"גג וגם" למען מחוסרי קורת -גג
הגדל

בנאי, שבן וקואמי למען נערים מחוסרי קורת גג

נערים ונערות שיצאו או הוצאו מביתם על רקע נטייתם המינית או שינוי בזהותם המגדרית, מוצאים מענה בקומפלקס "גג וגם" בת"א. מחר (ב') יערך ערב התרמה עבורם. אהוד בנאי, המופיע בהתנדבות בערב, מספר על המקום 
 
"גג וגם", קומפלקס המתפעל שלושה בתים ושני מרכזי יום לנוער במצבי סיכון ומשבר, יערוך ב-27.12 את מופע ההתרמה השנתי שלו, השישי במספר. המרכז כולל שלושה בתים לבני נוער מחוסרי קורת-גג: מקום אחר, בית דרור, ודירת המשך לבנות ושני מרכזי יום: מרכז הורים מתבגרים ומרכז למידה. בית דרור מספק בית חם לנערים ונערות שיצאו או הוצאו מביתם על רקע נטייתם המינית או שינוי בזהותם המגדרית, והוא חלק מרשת מענים רחבה וייחודית של עמותת שח"ל ובפיקוח של משרד הרווחה.
 
הערב יהיה פתוח לקהל הרחב וכל הכרטיסים שיימכרו בו, יועברו כתרומה לבתים אותם מפעיל הארגון. אהוד בנאי, שלומי שבן וקוואמי דה לה פוקס התנדבו להופיע במועדון הבארבי בת"א, שנתרם בהתנדבות גם הוא  לטובת הערב הזה.
אהוד בנאי בשיר "ילדי הלילה"-יופיע בהתנדבות בערב ההתרמה. 
"לפני כעשר שנים פנו אלי מעמותת על"ם שפועלת למען נערים ונערות במצבים של סיכון ומצוקה,שמסיבות שונות נפלטו מהבית אל הרחוב, וביקשו ממני לכתוב שיר כדי להגביר את המודעות לקיומם של בתים שקולטים מטפלים ומשקמים את הנערים והנערות האלה", מספר אהוד בנאי על החיבור שלו למקום. "הגעתי בין השאר לבית בשם 'מקום אחר', והתרשמתי עמוקות מהחום והאהבה שמעניק צוות העובדים לנוער הזה, שכל כך זקוק לזה. בעקבות הביקור הזה נכתב השיר "ילדי הלילה", בשיתוף עם נער ונערה שהכרתי במקום. 
אגב, שניהם השתקמו במשך השנים והנערה, שהיא כיום כבר בחורה, הגיעה לפני שנתיים להופעה שלי בחיפה, והתרגשתי מאוד, וגם היא, כשהקדשתי לה מהבמה את השיר שכתבנו ביחד" מספר בנאי. "עכשיו, ארגון 'גג וגם' שמחזיק ומפעיל שלושה בתים כאלה זקוק לעזרה כלכלית כדי להעשיר את פעילותו, ואני אופיע שם, ביחד עם הנגנים נושי פז ואלעד כהן, ואשיר כמובן, בין השאר, את 'ילדי הלילה'. אני חושב שחשוב מאוד לתמוך בבתים האלה שעושים עבודת קודש נפלאה ומצילים נפשות".
 
זוהר, מתנדבת במסגרת שירות לאומי ב"בית דרור" המארגנת את האירוע יחד עם אלון ברמי מנהל הקומפלקס מוסיפה: "בית דרור שצבוע כתום מבחוץ, נראה לעוברי אורח כמו עוד בית רגיל בנווה צדק, אלא שהקירות הפנימיים למעשה ספוגים סיפורי חיים שונים, אמיצים, אחרים, מלאי חושך, שינוי, תקווה ואור"  היא מתארת. "הנערים הנקלטים לבית מקבלים אוכל, מקלחת חמה, מיטה לישון בה, אדם לדבר איתו. ולאט נכנסים לתהליכים עמוקים, טיפוליים התנהגותיים וחינוכיים כאחד".
 
"מתנדבים ותורמים רבים יש לבית הזה, ממבשלי ארוחות צהריים ועד למתנדבי ערב וחונכים אישיים. אנשי הצוות עובדים במסירות 24 שעות ביממה. כשנכנסתי לבית, נדהמתי מכמות האהבה והמסירות הבלתי נגמרת שמעניק הצוות לנערים. רק אחרי כמה זמן הצלחתי להבין איך העבודה הופכת למקום שכל נפשך בו", היא מסכמת.
 
"ערב ההתרמה מיועד לתת מודעות לבתים השונים, בכדי שכמה שיותר נערים ונערות שצריכים את קורת הגג הזאת, ידעו על קיומה בנוסף, אנחנו רוצים למקצע את הפעילות שלנו, להעשיר אותה, ולתת לנערים ולנערות מעבר למינימום ההכרחי לו הם זקוקים, בכדי לאפשר צמיחה, למידה והתבגרות ערכיים ומקצועיים לכל נער ונערה". באדיבות ynet  

עבור לתוכן העמוד