רבקה דוידס

רבקה דוידס לבית פרג'י נולדה בחיפה בשנת 1934 למשפחה ותיקה בארץ. לפני למעלה מעשרים שנה החליטה להילחם ברוצח מספר אחד של המין האנושי – מחלות הלב, בעקבות מות אחיה אליהו ז"ל.

 

מאז היא שקועה כל כולה בחיזוק מכוני הלב של חיפה ובניהול מערכת יחידה מסוגה בארץ, המדריכה תלמידי בתי ספר בתחום ההחייאה ובשיתוף פעולה עם הפקולטה לרפואה של הטכניון.

 

ב- 1984 יסדה רבקה  את העמותה "שים לב ללב" והיא עומדת בראשה בהתנדבות. העמותה היא מפעל התנדבותי מובהק, היא אינה נתמכת ע"י כל גוף ממלכתי, אנשיה אינם מקבלים שכר ואין לה כמעט הוצאות ארגוניות. תקציביה המסתכמים במליונים מגוייסים מנדבנים בכל רחבי הארץ והעולם והכספים מוקדשים בעיקר לרכישת ציוד רפואי מתקדם למכוני הלב ולהצטיידות במכשור החדיש ביותר למען חיזוק יכולת הצלת חיי אדם על ידם.

 

בזכות פועלה של העמותה יש שיתוף פעולה ניכר בין שלושת מכוני הלב של חיפה: רמב"ם, בני ציון, וכרמל והם מכסים למעשה כמעט את כל צפון הארץ ומטפלים באוכלוסיה של יותר ממיליון נפש.

  

אות הנשיא למתנדב הוענק לגברת רבקה דוידס על פועלה רב השנים וההישגים למען בריאות הציבור הישראלי, עזרה למכוני הלב בבתי החולים בחיפה, על מתן סיכוי לחיים חדשים לאנשים הנתונים בסכנת חיים.   

 

 

עבור לתוכן העמוד