התנדבות למען אחרים
הגדל

החדווה שבנתינה - הרעיון מאחורי הפרויקט

דיירות "בית בלב" בית אילדן מספרות על החווייה שלהן והרעיון להקמת שוק

לפחות פעם בשבוע אני מקדישה להתנדבות למען אחרים. הנתינה והעשייה למען האחר מעודדת ומכניסה בי אופטימיות ושמחת חיים גדולה יותר. פעם בשבוע אני מתנדבת בויצ"ו, שם מזדמן לי להכיר חברים חדשים, היום שלי מקבל משמעות ואני מתמלאת תחושת סיפוק והנאה.

 חלק מהפעילות של העמותה הוא גיוס ביגוד והנעלה למשפחות שידן אינה משגת, כך שמידי כמה חודשים נהגתי לבקש מחברי בדיור המוגן "בית בלב" בית

אילדן ומבני משפחתי לאסוף בגדים שנוכל לתרום לאותן משפחות. לפני כחודשיים, בישיבה של וועדת התרבות בבית עם מנהלת התרבות שלנו, היא העלתה רעיון שקסם לי מאוד - במקום להעביר הלאה את הבגדים הישנים-חדשים, ואת התכשיטים שאנחנו כבר לא עונדות, לבקש מחברינו לאוורר את ארונותיהם ועם השלל שייאסף לקיים שוק יד שנייה אצלנו בבית, כאשר את ההכנסות ממכירת החפצים נעביר כתרומה לאחת העמותות החשובות הפעילות בצפון הארץ.

 

ההחלטה לקיים שוק התקבלה פה אחד. אנחנו נקיים אצלנו בבית אילדן שוק יד שנייה, ביום שלישי 21 ליולי 2015, בין השעות 09:30-19:00, כשהכסף קודש ל"עמותת חיים", לטובת ילדים חולי סרטן. מרגע ההכרזה על השוק, הבית כולו כמרקחה. כבר כמה שבועות שכולנו מפשפשים בארונות ומגלים אוצרות שכבר הספקנו לשכוח מקיומם, כך גם בני משפחותינו וחברים טובים. האביזרים לא מפסיקים לזרום אלינו. יש לנו מאות אביזרים, החל מתיקים אופנתיים, תכשיטים במגוון סגנונות, צעיפים מרהיבים, מפות שולחן, כלי בית, תמונות, בגדים, מעילי חורף חמים וכלה במכונת תפירה שהצלחנו לגייס והיד עוד נטויה.

 

אני בעצמי רכשתי בשנים האחרונות מספר זוגות נעליים שלא נעלתי מעולם, הן חדשות וסתם שוכבות בארון וזו בדיוק ההזדמנות להיפרד מהן למען מטרה טובה. חנה חברתי תרמה למיזם כמה תמונות וחפצי אמנות שקישטו את הבית הגדול שעזבה, וכרגע לא נמצא עבורם מקום בדירות האינטימיות שלנו בדיור המוגן. צוות האמנים של הבית, ויש לא מעט כאלה, תורם כל אחד יצירה אחת או שתיים לטובת השוק, מפסלי אבן, עבודות עץ, יצירות ממתכת, ציורי שמן ועוד. אבל האוצר הגדול ביותר הוא מגוון התכשיטים שהצלחנו לאסוף. זה לא סוד שכל אישה מצליחה לאגור במהלך חייה עשרות שרשרות, צמידים ועגילים. במהלך השנים הטעם משתנה ולפעמים פשוט נמאס מעגילי הפנינה הקלאסיים ומגיע הרגע לחדש. אז אם אתן באזור ובא לכן לחדש את מלאי התכשיטים, אצלנו יהיו במגוון רחב של סגנונות באיכות גבוהה ובמחירים מצחיקים. אני מאמינה שהמחיר שיקבע עבור החפצים השונים יהיה אטרקטיבי ומשתלם ביותר.

 

על מנת להיות ממש אפקטיביים ולהשיג כמה שיותר עבור ילדי "עמותת חיים", הקמנו צוות מיוחד שמתכנס אחת לכמה ימים כדי למיין את האביזרים. הכל נארז בארגזים באופן מקצועי כמו בחנות מתנות גדולה ומהודרת. בימים הקרובים נכנס שוב את וועדת השוק יד 2, ונתמחר את כל המוצרים. אנחנו מאוד מקוות שנצליח לגייס סכום כסף גדול שיספיק לממן פעילויות לטובת הילדים. המחשבה שכל מכירה שלנו כאן תוכל לתרום למימוש פעילות של כיף והנאה עבור הילדים השוהים ימים, שבועות וחודשים במחלקות האונקולוגיות בבתי החולים ומחכים לנס הקטן שלהם, היא המניע שלנו לכל המהלך. אז עד שהנס יגיע, אנחנו מזמינים את תושבי הקריות והסביבה, להגיע להתרשם, לפתוח את ליבם וכיסם. השוק של "בית בלב" בית אילדן יהפוך לאתר הקניות האטרקטיבי ביותר באזור.

  באדיבות  ynet

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4679218,00.html

עבור לתוכן העמוד