אהבת חינם לתנועת הנוער האיחוד החקלאי
הגדל

תעביר את זה הלאה: גרסת הרכבת

יוזמה מקומית של חניכה בתנועת נוער מעוררת גלים מדהימים. למעלה מ- 30 אלף אנשים כבר נחשפו בפייסבוק לרעיון שמציע לעשות מחווה קטנה לזרים כדי לעורר אהבת חינם

יוזמה אישית של הגרעינרית ליטל אשר מקומונת צורית של תנועת הנוער האיחוד החקלאי, סוחפת אחריה מאות צעירים בתנועת הנוער ובכלל. הרעיון הוא להשאיר מחווה קטנה למי שעולה אחריך לרכבת- כדי לתת הרגשה טובה.

 כמי שנעזרה רבות בתחבורה הציבורית הרעיון ליוזמה הוא לעשות מחווה קטנה לזרים כדי לעודד אהבת חינם. לאחר שעלה הנושא לשיח של הגרעין החלו חברי הגרעין שנמצאים בשנת שירות, להשאיר מחוות סימליות לזרים בתחבורה הציבורית. המטרה היא שמי שקיבל את המחווה יעביר אותה הלאה ויעשה מחווה דומה לאדם זר.  

ליטל קיבלה תודות חזרה מאנשים ברכבת וגם תמונות שהם ממשיכים את הדבר הנפלא הזה. הדבר תפס תאוצה כך שאנשים רבים המשיכו במחווה הזו. ובעזרת הפייסבוק הרעיון נחשף לעשרות אלפי בני אדם

כך למשל, במסגרת זו, הניח אחד מחברי הגרעין חטיף מתוק על מושב ברכבת בצירוף פתק למי שעלה לרכבת אחריו:

"החלטתי לעשות את זה כי ביומולדת חברה הביאה לי בלונים לרכבת ולא ידענו מה לעשות איתם ואמרתי יאללה אני אשאיר למישהו עם פתק שזה ישמח אותו ומאז זה התחיל והופץ לגרעין כי כולנו נוסעים בתחבורה ציבורית אז למה לא", מספרת אשר. "זה דירבן אותי להמשיך עם זה עוד, להתחיל גם באוטובוסים וגם לנסות לחשוב על עוד רעיונות ואני ממש ממש שמחה שזה הופץ. זה נותן הרגשה שאנשים לוקחים את הרעיון ויתחילו אותו גם וזה ממש מרגיש טוב שנגיע לשינוי גדול".

 

תנועת הנוער של האיחוד החקלאי הוקמה בשנת 1978 והיא מונה כיום 35 סניפים. התנועה פועלת לחינוך הילדים ובני הנוער בקהילה לערכים של שוויון ערך האדם, אחריות ומעורבות, חיי משפחה חברה וקהילה סולידאריים וציונות. התנועה מתמקדת בפיתוח היכולות האישיות של בני הנוער להיות מנהיגים מובילים בקהילתם.

בתנועה פעילים למעלה מ- 5,000 בני נוער מכיתות ד' ועד י"ב, המגיעים לא רק ממושבי האיחוד החקלאי אלא גם מערים וקיבוצים שכנים. את הפעילות מובילים כ-750 מדריכים בוגרי התנועה. הפעילות כיום ממשיכה את רוח וערכי התנועה הכוללים חינוך לשוויון, אחריות ומעורבות תוך שימור ערכי סולידאריות בצד חופש מחשבה ופעולה.

 חניכי תנועת הנוער לא מסתפקים בפעילויות בסניפים ומפעילים שורה של פרויקטים חברתיים התנדבותיים ברחבי הארץ בין השאר עם ילדים בסיכון, ילדים עם צרכים מיוחדים, פרויקטים שמטרתם צמצום פערים חברתיים כלכליים וקליטת עליה.

פרטים על היוזמה בעמוד הפייסבוק .

באדיבות ynet 

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4651766,00.html

עבור לתוכן העמוד