איחוד הצלה
הגדל

הסבר על פעילויות הארגון:

 • ארגון "הצלה" הוקם לפני כעשרים שנה בישראל, כאשר קבוצת תושבים אחראיים נטלה על עצמה את המשימה ללמוד עזרה ראשונה, ולגשת לטפל במקרי חירום המתרחשים באזור מגוריהם, לטפל בחולים ופצועים, בהתנדבות מלאה, עד לבוא האמבולנס. הקבוצה עברה הכשרה ב"מגן דוד אדום", והחלה את פעילותה המבורכת בארץ. מאז ועד היום, התרחב הארגון לרוב חלקי הארץ, כאשר כיום, מאות מתנדבים מכל רחבי הארץ, התאחדו תחת גוף ארצי ומאוחד - ארגון "איחוד הצלה".

 • כ- 700 חובשים פעילים ומסורים מתנדבים כיום בארגון "איחוד הצלה", מדן ועד אילת. בכל עיר ובכל ישוב בו קיים סניף מקומי של ארגון "איחוד הצלה", מגישים בו החובשים סיוע רפואי לחולים ולפצועים הזקוקים לטיפול וסיוע רפואי מיידי.

 • ההתנדבות ב"איחוד הצלה" היא בכל שעה משעות היממה, ובכל יום בשנה, כולל שבתות וחגי ישראל: חובשי הארגון מטפלים במחלות ופציעות שונות המתרחשות לצערנו בשגרה, בכל יום בארץ. מקרים כגון: התקפי לב, תאונות דרכים, חולים, קשישים, תינוקות שנחנקים, וחלילה אף בפיגועי טרור קשים, מטופלים ע"י חובשי "איחוד הצלה" במהירות ומקצועיות עד לבוא האמבולנס שיפנה את החולה לבית החולים.

 • הפעילות הברוכה של מתנדבי "איחוד הצלה" בדקות הקריטיות מאז התרחש אירוע החירום, מצילה חיי אדם מידי יום. במקרים של איבוד דם, אובדן נשימה, מחלות קשות, אירועים טראומתיים, במידה והחולה יקבל טיפול מהיר ומיידי, הסיכויים להצלת החולה או להפחתת הנזק הרפואי גדולים מאד. במידה והטיפול יתעכב, הוא יסכן את חייו של החולה/ הפצוע. לשם כך הוקם הארגון, לשם המטרה הזאת של הצלת חיים, מתנדבים החובשים ומקריבים את חייהם למען הצלת חיי הזולת ורווחתו.

 הפעילות מבחינה מבצעית:

 • כל חובש ב"איחוד הצלה" הינו בעל רכב פרטי או לחילופין חבר ביחידת האופנועים של הארגון. החובשים מקבלים את קריאות החירום דרך מכשירי הזימוניות שבידיהם המחוברים למוקדי מד"א האזוריים. מוקדני מד"א המקבלים דיווחי חירום מזניקים באמצעות מכשירי הזימונית את חובשי הארגון שיוצאים ברכבים ובאופנועים להגיש את הסיוע הרפואי עד לבוא האמבולנס למקום האירוע. בנוסף למכשיר הזימונית, ארגון "איחוד הצלה" מאבזר כל חובש במכשיר "מירס", בו מתבצע הפעילות בשטח, דרך המכשיר, החובש מעודכן בכמות החובשים שיצאו לטפל, ובצורך נוסף בחובשים אם קיים, בדיווח על אירועים רבי נפגעים, וכדו'. העלות הכספית באחזקת מאות מכשירי ה"מירס" וה"ביפר", הינה על הנהלת "איחוד הצלה".

 • מכיוון שהזמן כאמור, מהווה ערך עליון בהצלת חיים, הוקמה יחידת אופנועי "איחוד הצלה", בה חברים כיום 68 אופנועים הפרוסים בכל רחבי הארץ. רוכב האופנוע אשר בהכשרתו הרפואית הוא חובש או פראמדיק מגיע באמצעות האופנוע, מעניק טיפול רפואי ראשוני, מייצב את מצב הנפגע ומכין אותו לקראת פינוי לבית החולים באמבולנס שעושה את דרכו למקום. עלות קניית, אחזקה, תפעול וביטוח יחידת האופנועים הינה במימון "איחוד הצלה".

 • בידי כל חובש בארגון, ציוד רפואי מתקדם ויקר ערך. ארגון "איחוד הצלה" רכש מאז הקמתו מאות תיקי החייאה משופרים, בהם כל הציוד הרפואי הנדרש עבור החובשים המגיעים ראשונים למקרי חירום בשטח. בנוסף לתיק ההחייאה הבסיסי, "איחוד הצלה" דואג לאבזר את החובשים במיטב הציוד הרפואי, כגון מכשירים למדידת רמת הסוכר בדם, מכשירים למתן שוקים חשמליים, ועוד. במטרה שכל חובש "איחוד הצלה", יהיה מאובזר ברמה הטובה והמקצועית ביותר האפשרית לחובש בשטח.

