מתנדבים להלחם בסרטן
הגדל

שום ניתוח לא יסיר את התשוקה שלי לחיות"

בזמן שחברותיה ישבו בביקיני על חוף הים, קרין הורן עברה הקרנות וכימותרפיה - בגיל 26 החיים שלה השתנו לחלוטין אבל היא החליטה לא לוותר, גם לא כשהמחלה חזרה ביתר שאת 14 שנים אחרי. עכשיו, כשהיא מודעת למשמעות הפעילות הגופנית בחיזוק הגוף והנפש, היא פועלת בתחום למען החולות בסרטן השד ומסבירה מה עוזר לה להמשיך לרוץ קדימה במלוא המרץ

בגיל 26 אובחן אצלי סרטן שד בפעם הראשונה. גיל 26. כ"כ צעירה ועדיין מתמודדת עם המוות של אימי מדום לב בשנה קודם לכן. הייתי אחת מאותן נשים שחשו שמשהו לא בסדר. ניגשתי לרופא שאמר לי במפורש "את כ"כ צעירה, זה כנראה שום דבר", אבל האולטראסאונד הראה אחרת. חליתי בסרטן שד. היום אני

יודעת שהגילוי המוקדם הציל את חיי.

כך, בגיל 26, נכנסתי לעולם חדש. בזמן שחבריי וחברותיי יצאו למסיבות, אני הייתי צריכה לעבור כימותרפיה והקרנות, בזמן שכל חברותיי לבשו ביקיני על החוף, לי היו ציורי קרינה על הגוף. ולמרות כל אלו, מעולם לא התעסקתי בשאלה "למה דווקא אני?". קראתי, שאלתי שאלות, הערצתי את הקרקפת שלי וחיבקתי את נשירת השיער שלי, וגם העובדה שאיבדתי כמעט מחצית מהחזה שלי - לא הייתה בה כדי להרפות את ידיי. "אני רוצה להמשיך את החיים שלי בדיוק כמו שהיו ולא להפסיק לרגע", אמרתי לעצמי בכל יום. הרגשתי שאני נלחמת לזכות בחיים שלי בחזרה.

 רק 5 שנים אחרי התחלתי את השיקום. מדהים איך דברים קטנים, כמו 250cc יכולים להחזיר לך את הביטחון העצמי שלך כאישה. אך למרות החזה החדש והמחשוף הסקסי - הנשמה שלי נשארה מצולקת.

 כמי שתמיד אהבה ספורט ופעילות גופנית, המשכתי להתמיד ולא להישבר גם ברגעים הקשים ביותר. הקשבתי לגוף שלי וכמו שידעתי מתי משהו השתבש, ידעתי גם מתי אפשר לצאת החוצה ולהתאמן. בן זוגי, מנו, הכיר לי ענף ספורט חדש ומדהים: חתירה על גלשן. עמדתי עליו בזכות עצמי וחתרתי לעבר האוקיינוס. הרשתי לעצמי להיסחף וזו הייתה תחושה שקשה לתאר במילים.

בחודש ינואר 2013, 14 שנים לאחר שגיליתי לראשונה את המחלה וניצחתי - היא חזרה. הפעם במצב הרבה יותר גרוע. ועם זאת אני אומרת בקול רם: שום ניתוח לא יסיר את התשוקה שלי ואת מה שיש לי לתת, הכימותרפיה והקרנות לא ישרפו את התאווה שלי לחיים והאהבה שלי לעזור לאחרים. אני פה כדי להישאר ולנצח.

כבר 4 שנים שאני עוסקת בספורט החתירה והמשכתי בצורה אינטנסיבית יותר גם לאחר הניתוח כחלק מתהליך ההחלמה שלי. מעבר ליתרונות הנפשיים של הספורט הזה - יש בו יתרונות פיזיים רבים ביניהם חיזוק הזרועות, הגמישות והכוח של פלג הגוף העליון. לרגעים שאני על הגלשן יש השפעה מדיטטיבית. נשים רבות מחליטות להימנע מספורט לאחר ניתוח של סרטן שד, אך אני יכולה לומר, מניסיון, שההפך הוא הנכון. ה- SUP הוא ספורט נגיש לנשים בכל הגילאים ומאפשר שימוש בכל חלקי הגוף: הגב, הזרועות והרגליים.

 אירוע Paddle for Hope, אותו אני מארגנת זו השנה שלישית בניו זילנד נועד לחשוף יותר אנשים לספורט ה-SUP, להדגיש את חשיבות הפעילות הגופנית לנשים המתמודדות עם המחלה ויותר מכל: לגייס כספים למען חקר המחלה. מהיכרותי עם גל פרידמן, אלוף אולימפי וספורטאי פעיל בגלישת SUP, החלטתי לפנות אליו ולהביא את האירוע לישראל. האירוע מתבצע בסיוע חברת פרי גל, היבואנים הרשמיים של STARBOARD.

קרין הורן, ישראלית המתגוררת בניו זילנד, הייתה רק בת 26 כשגילתה שחלתה בסרטן שד. לאחר מלחמה עיקשת במחלה ולידת 3 בנות מקסימות החליטה ליזום בניו זילנד את Paddle for Hope – אירוע גיוס כספים למאבק במחלה, אליו מגיעים מידי שנה משתתפים מרחבי העולם. באירוע מתקיימת תחרות חתירה על גלשנים (SUP) – ספורט פופולארי בעיקר בקרב נשים, והשנה הוא עתיד להתקיים גם בישראל. בדיוק שנה לאחר שגילתה שהמחלה חזרה בשנית

  • אירוע Paddle for Hope יתקיים ביום שבת 9.11.13, החל מהשעה 9:00 בבוקר במרכז הימי קיסריה, חוף שדות ים-בירת הסאפ של ישראל. כל ההכנסות לעמותת "אחת מתשע" המסייעת לנשים חולות סרטן שד וקרוביהן.
  • לפרטים והרשמה: 052-4383707
  • לעמוד הפייסבוק של האירוע

באדיבות ynet 

עבור לתוכן העמוד