סיפורה של עמותת "המלאכים שלנו" המגשימה חלומות של ילדים חולים
ניר, גולן ונדב בזק הם שלושה בני דודים מרמה"ש שהחליטו להקים עמותה "המלאכים שלנו", המגשימה חלומות של ילדים חולים. ניר הקים את העמותה במקביל לדעיכתה את אמו ממחלת הסרטן: "מבחינתי, הקמת העמותה היא קיום הצוואה הכי טובה של אמי"
הגדל

ניר בזק (38) רווק תושב רמת השרון, העוסק בנדל"ן ולומד משפטים, הלך מספר שנים עם המחשבה שהוא רוצה לעזור לאחרים. כזו מין מחשבה שישבה בתוך הראש ולא הרפתה. כאשר אמו חלתה בסרטן והוא טיפל בה באופן צמוד במשך שנתיים וחצי עד לפני ארבעה חודשים כשנפטרה, המחשבה הפכה ליישום בשטח.

יום אחד הוא וידידה בשם הדר כהן, קנו ערמות של ממתקים וצעצועים, הגיעו פיזית לבתי החולים ללא אישור או בקשה, והחלו לחלק לילדים החולים את הטובין. כך הם עברו ממקום למקום ועסקו בנתינה. כן, שיחקו בלהיות מלאכים. בחלק מבתי החולים שמחו, בחלק לא הסכימו, אבל בזק לא שאל אלא פשוט עשה. הרעיון להקים עמותה ולהגשים חלומות לילדים חולים, החל לרקום לו חיים לצד החולי והדעיכה של אמו. כאשר חשב את מי לצרף אליו ככוח מוביל, עלה לו בראש בן דודו גולן בזק (36), תושב רמת השרון, המכונה גולי ועוסק בליצנות רפואית. עם הזמן הם צירפו גם את נדב בזק (38) בן דודם השלישי משבט בזק הגדול שרובם תושבי העיר, והעמותה "המלאכים שלנו" יצאה לדרך באופן רשמי.

ההתמודדות עם מחלת האם

מאז הם עוסקים בלעשות טוב למי שחלש, למי שזקוק, למי שחולה. "גמלה בלבי המחשבה שאני רוצה לעזור לאוכלוסייה חלשה", מספר ניר. "הרגשתי שאני לא תורם לחברה. לא עושה כלום מעבר לעצמי. חשבתי על זה כמה שנים. לפני 3 שנים אמא שלי מרים בזק ז"ל חלתה בסרטן. הייתי צמוד אליה לאורך כל המחלה עד מותה. הייתה פאשלה של רופא שלא זיהה את המחלה למרות תלונותיה. זה מין סוג של סרטן הרחם שניתן לזהות מהר מאוד. היא התלוננה שנה וחצי אבל הוא לא עלה על זה. אני מלא כעס על זה, אך שום דבר לא יחזיר את אמא שלי.


גולן עוסק בתחום הזה למעלה משש שנים כליצן רפואי, עובד במרפאת שיניים שם אני מלייצן. גם מלמד נוער פגוע נפשית/פסיכוטית בבית ספר ארזים בראשל"צ ועושה ימי הולדת והפעלות ומעביר קורסים ומרצה לנוער.

גולן: "נרתמתי מיד לעזרה. אנשים רואים ליצן רפואי והם מיד חושבים, נו תצחיק. אני לא מצחיק. אני משתדל לתת את הבמה לשני אם זה המלווה או הילד עצמו. אני נותן להם את הבמה מחומרים שהם נותנים לי ואני יוצר מזה משהו מעניין, מרתק, מנתק מהמציאות וגורם לשמחה. הצחוק הוא בריא, ההומור מרפא.

"כאשר ניר פנה אליי ולמרות שהייתי עסוק מאוד, רציתי לקחת חלק בעשייה הזו. נדב בן דודנו השלישי הצטרף בשלב מאוחר יותר כאשר הקמנו את העמותה הרשומה".

וכך מצאו את עצמם שלושת בני הדודים יוצאים לעזור לאחרים. שלושתם אנשים עסוקים והם חלק משבט גדול. שלוחה ענפה ברמת השרון שגדלו ברמת השרון, נצר לסבתא חנה שילדה תשעה ילדים, שהביאו הרבה ילדים, שילדו לפחות 30 נכדים ונינים ורובם מתגוררים בעיר.

הזמר משה פרץ מבקר ילדה חולה


היום העמותה מתמקדת בהגשמת חלומות לילדים חולי סרטן או עם מחלות קשות אחרות. נכון להיום הם מגשימים משאלות לילדים. לא מזמן הם פגשו נערה בת 16 חולה מאוד שחלומה היה לפגוש את הזמר משה פרץ. כאשר ניר שמע את חלומה של הנערה הוא יצא לדרך להגשים לה אותו. יום אחרי הוא הביא את משה פרץ לבית החולים וצייד אותו בבובת פו הדוב שהילדה אוהבת במיוחד.

"משימה נוספת שעשינו לאחרונה, היא לגייס מחשב נייד לילד פלסטינאי מעזה והלכתי וקניתי לו מחשב. חלק מהפעילות שלי היום היא גם מול אוכלוסיה פלשתינאית מעזה. יש לי עם זה דילמה אישית לא פשוטה. כמי שהיה יד ימינו של רחבעם זאבי (גנדי). הייתי חבר בהנהלת 'מולדת' וזה הכניס אותי תחילה לדילמה האם לסייע לאוכלוסיה פלשתינאית מעזה. בסופו של דבר הגעתי למסקנה שילדים הם ילדים ולא משנה מאין הם".

גולן: "כל מה שחשוב במפגש עם ילד ועם מבוגר זו הכוונה הטובה. לא משנה כמה אתה מקצועי או כמה הכנת את עצמך למפגש, הכוונה הטובה היא החשובה". ניר: "המחיר שאני משלם על ההתמקדות בעמותה הוא יקר כי כאשר אני במשהו, אני כל כולי בו. זה דורש ממני המון זמן ובאופן אישי פוגע בכל מיני דברים כמו בלהכיר בחורות ולצאת עימן ועוד. אבל אני יודע שחיוך מילד אחד, זה מבחינתי מפצה".

כיצד השפיעה עליך העבודה בעמותה?

ניר: "אמא שלי הייתה אשה של נתינה כל חייה. גם כאשר הייתה חולה היא תרמה כסף לילדה חולה. מבחינתי, הקמת העמותה היא קיום הצוואה הכי טובה של אימי. שאלתי את עצמי מה הייתה אמא רוצה שאעשה ואני יודע שהיא הייתה רוצה שאתן לאחרים".

ניר אומר שהוא מממן עד היום הזה את כל הוצאות העמותה הכוללים רכב, צעצועים טלפונים ועוד. "הוצאתי סכום עצום עד היום. לאחרונה חלה דרישה גדולה יותר מבתי החולים עימם אנחנו בקשר לסייע ואנחנו לא עומדים בקצב, והחלטתי שהמימון העצמי שלי לא מספיק כבר. אז אני פונה לכל מי שיכול לעזור בהתנדבות לעזרה עם הילדים וגם בעזרה כספית במסגרת העמותה. זה יסייע לנו לעזור עוד".

להתקשרות עם ניר
  

ourangels@gmail.com    www.ourangls.co.i      l 0524084444  

באדיבות LOCAL  רמת השרון

עבור לתוכן העמוד