"הייתי נזקק; אם לא הנתינה, הייתי מתרסק"

25/03/2018
"הייתי נזקק; אם לא הנתינה, הייתי מתרסק" (הגדל)
קרוב לאלף נזקקים וחסרי בית עברו לאורך השנים בביתו הפתוח לרווחה של שלמה אמסילי, והכל החל כאשר הוא עצמו ביקש להגשים חלום ולהקים בית חם למי שאין לו.
אמסילי (57), תושב אשדוד, פנה לפני 11 שנה אל אחיו הגדול יהודה ושכנע אותו לרכוש יחד עימו את הבית שהיה בבעלות חמותו של האח. בסיוע עמותת "רוח טובה" שגייסה מתנדביםלשיפוץ ולתחזוקה הוא ריהט את הווילה בת עשרת החדרים, והזמין את מי שמחפש קורת גג להיות לצידו.
"הייתי 'שקוף' במשך הרבה מאוד שנים", הוא מספר, "היו ימים שלא היה לי מה לאכול, ולילות שלא היתה לי מיטה לשים בה את הראש. דרך האנשים ה'שקופים' שהכנסתי הביתה והפגתי את בדידותם ונתתי להם סיבות לשמוח ולקום בבוקר - מצאתי את עצמי בחזרה. אילולא הם, לא הייתי שורד".
כיום שלמה נשוי, אב לארבעה וסב לארבעה. בהרבה גאווה הוא מספר כי את כל מה שיש בנה ושיפץ במו ידיו. בפנים הכל מושקע והאבזור כולל טלוויזיות בחדרים, מזגנים וכל שנדרש כדי להרגיש בבית. "הידיים האלה עבדו ועדיין עובדות", הוא צוחק, "אבל בימי שישי הכל נעצר. אנחנו עושים ארוחת שבת כולנו ביחד. חגים ביחד. כמו משפחה בת 30 איש. בליל הסדר הקרוב, כמו בראש השנה, נחגוג יחד כולנו".
נוסף על פעילותו בווילה, הוא מתנדב ב"בית העולה" באשדוד בארבע השנים האחרונות ומארגן ארוחות לנזקקים ולמעוטי יכולת. "רק מי שהיה במקום ההוא יכול להבין איזו הצלה זו כשמישהו מושיט לך יד ומחלץ אותך מהרעב ומהחוסר", הוא אומר, "אני, שהייתי שם, יודע בדיוק מה הם מרגישים ומה הם צריכים. פה יש הרבה אהבת חינם, אבל גם הרבה אוכל. מפה אף אחד לא יוצא רעב". 
אלה שידם אינם משגת שוהים בווילה ללא עלות, ומי שיכול מסייע לפי יכולתו בתשלום שכר הדירה. "הכסף הזה נותן לנו מרווח נשימה להמשיך במפעל החיים שאחי יהודה סייע לי בו כשהגשים לי את החלום לתרום לאחרים", ממשיך שלמה, "אבל הנתינה הזו כל כך מעצימה ומחזקת, שלפעמים אני צובט את עצמי כדי להאמין שזה אכן קורה לי. היום אני פה לדאוג שלא יהיה מישהו שילך כמוני לישון רעב.
כתבה באדיבות אתר "ישראל היום"
http://www.israelhayom.co.il/article/544481
עבור לתוכן העמוד