סופר מרקט בהתנדבות
סופר 'תקוה מרקט' בירושלים אפשר לנזקקים לרכוש מוצרי מזון במחיר אפסי ולצאת עם שקיות אוכל וכבוד. עכשיו, הרעיון מיושם בכל הארץ
הגדל

עד לפני שנה 'תקווה מרקט' היתה עמותה קטנה שפעלה בירושלים וסייעה לנזקקים לרכוש מוצרי מזון בעלות נמוכה, אלא שעכשיו, מלהיות רשת ירושלמית בלבד, הפכה 'תקווה מרקט' לרשת ארצית שמסייעת לנזקקים מכל רחבי הארץ.

 

לפני מספר שנים החליט חיים קנופפר להקים סופרמרקט תחת הכותרת "הסופר שמחזיר את הכבוד העצמי לנזקקים". היעד היה האנגר גדול באזור התעשייה של גבעת שאול. ממבט ראשון הסופר היה נראה בדיוק כמו כל סופרמרקט רגיל. אלא שבפועל, הוא היה בדיוק ההפך מזה: הלקוחות בסופר הם בעצם נזקקים בלבד שמוגדרים כחברים בו, חברות שנותנת להם אפשרות לקנות בו מוצרים רגילים, במחיר של 10 אחוזים בלבד מהמחיר המקורי או במילים אחרות 90 אחוז הנחה.

 

ההצלחה היתה אדירה, ובמהרה הצליח קנופפר לסייע לקבוצה גדולה של נזקקים שגודלה רק על והתרחב מיום ליום. בשנה שעברה, אחרי מספר שנים של פעילות, החליט קנופפר לסגור את הסופר, אך למטרה טובה: "הבנו שהתפקיד שלנו הוא בעצם לעזור לאנשים לא רק בירושלים, אלא בכל הארץ", הוא מספר. "לכן החלטנו לפעול ברמה הארצית".

 

קנופפר וצוותו רצו להקים סופרמרקט דוגמת זה שפעל בירושלים בעוד ערים רבות, אך הדבר דרש עלות כספית רבה. לכן החליטו ליצור את 'תקווה כארד' – סוג של כרטיס אשראי מיוחד , איתו הנזקקים יכולים לקנות מוצרי מזון בכל רשת שיבחרו. כשיגעו לקופה, הם ישלפו את הכרטיס, יעבירו אותו, והתשלום יקוזז באופן אוטומטי ל – 10 אחוזים בלבד.

 

"כיום ישנן מאות משפחות ברחבי הארץ שמחזיקות את הכרטיס שלנו, ויכולות ללכת לקניות בסופר בלי להתבייש", מסביר קנופפר. העמותה, עובדת בשיתוף עם משרד הרווחה, שמעביר לה את המקרים הקשים שהוא נתקל בהם. לאחר מכן יש וועדה מיוחדת שמחליטה איזו משפחה תהיה זכאית להחזיק ב'תקווה כארד'.

 

"ההרגשה היא מצוינת", מסכם קנופפר. "אנחנו מקווים שבאמת הנזקקים להם אנחנו מסייעים מרגישים שהכבוד חזר אליהם"

לצפיה בקליפ (לחצו כאן)

לאתר העמותה בצרפתית ובאנגלית לחצו כאן

 

 

המעוניינים לתרום לעמותת 'תקווה מרקט' מוזמנים לגלוש לאתר העמותה: www.tikvamarket.org

 

באדיבות MYnet

עבור לתוכן העמוד