לזכר חלל צוק איתן: "צוות שון" יתנדב באתיופיה

כמעט שנתיים אחרי ש-20 אלף ישראלים ליוו למנוחות את החייל הבודד נסים שון כרמלי ז"ל, ישתתפו 25 בוגרי צה"ל בהתנדבות לזכרו באתיופיה. עמותת "לוחמים ללא גבולות", שמארגנת את הפעילות: "חלק מה-DNA שלנו"
29/02/2016מנציחים את זכרו של החייל שנהרג בעזה באמצעות התנדבות באזורי העוני של אפריקה:


עמותת "לוחמים ללא גבולות" תוציא בקרוב 25 תרמילאים ישראלים בוגרי צה"ל להתנדבות במשך שבועיים בעיר גונדר שבאתיופיה. ההתנדבות במדינה האפריקנית תיעשה מדי שנה לזכרו של לוחם גולני סמל-ראשון נסים שון כרמלי ז"ל, החייל הבודד שנהרג ביולי 2014 בעזה במהלך מבצע צוק איתן.

 

שון ניסים כרמלי ז
נסים שון כרמלי ז"ל. (צילום: מתוך פייסבוק)


העמותה, שהוקמה על ידי שלושה קצינים מיחידת דובדבן, תפעיל את "צוות שון" בצפון אתיופיה לצורך העברת שיעורי אנגלית ומוסיקה וכן לשיפוץ וחידוש בתי ילדים. אחרי נפילתו של כרמלי נענו כ-20 אלף ישראלים להשתתף בהלווייתו.


אנשי "לוחמים ללא גבולות" מפעילים מדי חודש ספטמבר את "צוות דניאל", שפועל במומבאי שבהודו לזכרו של סמל-ראשון דניאל פומרנץ ז"ל, ומדי חודש דצמבר את "צוות עוז", שפועל בארגנטינה ומוקדש לזכרו של סמל-ראשון עוז מנדלוביץ' ז"ל. פומרנץ ומנדלוביץ' נפלו אף הם במבצע צוק איתן.


"אנחנו לא מתכוונים לעצור פה", אמר סמנכ"ל העמותה יאיר אטיאס. "השאיפה היא להפוך את ישראל למעצמה עולמית של עשייה הומניטארית ברחבי העולם השלישי, ישראל כבר הפכה למעצמה של הייטק, מדע וחקלאות, אין סיבה שלא נהפוך למעצמה של התנדבות וחסד. סוג עשייה זה הוא לחלוטין חלק מה-DNA היהודי-ישראלי של כולנו".


לקראת היציאה לאתיופיה נרשמו כ-350 בוגרים צה"ל, אולם מתוכם נבחרו 25 בלבד, שעברו חמישה ימי ראיונות אינטנסיביים. 25 התרמילאים נושאים בעלויות הטיסה לאתיופיה אך כל העלויות בזמן ימי ההתנדבות הן על חשבון העמותה. אחרי ההתנדבות התרמילאים ימשיכו בטיול עצמאי באתיופיה, שבאחרונה הפכה ליעד אטרקטיבי לישראלים.


בנשיאות העמותה מכהן מפקד חיל האוויר לשעבר, אלוף במיל' אליעזר שקדי, שציין כי "לעשייה של 'לוחמים ללא גבולות' יש משמעות וחשיבות אדירה, לנו כיהודים, לנו כישראלים ויותר מכול, לנו כבני אדם".


מייסד העמותה, גילי כהן, אמר כי "עד כה הפרויקט סוקר 19 פעמים בתקשורת העולמית, ובהחלט השאיפה היא לחשוף לעולם צד אחר על ישראל, יפה יותר, ואמיתי יותר".

 

להרשמה ותרומה לעמותה: ffl.org.il


קישור לכתבה המקורית: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4772544,00.html

עבור לתוכן העמוד