"תשמור על העולם ילד"
הגדל

בביה"ס דוד – ילין, מאמינים בחינוך לערכים, ובחינוך לאזרחות פעילה ואכפתיות כלפי הסביבה האנושית והפיזית.
בבית הספר הוקמה מנהיגות צעירה, שבה חברים נציגי התלמידים מכיתות ד' – ו'.  קבוצת ילדים זו, בהנחייתה של הרכזת החברתית, דפנה מורג, שמה לעצמה למטרה, לפעול למען חברת הילדים בבית הספר ולמען הקהילה הקרובה והרחוקה. מידי שבוע נפגשת המנהיגות הצעירה עם הרכזת החברתית בכדי לדון בצרכים השונים של חברת הילדים בבית הספר ולהעלות יוזמות של פעילות למען הזולת.

אחד הפרויקטים היפים והמרגשים שיזמה המנהיגות הצעירה הוא,  מבצע התרמה של צעצועים, ספרים, משחקים וכו' למען ילדי המחלקה האונקולוגית, בבית חולים "דנה".
מזה כמה שנים, לקראת חג החנוכה, מגייסים ילדי המנהיגות הצעירה את קהילת בית הספר לפתוח את ליבה ולתרום צעצועים, משחקים, ספרים ועוד, למען הילדים החולים. התרומות נאספות בבית הספר, נארזות בארגזים, ומשלחת של ילדי המנהיגות הצעירה ובראשם הרכזת החברתית, יוצאים לבית החולים לפגישה עם הילדים המאושפזים שם.
במהלך הביקור שנערך בבית החולים, ילדי המנהיגות משוחחים עם הילדים החולים, שרים להם שירי חנוכה, מחלקים להם את המשחקים והצעצועים שנאספו, ונותנים להם כמה רגעי אושר ונחת שישכיחו מהם, ולו במעט את קשיי המחלה.

 בית ספר דוד ילין הינו בית "ספר ירוק "המחנך ומלמד את התלמידים לחיות ולשמור על סביבה איכותית וסיסמתו היא" רואים רחוק חושבים ירוק". ולכן, בנוסף, למנהיגות הצעירה, פועלת בבית הספר קבוצת תלמידים, נציגים מכיתות ג' – ו', החברים בגוף הנקרא "מועצה ירוקה", בהנחייתה של המובילה הירוקה, שושי חנני. "המועצה הירוקה" פועלת למען שמירה על איכות הסביבה, ולהגברת המודעות לנושא בקרב קהילת בית הספר. 

התלמידים ורכזת המועצה, נפגשים אחת לשבוע ודנים בפעילויות וביוזמות השונות שהמועצה הירוקה תוביל בנושא שמירה על איכות הסביבה . בזכות פעילותה של קבוצה זו, חל שינוי משמעותי בדפוסי ההתנהגות של ילדי בית הספר בכל הקשור למיחזור ומניעת זיהום סביבתי. לדוגמה: בכל כיתה יש פח ירוק שאליו משליכים פסולת נייר הנשלחת למיחזור. בנוסף, יש בשער בית הספר מתקן למיחזור בקבוקים. כמו כן, בעקבות מסע הסברה שערכו חברי "המועצה הירוקה" בכיתות, רוב ילדי בית הספר מביאים את ארוחת הבוקר שלהם בקופסאות פלסטיק רב פעמיות ולא בשקיות ניילון שאינן מתכלות וגורמות לזיהום סביבתי. ילדי בית הספר יצאו כשליחים ירוקים להגברת המודעות בקהילה במבצעים יזומים כמו: טיפוח גינה במרכז המסחרי, מסע הסברה לקהילה על חשיבות איסוף צואת כלבים ומבצע פיסול בים שמטרתו היתה לעורר את מודעות הקהל הרחב לשמירה על משאבי הטבע. לקראת ט"ו בשבט ושבוע איכות הסביבה הבינלאומי, נערכת המועצה הירוקה להפעלות מיוחדות הקשורות לשמירה על איכות הסביבה , בשיתוף קהילת ביה"ס וגופים חיצונים שיבואו לבית הספר להרצאות בנושאים שונים כמו שימור ופיתוח, בנייה אקולוגית ומניעת התחממות כדור הארץ.

בית הספר דוד ילין, רואה בילדים של היום, את דור המחר ולכן, ימשיך ויפעל לחינוך ילדים אכפתיים, מעורבים, רגישים ופעילים למען  צרכי הזולת והסביבה .

 

עבור לתוכן העמוד