התנדבות בני נוער במחלקות נוער פסיכיאטריות
הגדל

התכנית "מבדידות חברתית לשייכות מפתחת" היא תכנית התנדבות ייחודית לבני נוער, הפועלת למעלה מארבע שנים בהצלחה רבה. במסגרת התוכנית מתנדבים בני נוער מתיכון "אלון" ברמת השרון, בקרב בני גילם המאושפזים במחלקת הנוער בבי"ח לבריאות הנפש נס ציונה – עמם ולמענם.

ראשיתה של התוכנית ביוזמה של אילה מנץ, נערה מתיכון אלון ברמת שרון, אשר זיהתה את הצורך החברתי אצל הנערים המאושפזים במחלקות פסיכיאטריות. זיהוי צורך זה הוביל לפעולת התנדבות ראשונית של תלמידים מתיכון "אלון", בחלוקת משלוחי מנות בפורים במחלקות נוער פסיכיאטריות. לאחר ביקור  זה חשו איילה וקבוצת המתנדבים ברצון  של הנערים בקשר נורמטיבי עם בני גילם. בתיאום עם ביה"ח בנס ציונה שבו המתנדבים  לבקר במחלקת הנוער, והתגובות בשני הצדדים היו חיוביות מאוד.

 בשיתוף עם עמותת "נדב" ובתמיכת הנהלת בי"ס "אלון", החלה איילה למסד את התכנית. בשלוש השנים האחרונות נתמכה התוכנית על ידי הקרן למפעלים מיוחדים של הביטוח הלאומי וכן על ידי עמותת מתן – הדרך שלך לתת.

במסגרת התכנית התנדבו באופן ישיר עד היום כ-60 מתנדבים מכיתות י"א וי"ב מתיכון "אלון". התלמידים מתנדבים פעמיים בשבוע ובחופשת הקיץ מארגנים קייטנה מרוכזת לבני הנוער המאושפזים, כאשר מוקד הפעילות הוא הקשר האנושי והטבעי בין שתי קבוצות  המתבגרים.

מתוצאות מחקר שהתבצע באוניברסיטת  ת"א על התוכנית, כמו גם משיחות עם התלמידים והוריהם, ומבני הנוער המאושפזים, עולה התרומה האדירה לכל הנערים השותפים בתוכנית.   

אנו מבקשים את עזרתכם בתרומה כספית להמשך התוכנית. כל התרומות מיועדות לפרויקט זה בלבד.

לתרומות ופרטים נוספים, נא ליצור קשר עם ענבל בטלפונים: 03-5620707 שלוחה 102, 052-5223350 או באי מייל: inbal@nadav.org.il

עבור לתוכן העמוד