 • חובשי "איחוד הצלה" עוברים מעת לעת רענונים רפואיים ומקצועיים מפראמדיקים, רופאים, וראשי מחלקות בביה"ח על מנת שיעודכנו בהתפתחויות הרפואיות המדעיות ויפעלו בהתאם להוראות והנחיות חדשות הקיימות לצוותים רפואיים, בשטח.

פעילויות נוספות למען הקהילה:

 • כארגון המאגד את מאות החובשים הפעילים כל חייהם בהצלת חיים ואשר הערך של הצלת נפשות בעיניהם, מהווה ערך עליון, פועלת הנהלת הארגון ליוזמות ופעילויות נוספות חשובות העשויות להציל חיים.

 • חובשי "איחוד הצלה" מאבטחים אירועים המוניים בהתנדבות ומעניקים סיוע רפואי לחולים ולאנשים הזקוקים לטיפול.

 • במקרים של נעדרים, משתתפים מתנדבי "איחוד הצלה" במערך החירום והחיפושים, בשיתוף עם כוחות הביטחון והחירום.

 • הנהלת הארגון יוזמת מעת לעת התרמות דם בקרב הקהילה, לסיוע לבנק הדם של מד"א ובכך להצלת חיי אדם.

 • מעת לעת יוזמת הנהלת "איחוד הצלה" פרויקטים משותפים עם גופים שונים, למניעת אסונות וסכנות בציבור. "איחוד הצלה" רואה כחלק ברור מיעדיה, את הניסיון למנוע ולעצור את הסכנות מלהתרחש, הן בבית והן בכבישים ובדרכים, זאת דרך הסברה קהילתית, פרסום בכלי התקשורת, מבצעים לילדים, הגרלות ותכניות הפעלה על מנת לחנך ולגרום לשינוי הרגלים המסכנים חיים.

 • הנהלת הארגון שמה דגש מיוחד בנושא הבטיחות בדרכים. חובשי הארגון ייטלו חלק פעיל במאבק שיתבצע במישורים שונים, בשיתוף עם גורמים מקצועיים בניסיון לעצור ולמנוע את הסכנה מלהתרחש ולהפחית את מספר ההרוגים בכבישים.

 • כארגון שפועל במגזר הדתי והחרדי, הינו מעורב בנעשה במגזר, ופועל בהתאם לכללי האוכלוסייה וצרכיה בענייני החירום.

הפעילות מבחינה ארגונית:

 • "איחוד הצלה" פועל בשיתוף פעולה מלא עם "מגן דוד אדום". מתנדבי הארגון עוברים הכשרה רפואית במד"א, מתנדבים בקביעות במשמרות באמבולנסים, ומוכשרים בצורה מקצועית כחובשים בכירים, נהגי אמבולנסים, פרמדיקים ואף רופאים.

 • "איחוד הצלה" פועל בהכוונת ועד רבנים פעיל שמעורב בכל הנעשה בארגון. ועד הרבנים מבקר את כל פעילויות הארגון.

 • כל פעילותו הפיננסית של "איחוד הצלה" אשר פועל אך ורק באמצעות תרומות מידידי הצלה בעולם מפוקחת ע"י משרד הנהלת חשבונות מהמובילים בארץ. כל הפעילות הכספית של הארגון מתבצעת בשקיפות מלאה, ובפיקוח וועדות ביקורת.

 • חברי הנהלת "איחוד הצלה" פועלים בהתנדבות מלאה ומכוחם כראשי הסניפים המייצגים את מאות מתנדבי "הצלה" בארץ. הנהלת הארגון דואגת בכל העת לרווחת מאות המתנדבים ובני משפחותיהם, כארגון חברתי לכל דבר.

 • הנהלת "איחוד הצלה" רואה בהצלת חיי אדם ערך עליון, כך, בשמירה על שקיפות, ישרות ונאמנות, נמשיך ונפעל להצלת חייהם של אזרחי ישראל, בהתנדבות מלאה, על מנת לתת מענה ומזור לכל אזרח הזקוק לו. הנהלת הארגון פתוחה לשיתופי פעולה עם גופים שיבקשו לשתף פעולה בנושא הצלת חיים, מניעת סכנות ופעילויות הסברה קהילתיות שיסייעו להצלת חיים.

פרטים ליצירת קשר:

טלפון: 02-5002020 פקס: 02-5002025

כתובת: רח' ירמיהו 78 ירושלים

דוא"ל: press@savelife.org.il

 

"איחוד הצלה"- ראשונים בהצלת חיים

עבור לתוכן העמוד