פסח תשס"ח - "סטודנטים מובילים" למען ניצולי השואה
הגדל

בחוה"מ תצא קבוצת "סטודנטים מובילים" בפרויקט מיוחד למען ניצולי שואה ברחבי הארץ.
במסגרת הפרויקט יאמצו ויחבקו סטודנטים מכל רחבי הארץ את ניצולי השואה וביחד יתארגנו ליומיים של כייף בבית הארחה במרכז הארץ כולל פעילויות וסדנאות.

"סטודנטים מובילים" הינה יוזמה פרטית של סטודנטים שהחלה לאחר מלחמת לבנון השנייה, קיץ 2006 ופעלו למען המלחמה בצפון, בסוכות 2006 מאות סטודנטים הגיעו לקריית שמונה ע"מ להתנדב ולתרום במסגרת "סטודנטים מובילים צפונה".
בסוכות 2007 הגיעו מאוד סטודנטים לשדרות בכדי להזדהות ולתת מעצמם במסגרת "סטודנטים מובילים דרומה".
היוזמה הינה ישראלית ציונית, אינה משתייכת לאף ארגון רשמי ואינה בעלת נטייה פוליטית כלשהוא, היוזמה שואפת לקיים דיון ועשייה סטודנטיאלית כלל ארצית ולהוות דוגמה לרוח היוזמה והעשייה למען הקהילה.

השואה מסמנת את אחת התקופות הנוראיות בהיסטוריה האנושית. כיהודים, כל אחד מאיתנו חי עם תודעת השואה כחלק מרכזי בזהותו. הצעירים של היום, מהווים את הדור האחרון שעבורו השואה תהיה יותר ממזימה רשעית שפקדה את עמנו בעבר הרחוק, אלא מהווה את סיפור חייהם של סבים, סבתות, שכנים ועוד.

בפסח הקרוב, חג החירות קבוצת "סטודנטים מובילים" שמה לה כמטרה להעניק תחושה של שייכות ונתינה לקהילה בקרב ניצולי השואה וסטודנטים, בשיתוף עם עמותות ''דורות ההמשך'', ''עמך'', ''יש – ילדי ויתומי שואה'', ''קפה אירופה – ת"א'', ועמותות נוספות של מתנדבים וניצולי שואה, שייקחו חלק בפרויקט, ולארגן יומיים של כייף וחוויות לצד פיתוח מודעות ומנהיגות בהשתתפותם של מאות צעירים וקשישים ניצולי שואה ע"מ לשמח אותם וללמוד מהם כל עוד אנו עדיין יכולים.
בשנים האחרונות אנו שומעים לעיתים קרובות באמצעי התקשורת סיפורים על קשישים שעברו את השואה אשר חיים בבדידות, בעוני, סובלים מסיוטים ומחרדות. גם אלה אשר הקימו משפחה והצליחו לנהל חיים נורמטיביים, בגילם המתקדם כשקצב החיים מאט, הזיכרונות מהעבר מציפים את ההווה וסבלם רב, אנשים אלה אשר עברו כל כך הרבה בחייהם הינם סביבנו מכל עבר: בשכונה שלנו, ברחוב שלנו, בבניין שלנו, במשפחה.
מטרת הפרויקט בפסח היא לגייס עוד סטודנטים בקמפוסים לנושא, וליצור המשכיות וקשר רצוף בין מתנדבים לבין הניצולים לאורך השנה ולצאת לפעילות משותפת גם מעבר לחגים ולהעניק לניצולים תחושה של שייכות, אכפתיות ושהם לא לבד!

נשמח לסטודנטים מתנדבים שישמחו לאמץ לחיקם את הניצולים, כמו כן מתנדבים סטודנטים ושאינם, להפעלת סדנאות יצירה ואומנות, הרקדה, הופעות, שירה בציבור או כל פעילות אחרת תתקבל בברכה.

נשמח לתרומות כגון:

  1. בית הארחה שיסכים לארח 150 ניצולי שואה בחודש אפריל, בנוסף ל- 200 סטודנטים (כולל לינה לסטודנטים).
  2. אתרים/פארקים שיסכימו לאפשר כניסה בחינם לניצולי השואה.
  3. חברת אוטובוסים שתעמיד לרשותנו 7-8 אוטובוסים להסעה מת"א,ירושלים, חיפה וב"ש למרכז הארץ.
  4. מתנות/ שי צנוע לניצולים לחג פסח.
  5. כיבוד, שתייה, ארוחות וכל דבר שיכול להיות נפלא ומפנק לטובת הפרויקט יתקבל בשמחה.

ליצירת קשר ותרומות: דרך הפורום ובמייל - students.movilim@gmail.com

עוד על פעילות ופרויקטים של קבוצת "סטודנטים מובילים" ניתן לקרוא בקישורים הבאים:

אוקטובר 2006 - סטודנטים מובילים צפונה
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3312246,00.html

אוקטובר 2007 סטודנטים מובילים דרומה לשדרות
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3455704,00.html

 מתנדבים לפסח בפורטל המועצה להתנדבות
"אביב הגיע פסח בא" - המועצה הלאומית להתנדבות בישראל מארגנת מבצע התנדבות ענק לפסח למען פרויקטים קמחא דפסחא ברחבי הארץ – פרויקטים לאיסוף וחלוקת מזון לנזקקים ברחבי הארץ ולמען אוכלוסיה בסיכון השוהה במוסדות השונים ובבתיהם ברחבי הארץ.
לטובת המבצע נגייס מתנדבים / מפעילי סדנאות בכל הארץ וכן תרומות מזון, מתנות, כרטיסי כניסה לפארקים / הופעות למען אוכלוסיה במצוקה.
כמו כן, במסגרת מבצע פסח נזמין אנשים לפתוח את בתיהם ברחבי הארץ ולהציע אירוח לליל הסדר לארוחת חג למען אלו שידם אינה משגת ואין להם עם מי לסעוד את ארוחת החג.
לחצו כאן לכניסה לפורום

עבור לתוכן העמוד