עזרא ועירית דגן קבלו את אות המופת החברתי
עזרא דגן, שחקן התיאטרון הקאמרי, ורעייתו עירית דגן קבלו את "אות המופת החברתי" לשנת 2010 על תרומה לחברה במסגרת "כנס ישראל - שדרות לחברה". הפרס מוענק לעירית ועזרא דגן יוצרי "תיאטרון עדות – לספר כדי לחיות" פרויקט חינוכי טיפולי המקיים מפגשים בין ניצולי שואה לבני נוער מחטיבות הביניים ובני הדור השני במקומות שונים ברחבי הארץ.
הגדל

עזרא ועירית דגן קבלו את אות המופת החברתי


עזרא דגן, שחקן התיאטרון הקאמרי, ורעייתו עירית דגן  קבלו את "אות המופת החברתי" לשנת  2010  על תרומה לחברה במסגרת "כנס ישראל - שדרות לחברה". הפרס מוענק לעירית ועזרא דגן יוצרי "תיאטרון עדות – לספר כדי לחיות" פרויקט חינוכי טיפולי המקיים מפגשים בין ניצולי שואה לבני נוער מחטיבות הביניים ובני הדור השני במקומות שונים ברחבי הארץ.
הטקס התקיים ביום רביעי 10.11.2010 בשעה 18.30 במתנ"ס המחודש של שדרות במסגרת 'כנס ישראל שדרות לחברה' ו'המועצה הלאומית להתנדבות בישראל'.
"תיאטרון עדות – לספר כדי לחיות" – הוא מפעל חיים של זוג השחקנים עירית ועזרא דגן, הפועל מזה  10 שנים ונערך ב-26 ישובים, ובימים אלה מקיים את התוכנית ה- 33. בתוכנית תיאטרון  עדוּת נפגשים ניצולי שואה ובני נוער בקבוצות טיפוליות באמצעות יצירה והבעה אמנותית, דרמה – תרפיה, תיאטרון פליי-בק, ותיאטרון סיפור, במשך שנה וחצי. בסיומו של התהליך נכתב מחזה על פי עדותם של הניצולים ועל פיו מוצגת הצגה בפני תלמידי חטי"ב תיכונים, תושבי הישוב וחיילי צה"ל.
עירית ועזרא דגן מנהלים את תוכנית ההנחיה, הטיפול בדרמה, הבימוי וההפקה של תיאטרון עדות. עירית ועזרא שחקני תיאטרון ופנטומימה. שיחקו בעבר בתיאטרון הלאומי הבימה ובתיאטרון הנוער מורים למשחק ומפעילי תוכניות חינוכיות לתלמידים. בעבר הפיקו הצגות, ביימו ושיחקו בשיתוף עם מוזיאון בית התפוצות ומוזיאון תל-אביב. עירית בעלת תואר M.A. בטיפול בהבעה ויצירה ודרמה תרפיה. עזרא שחקן התיאטרון הקאמרי של תל אביב.
עירית - דור שני להורים  לניצולי שואה – האם שורדת מחנה אושוויץ- בירקנאו, האב לוחם מחתרת הבריחה של הנוער הציוני. משפחותיהם יוסף ולוי  מקלוז' טרנסילבניה, הושמדו במחנה אושוויץ. משפחתו של עזרא, משפחת פינטו, בת 6 נפשות נשלחה מפריס צרפת לאושוויץ ונרצחה, ומשפחת בר דוד שרדה.
"תיאטרון עדוּת" מנוהל מקצועית ומתוקצב  ע"י מספר גופים: "אשל" – האגודה לתכנון ולפיתוח שירותים חברתיים לזקן בישראל, ג'וינט ישראל, ועידת התביעות ומשרד הרווחה והשירותים החברתיים.
מטרת אות המופת החברתי של כנס שדרות לחברה, לעודד פעילות חברתית בתחומי מדינת ישראל מתוך תובנה שהיא מחזקת את המרקם החברתי, משפרת את מצבם של פרטים וקהילות, ותורמת ללכידות חברתית על בסיס אנושי והומני. האות מבטא את שאיפתה של החברה בישראל לטיפוח ערכים של שוויון, לכידות חברתית, מעורבות חברתית, נתינה למען הזולת, אחריות הדדית ואהבת האדם והארץ בקרב תושבי ישראל.
מפעל הענקת "האות" מתבצע ע"י 'כנס שדרות לחברה' ו'המועצה הלאומית להתנדבות בישראל'.


 

 

עבור לתוכן העמוד