'גרעין תורני הרצליה' למען הקהילה

מאות משפחות מהרצליה לוקחות חלק בפרויקט התנדבות עם קשישים בודדים וניצולי שואה בעיר. לקראת יום העצמאות חילקו מתנדבים זרי פרחים ותלו דגלי ישראל בבתי הקשישים
21/05/2016
'גרעין תורני הרצליה' למען הקהילה

'גרעין תורני הרצליה' בשיתוף 'עזר מציון' וגופים נוספים מארגנים התנדבות של מאות משפחות אשר מבקרות בחגים בבתי קשישים בודדים וניצולי שואה בהרצליה. בין הפעילויות היו הדלקת נרות בחנוכה, משלוחי מנות בפורים, אריזות שי לפסח ובשבוע שעבר חלוקת זרי פרחים ותליית דגלי ישראל בבתי קשישים וניצולי שואה, תחת הסלוגן "אומרים תודה לדור התקומה".

מדובר בפרויקט בו משתתפות מאות משפחות מרחבי העיר המבקרים אצל כ- 200 קשישים באמירת תודה. לאחרונה ביקרה משפחה אצל ניצול שואה שהוסתר כילד צעיר במנזר במהלך המלחמה. משפחה אחרת נכנסה לבית שהיה חשוך ומצאה את הקשיש שוכב פצוע לאחר שנפל בבוקר ללא יכולת לקום, כך צם כל היום ללא אכילה ושתייה. כמובן שהם טיפלו בו במסירות והמקרה מועבר לטיפול הרווחה, משפחה נוספת ביקרה אצל קשיש חביב בן 102 שהיה מראשוני הרצליה ובוניה.

ראש העירייה משה פדלון ביקר משפחה מראשוני הרצליה, אשר בנתה את ביתם בשנת 1939 ובעלת הבית הקפידה במשך כל השנים לתלות את דגל המדינה בשמחה וגאווה גדולה.

צחי וייס: "היפה והחשוב הוא שהקשר עם אותם קשישים ממשיך לאורך כל השנה וגם בין ביקור לביקור, הליווי יוצר ונוטע בקרב הקשישים את הביטחון וההרגשה שיש מי שדואג להם ומלא בהערכה כלפיהם במשך כל השנה. את היוזמה המדהימה הזו כבר אימצו ערים נוספות. כאן המקום להודות מקרב לב לכל מאות המתנדבים המסורים שלנו בעלי הלב הרחב ומאור הפנים ולצוות המקצועי והמסור של 'גרעין תורני הרצליה' על הפקת המיזם בהצלחה מרובה".

הכתבה פורסמה לראשונה באתר Local בתאריך 18/05/2016

עבור לתוכן העמוד