"אני פוחדת שהילדה שלי תמות מקור"

"מעולם לא תארתי לעצמי שאני אהיה במצב שבו פשוט קר לי. אני לא רוצה לטוס לחול, או לנופש, אני לא רוצה בגד חדש. פשוט רוצה שלא יהיה לנו קר בחורף ושיהיה מקרר עם אוכל". מוצרי החימום שברשות עמותות "חסדי נעמי" ו"לב נעמי" מחולקים לאחרונה בקצב מהיר במיוחד ועומדים להיגמר לאור הביקוש הרב. "אלפי ישראלים זקוקים למוצרי חימום", מסבירים אנשי העמותה ומבקשים סיוע בתרומות ובמתנדבים
3/01/2017 10:30

החורף הגיע ובזמן רובנו נמצאים מתחת לפוך ולצד התנור או תחת מזגן, יש לא מעט ישראלים שסופרים את הימים עד בוא הקיץ. אחת מהן היא גליה (כל השמות בכתבה בדוים, הפרטים המלאים שמורים במערכת) היא חולת סרטן ואם חד הורית לשלושה ילדים - שני תלמידי תיכון וחייל.

"אנחנו שונאים את החורף", היא מספרת, "זה הרגע בו אנו מרגישים את העוני בצורה החזקה ביותר. אני לא מדברת על החסך בדברים בסיסיים אלא פשוט על פחד, פחד מהקור. הבנים שלי עוד חזקים יחסית, אבל הקטנה שלי תמיד קפואה, לא משנה כמה בגדים אנחנו שמים תמיד קר פה. הקירות דקים מאוד והקור פשוט חודר לעצמות, אני תמיד מתפללת שהקור העז יהיה פה רק ליום יומיים, אני פוחדת שהילדה תמות מקור".

גם נירה (שם בדוי) חולת כליות ואמא לילדים מסבירה: "מעולם לא תארתי לעצמי שאני אהיה במצב שבו פשוט קר לי ושהכסף מהווה אתגר כדי לתת מענה לצורך כל כך בסיסי. אני לא רוצה לטוס לחול, או לנופש, אני לא רוצה בגד חדש. פשוט רוצה שלא יהיה לנו קר בחורף ושיהיה מקרר עם אוכל. אבל אנחנו פשוט לא מצליחים לגמור את החודש".

גליה ונירה הן נתמכות של עמותת חסדי נעמי המטפלת ביותר מ-50,000 בני אדם בישראל. חסדי נעמי ועמותת האחות "לב נעמי", יצאו במבצע רחב היקף בו הן מחלקות מוצרי חימום לחורף תנורי, ושמיכות.

העמותה הוקמה ב-1984, על ידי יוסף כהן ששלח את ילדיו הקטנים לבית הספר, הבחין בילדים המגיעים עם תיקים קרועים ובגדים בלויים, ורחמיו נכמרו על המשפחות הללו.

כהן, עבר מבית לבית, אסף מצרכי מזון וחילק אותם לעניים. עם הזמן גייס מערך התנדבותי שלם, הקים מחסני איסוף, ופיזר ברחבי הארץ ניידות לאיסוף מוצרים. כיום, נתמכים ע"י חסדי נעמי למעלה מ-10,000 משפחות באופן קבוע ועוד רבים נוספים מעת לעת

מתפלל שנעבור את החורף הזה בשלום

מערך ההתנדבות שלהעמותות כולל למעלה מ-20,000 מתנדבים ומתנדבות הפועלים בכ-40 נקודות חלוקה ברחבי הארץ. חלק מהמתנדבים הם נציגי בנינים האמונים על איסוף מצרכי מזון לנזקקים בין השכנים והעברתם ע"י נהגי העמותה למרכזי המיון והאריזה ומשם לחלוקה למשפחות. 

הארגזים הניתנים למשפחות ולאלמנות הנזקקות, נשלחים אליהם על-ידי שליח מחברת משלוחים, כדי להסוות את מטרת השליחות ולמנוע מבוכה ממקבלי המשלוח.

"מוצרי החימום שברשות העמותה מחולקים לאחרונה בקצב כה מהיר ועומדים להיגמר זאת לאור הביקוש הרב", מסביר משה כהן, מנכ"ל חסדי נעמי ויו"ר לב נעמי "לא יכול להיות שאנשים יסבלו מקור, זה מצב איום וחייבים להתגייס יחד כדי לסייע להם".

אהוד (שם בדוי) נתמך נוסף של חסדי נעמי מסכם בעצב, "זה נוראי, אני מביט על הילדים שלי ופשוט רועד מפחד. הבית שלנו הוא בית קר ואני מתפלל שנעבור את החורף הזה בשלום". 

לתרומה עבור רכישת מוצרי חימום לחורף לחצו כאן או כאן. להתנדבות לחצו כאן או התקשרו ל- 1-800-677-777

באדיבות Ynet

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4901754,00.html

 

 

עבור לתוכן העמוד