של שופט ראשי בתחרות גביע דיוויס שהתקיימה בנסיכות מונקו, כבוד וחוויה שאי אפשר לשכוח. כעבור 3 שנים, התגייסתי למשמר האזרחי כמתנדב ושובצתי ביחידת המתמיד. עבדנו כיחידה צבאית עם סידור עבודה קבוע לכל חודש. בעקבות שינוי במערך המשטרה, עברתי להתנדב ביחידת התנועה ברמה"ש (ית"מ). לאחר קורס הכשרה, הוצבתי למשמרות והייתי יוצא בשבתות לסיורי תנועה באזור. 


"במסגרת פרויקט זהב בגן, אני מתנדב בגן תירזה כבר 4 שנים ברציפות. אני מגיע לגן פעם בשבוע ועובד עם הילדים על חשיבה תוך כדי משחק. אני אומר בבדיחות הדעת –' אני לא יודע מי נותן למי יותר, אני לילדים? או הילדים לי?'. אני משתתף בכל הפעילויות של הגן בחגים ומצטרף לביקורים במוסדות תרבות שונים. בכל שנה ביום המעשים הטובים, אני מארגן לילדים הפתעה. בשנה הראשונה הילדים הכינו חוברת ציורים כמתנה עבור המשטרה ושני שוטרים קהילתיים הגיעו לקבלה מהילדים. בשנה השנייה הזמנתי ניידת טיפול נמרץ של מד"א שהגיעה עם שני פרמדיקים. בשנה שעברה הזמנתי ניידת כיבוי אש עם הצוות מתחנת רמת השרון, והכל בהתנדבות מלאה מצדם. הייתה חוויה מדהימה ומרגשת". 


כמה זמן אתה מתנדב? 


"39 שנה".


מהי הגדרתך להתנדבות? 


"לתת ולתת מבלי לחשוב מה יצא לי מזה. כדברי המשפט: מה אני יכול לתת, לא מה אני יכול לקבל".


דבר נוסף לפני סיום? 


"להמשיך להתנדב כמה שניתן בכל תחום שניתן לתרום בו לתועלת הכלל- ילדים, מבוגרים, נכים וכל מי שיכול להיעזר בך, ואתה נחוץ לו".


באדיבות לוקאל

http://www.local.co.il/ramat-hasharon/141665/Article/

עבור לתוכן העמוד