משב רוח חדש - מפיחים רוח חברתית בהוד השרון
בימים אלו אנו שוקדים על הקמת פרויקט קהילתי חדש בהוד השרון בשיתוף עם האגף לשירותים חברתיים בעירייה המקומית, הפרויקט המבוסס על טהרת ההתנדבות, יפתח את פעילותו עם תחילת שנת הלימודים המתקרבת.
הגדל

כמי שנמצאים בעידן מודרני ורב תחומי, אנו עדים לריבוי חוגים ופעילויות העשרה לילדים ונוער בשעות הפנאי.
ניתן לראות היום מצד אחד הורים רבים אשר משקיעים את מיטב משאביהם הכספיים בכדי שילדיהם ייהנו מתוכניות חינוכיות-חברתיות יוקרתיות הכוללות תמיכה ותגבור בתחומים לימודיים לצד פיתוח וטיפוח הפן האישי בעזרת תחביב מעשיר.
מנגד- על פני השטח -  קיימות משפחות רבות בהן אין באפשרות ההורים להקציב סכומי כסף גדולים עבור מסגרת תעסוקתית אשר תכיל ילדיהם בשעות אחר הצהריים, לאחר החינוך הפורמאלי.
עקב מצב כלכלי בינוני ומטה בשילוב עם עלויות נרחבות של המסגרות החברתיות המצויות בשוק, נפלטים בני נוער וילדים רבים לשוליים ואינם זוכים לקחת חלק בפעילויות בשעות הפנאי כשאר חבריהם לספסל הלימודים. כמובן שיש לזכור את היחס העולה בין מספר הילדים במשפחה לבין רמת ההוצאות החודשית והתשלום הרב לחוגים.
כתוצאה מכך את "המחיר" החברתי והרגשי "משלמים" הילדים בעצם ויתור על ה"מותרות".
אנו מנהלות הפרויקט, בשיתוף עם המדור לעבודה קהילתית במחלקה לשירותים חברתיים בעיריית הוד השרון, שואפות להפיח רוח חברתית המבקשת להנהיג שינוי במצב הקיים ולהקים מרכז העשרה פתוח אשר יפעל ללא העלות הכספית המכבידה.
הרוח נושבת להקמת מרכז העתיד להתחיל את פעילות עם תחילת שנת הלימודים, פעמיים בשבוע עבור שתי קבוצות גיל של ילדים, 11-12 ו13-14, אשר יד הוריהם אינה משגת ואינם זוכים להשתתף בפעילויות לאחר שעות הלימודים, בפרויקט הילדים יהנו ממערך חונכות אישית שתתבטא בעזרה בשיעורי הבית ופעילויות חברתיות ערכיות ובנוסף ייקחו חלק במערך חוגים בתחומי האומנויות. בכך, ננסה ככל הניתן לצמצם ולמנוע פער חברתי וחוויה רגשית קשה ומיותרת עבור אותם הילדים. כמו כן בסופו של יום הפעילות יתכבדו בארוחה קלה.

אין ספק לגבי תרומתו הגדולה של פרויקט מסוג זה עבור ילדים ממשפחות אלו, אך יש גם לזכור את החשיבות הכוללת של אותם ילדים עבור החברה הישראלית.
אסור לנו לתת יד לדחיקת ה'מעמדות החלשים' מהחברה, ויש בחובתנו לשלבם כחלק אינטגרלי ומהותי ממנה.

על מנת שהפרויקט יתנהל בצורה הטובה ביותר אנו זקוקים למתנדבים אשר ברצונם לקחת חלק קבוע בפרויקט ולהוות חלק משמעותי ממנו. העזרה יכולה להתבטאות בהתנדבות מורים בתחומי האומנויות, סטודנטים שצריכים לערוך סטאג' במשחק ותאטרון, ריקוד או כל תחום אחר, קבוצת מתנדבים שיכולה לעזור בשיעורי בית, מדריכים לנוער שיכולים להעביר פעילויות חברתיות וכו'.

נשמח אם תוכלו ליצור איתנו קשר בהקדם האפשרי על מנת שנוכל ליצור רשת של שיתוף פעולה משמעותית ויעילה.

ליצירת קשר:
מנהלות הפרויקט- מורן קרסנושינסקי ושירה כחלון,שגרירות ארגון  LEAD- פיתוח וקידום מנהיגות צעירה בישראל:

עבור לתוכן העמוד