הענקת "אות הנשיא למתנדב"
הגדל

בטקס מרגש וחגיגי (28.6.06) בבית הנשיא בירושלים, העניק נשיא המדינה, מר משה קצב, את "אות הנשיא למתנדב" לשנים עשר גופים ואישים. מדי שנה מעניק נשיא המדינה את אות הנשיא למתנדב לאישים, מוסדות או ארגונים, מטעם המועצה הלאומית להתנדבות בישראל, וזאת במטרה לעודד את רוח ההתנדבות בחברה הישראלית.

השנה הוענק אות הנשיא למתנדב לגופים ואישים הבאים:

אינטל ישראל,על התנדבות ותרומה של עובדי החברה ומנהליה לקהילה ולחברה בישראל, הוועד למלחמה באיידס, על פעילות תומכת – מעשית ונפשית – בחולים במחלת האיידס, בנשאים, ובקרוביהם ועל פעילות הסברתית למניעת התפשטות המחלה, מרכז שיקום ואחזקה 7000 באגף הלוגיסטיקה, הרפואה והמרכזים (אלר"ם), צה"ל, על תרומה רבת-היקף ב-18 מוסדות וארגונים ולאוכלוסיות חלשות ברחבי הארץ, חבורת זה לא בשמים, על תרומתה לקבלת השונה בחברה ועל נתינה למען הזולת ולמען יצירת סובלנות, הבנה וקירוב לבבות, ארגון לתת, סיוע הומניטארי ישראלי, על פעילותו לסיוע לאוכלוסיות במצוקה – בארץ ובעולם – על בסיס אוניברסאלי ושוויוני.

שושנה קאסוטו-עברון, על התנדבותה לסייע למשפחות שכולות ופעילותה בארגון יד לבנים, שלמה (מומו) נקוה, על פעילות מסורה ומגוּונת למען נכים ואוכלוסיות חלשות בישראל, רחמים יצחק, על פעילות לקליטתה של העלייה מאתיופיה בחברה הישראלית, הרבנית רחל נריה, על עשרות שנים של חינוך ליהדות ועל מעשי צדקה וחסד ועשייה התנדבותית למען החברה בישראל, מהדי דעבוס, על סיוע לחולים ולנזקקים לשירותים רפואיים מבני המיעוטים ברמת הגולן, ג'טה ראוך, על יותר מיובל שנים של פעילות יצירתית ותרומה ייחודית לחינוך מבוגרים, לקליטת עלייה ולסיוע לנכים בישראל ואברהם מרדכי כרמי, על פעילותו להנצחת זכר השואה ולהנחלת הגבורה וההישרדות היהודית לדורות הבאים.

"רבות דוּבר לאחרונה על המצב החברתי בישראל ועל העדיפות האמורה להינתן לנושאי חברה ורווחה בקביעת המדיניות הממשלתית ובחלוקת התקציבים. נושאים אלה עולים על סדר היום הציבורי בעיקר בתקופת בחירות, אבל מעשה ההתנדבות של האזרחים מלווה אותנו בכל ימות השנה והוא חלק משגרת חייהם של רבים וטובים", אמר ד"ר ברוך לוי, נשיא ההמועצה הלאומית להתנדבות בישראל. "עדות חשובה לכך היא רשימת מקבלי אות הנשיא למתנדב לשנת תשס"ו. ברשימה הזו ישמזיגה יפה של תחומים רבים ומגוונים של פעילות התנדבותית, והיא כוללת אזרחים מכל שכבות הציבור בישראל".

"אם נשתמש בהשאלה במושג צמיחה, הלקוח מן התחום הכלכלי, הרי אין ספק שההתנדבות היא גורם מרכזי בצמיחה החברתית, ובכל התחומים היא תורמת לקידומה של איכות החיים בישראל", הוסיף ד"ר ברוך לוי. "המועצה הלאומית להתנדבות בישראל גאה להיות שותפה לבית הנשיא במפעל הזה, ומברכת את הזוכים באות הנשיא למתנדב השנה – שנת הל"ב להענקת האות – כי אכן הם, ורבבות המתנדבים בישראל, "בלב שלם התנדבו". הערכתנו הרבה נתונה לכל העושים בהתנדבות – באמונה ובאהבה".

עבור לתוכן העמוד