מוקירים את ההתנדבות
הגדל

שולמית נוס, יו"ר האגודה לסוכרת נעורים, קיבלה את אות ההוקרה מטעם ראש הממשלה לרגל 60 שנה למדינה. אות ההוקרה הוענק לנוס על פעילותה רבת השנים ומעורבותה לקידום זכויותיהם ורווחתם של ילדי סוכרת נעורים. בטקס שהתקיים בנוכחות ראש הממשלה, אהוד אולמרט  ובמעמד השרה רוחמה אברהם - בלילא. אות ההוקרה הוענק לנוס על פעילותה רבת השנים ומעורבותה לקידום זכויותיהם ורווחתם של ילדי סוכרת נעורים.

הענקת האות היא מסגרת מיוחדת להעלות על נס את פעילותן הענפה של נשים רבות בישראל, ששמו את ילדי המדינה במרכז תשומת ליבן.
נוס נבחרה יחד עם עוד חמש נשים נוספות, מתוך כ- 400 נשים מועמדות, העוסקות במהלך כל השנה בפעילות ותרומה למען ילדי ישראל.

נוס: "אני מאמינה בעבודה קשה, ובהתנדבות כחלק ממחויבות אישית שלי לחברה ושל כל אחד מאיתנו. הענקת האות היא למעשה הערכה לכל פעילי ומתנדבי האגודה לסוכרת נעורים בישראל."

בתמונות:
שולמית נוס מקבלת את אות ההוקרה מידי ראש הממשלה, אהוד אולמרט והשרה רוחמה אברהם-בלילא.האגודה לסוכרת נעורים בישראל הוקמה בשנת 1981 על ידי קבוצת הורים לילדים החולים בסוכרת נעורים, במטרה לפעול לשיפור איכות חייהם של הילדים ולקדם את המחקר הרפואי למען מציאת מרפא למחלה ולסיבוכיה. סוכרת יכולה להופיע אצל כל אחד בכל זמן, זוהי מחלה חשוכת מרפא, בעלת סיכונים ממשיים, אשר מצריכה טיפול בזריקות אינסולין, לכל החיים.  בישראל חיים היום כ- 25 אלף חולים בסוכרת נעורים. מדי שנה מאובחנים כ - 150 ילדים נוספים מגיל מספר חודשים ועד לגיל 18. המחלה נחשבת לקשה ובמקרים רבים אף לא ניתנת לאיזון.
עד היום לא נמצא מרפא לסוכרת נעורים.
כתובת אתר האגודה לסוכרת נעורים בישראל: www.jdrf.org.il

עבור לתוכן העמוד