תקווה והתחדשות בעת מחלה
הגדל

תקווה והתחדשות בעת מחלה

 

 

תשקופת ומעגן עורכים אירוע גאלה הכולל ארוחת ערב חגיגית, מוזיקה ובידור בהשתתפותם של ישראל קטורזה, בועז מעודה ונתן גושן בהנחייתה של מיקי חיימוביץ' אשר נידבו מזמנם לאירוע. חלוקת אותות הוקרה לענת גוב, עדנה מזיא ועוד.

האירוע יתקיים ביום ב' כ"ה אדר תשע"ב  19 במרץ 2012 ב"Avenue" בקרית שדה התעופה.

כל הכנסות האירוע קודש לפעילותינו למען חולים ומשפחותיהם.

  

 

תשקופת בע"מ (חל"צ) הוא מוסד ללא כוונת רווח (מלכ"ר), אשר ייעודו לשנות את הגישה למחלות קשות; מחוויה של יגון, בלבול והכחשה, לחוויה הכוללת בתוכה עידוד, שיתוף פעולה, צמיחה וריפוי, הן בעבור החולים ומשפחותיהם והן בעבור אנשי המקצוע המטפלים בהם.  תוכניות תשקופת מבוססות על התפיסה שככל שהאדם מקבל תמיכה וכלים להתמודדות עם מחלות קשות ואובדן, כך יש ביכולתו לחוות אותם בצורה פתוחה יותר, טראומטית פחות, ואף להעניק משמעות עמוקה לחייו היומיומיים. אנו מאמינים שחשיפה למחלות קשות ואובדן, הן בחיים הפרטיים והן בחיים המקצועיים, מחייבת התייחסות עמוקה ומתאימה - בכדי לחזק, להרחיב ולגוון את מנגנוני ההתמודדות של האדם.

פרופ' בן קורן, מייסד ויושב ראש הועד המנהל של תשקופת זכה באות הנשיא למתנדב תשע"א על פעילותו בתשקופת לשינוי ההתמודדות במחלות קשות.

 

תשקופת עובדת  בשיתוף פעולה עם מעגן – מרכז תמיכה לאנשים החיים עם מחלת הסרטן (ע"ר), וביחד מעניקים לאנשים המתמודדים עם מחלות ולבני משפחותיהם מגוון פעילויות כגון קבוצות תמיכה, סדנאות גוף נפש ותרפיה באמנויות. אנו מציעים תמיכה נפשית ורוחנית ליחידים, זוגות ומשפחות.

 

 

 

בין פעילויותינו:

למתמודדים עם מחלה ולבני משפחותיהם:

§        קבוצות תמיכה – לאנשים המתמודדים עם מחלה ולאנשים המתמודדים עם אבדן.

§        סדנאות גוף נפש – כגון יוגה, צ'יקונג, פלדנקרייז ועוד.

§        סדנאות אמנות וסדנאות תרפיה באמנויות.

§        תמיכה נפשית ליחידים זוגות ומשפחות

§        תמיכה רוחנית באופן פרטני ובקבוצות.

§        הרצאות בנושאים מגוונים המיועדות לקהל הרחב.

§        נופש "שותפים לחיים" באווירה מפנקת שמיועד לחיזוק התקשורת בין בני זוג שאחד מהם מתמודד עם מחלה.

§        פעילויות לקראת חגים.

 

לבעלי מקצוע

§        סדנאות המיועדות לבעלי מקצוע המתמחים בתחומים הרלוונטיים כגון רופאים, אחיות ורבנים. סדנאות אלו מעניקות כלים להתמודדות עם הרגשות והלבטים הקשים בעבודתם עם החולים ובני משפחותיהם.

§        כנס שנתי בנושא הליווי הרוחני.


חיבור – חברה בריאות ורוח
- שינוי חוויית המחלה באמצעות רצף של טיפול נפשי ורוחני.

מכון "חיבור" הוקם כיוזמה משותפת של ארגון תשקופת, הפועל לרווחת חולים ובני משפחותיהם ומסייע להם בצמיחה בעקבות מחלה ובין ארגון "חברות" הפועל להעצמת מרכזים רפואיים באמצעות הרוח, היצירה והקהילה.  ל"תשקופת" ניסיון רב במתן כלים להתמודדות עם הקשיים הנפשיים, הרגשיים והרוחניים העולים בעקבות ההתמודדות עם מחלה קשה, וכן בהכשרת מתנדבים לליווי חולים, בתוך מתקני הממסד הרפואי או כאלה השוהים בביתם, כלומר בקהילה. ל"חברות" ניסיון מוצלח בהפעלת הגישה המערכתית יצירתית במרכז הרפואי  "הדסה" בירושלים בחמש שנים האחרונות.

§        הכשרת מתנדבים בליווי נפשי ורוחני לביקור אצל אנשים המתמודדים עם מחלות קשות ואצל אנשים בסוף החיים.

§        הפעלה וליווי של המתנדבים בעבודתם השוטפת בביקורים סדירים אצל חולים באשפוז ביתי ובמוסדות.

 

עתיד: עסקים ותשקופת יד ביד

דרך חדשה של שיתוף בין עסקים לארגוני החברה האזרחית.

·        סדנאות לבכירים ולעובדים שיעזרו להם להבין את האתגרים הניצבים בפני אדם המתמודד עם מחלה ויתנו להם כלים לשיפור התקשורת והתמיכה בו.

·        חברות בעתיד למשתתפי הפעילות במרכז מעגן – תשקופת מעניקה הנחות בהשתתפות בפעילויות המרכז והנחות בבתי עסק שותפי עתיד

 

בנוסף למרכז תשקופת-מעגן שבירושלים קיימים סניפים נוספים בצפון – אזור חיפה ובשרון – ברעננה.

תשקופת חבר ברשת הארגונים לליווי רוחני יהודי בישראל ומנכ"לית תשקופת דבורה קורן היא מנהלת שותפה של הרשת. יחד עם ארגונים נוספים מקיים תשקופת את הכנס השנתי של ליווי רוחני לאנשי מקצוע.

 

 

לפרטים נוספים:  www.tishkofet.co.il

או בטלפון: 1599550066

עבור לתוכן העמוד