אות יקיר משגב יוענק ביום העצמאות לרפי פלוטניק על מפעלי ההתנדבות הרבים שהוא מוביל
הגדל

יקירי משגב לשנת 2015 – רפי פלוטניק ומתנדבי תכנית מר"ב

 
אות יקיר משגב יוענק באירוע יום העצמאות לרפי פלוטניק על מפעלי ההתנדבות הרבים שהוא מוביל, במסירות וברוח יזמית, במגוון תחומים וביניהם תכנית "בחזרה לדרך המלך", קידום צעירים בסיכון ב'צור שלם' ופרויקטים ביובלים,

ולמתנדבי מר"ב- תכנית ראשונה מסוגה בישראל, על ליווי מסור ותמיכה באנשים המתמודדים עם מחלות מאיימות חיים ובני משפחותיהם.

רפי פלוטניק, מוותיקי יובלים, מעורב במיזמי התנדבות רבים מיום שהצטרף ליישוב ובשנים האחרונות באינטנסיביות ומעורבות הולכות וגוברות, כאשר דמותו, אישיותו ויוזמותיו מטביעות את חותמן על כל פעילות בה הוא לוקח חלק.

רפי מדבר על הסיפוק הרב כאשר מצליחים לסייע לאדם ועל הכרת התודה מחממת הלב."לראות משפחות שעשית להם טוב, זו חוויה נהדרת ואני ממליץ לכל מי שלא חווה את זה עד היום לנסות. זה פשוט יוצא מן הכלל"

סימה ברגמן ממעלה צביה, יזמה ובנתה את תכנית מר"ב (מתנדבים ורוח בקהילה) יחד עם אסתי וולפנזון לפני 5 שנים, ומאז היא מרכזת אותה בהתנדבות, בשיתוף האגף לשירותים חברתיים והיחידה להתנדבות. תכנית מר"ב מציעה לתושבים החולים במחלות מאיימות חיים, ולבני משפחותיהם, תמיכה וליווי על ידי מתנדבים ממשגב. המתנדבים עברו הכשרה מקצועית מקיפה, וממשיכים לקבל הדרכה וליווי קבועים.

סימה: "בהיותינו חלק מקהילה הבנו את הצורך והמצוקה של אנשים, המתמודדים עם מחלה קשה, ואת היתרון בהושטת עזרה דווקא ממי שאינו מהמעגל הקרוב. לעיתים דווקא תמיכה כזו מאפשרת הקשבה ערה ונוכחת ואמפטיה, שיח פתוח על הכל, גם על דברים פרטיים מאוד, ולפעמים גם על הפרידה הצפויה".
 
 

http://www.misgav.org.il/page_31584

 


 

 


 

 

עבור לתוכן העמוד