מחזה מרגש עד דמעות בחתונת בנו של מפקד זק"א
הגדל

מחזה מרגש עד דמעות התרחש השבוע בחתונת בנו בכורו של מפקד זק"א מחוז ירושלים בן ציון אוירינג. היה זה מיד עם סיום החופה כשקהל המוזמנים התיישב לסעודת החתונה, נכנס לאולם אברך צעיר כשעל ידיו ילד כבן חמש עם פאות מסולסלות. האברך ניגש לתזמורת שהנעימה באותה שעה את אווירת החתונה. ובפיו בקשה מוזרה: "ברצוני לעלות ולומר כמה מילים לציבור". אף אחד לא ידע מי הוא האברך, מה הקשר שלו לחתונה ומה בפיו.
מבוקשו של האברך ניתן לו, הוא עלה לבימה נטל את המיקרופון בידו האחת כשעל ידו השנייה הפעוט בן החמש.
האברך פנה אל הציבור וסיפר: "שמי אורן לוי, אני ואשתי נפצענו בפיגוע בשכונת בית ישראל במוצאי שבת פרשת פרה י"ח אדר תשס"ב (2.3.02), פיגוע בו נהרגו 10 בני אדם, ביניהם שני תינוקות ושלושה ילדים, וכ-60 בני אדם נפצעו.
הפיגוע אירע מעט אחרי השעה 19:00 כשמחבל מתאבד הפעיל מטען רב עוצמה ברחוב חיים עוזר, בשכונת בית ישראל בירושלים בצמוד לקבוצת אזרחים.
אני ואשתי פונינו לבית החולים כשאין לנו מושג מה קרה לתינוק שלנו בן החצי שנה, שנשאר בתופת".
ואז הוציא מכיסו תמונה מוגדלת כשהוא פורש אותה בפני הציבור, התמונה המפורסמת בה נראה המחותן בן ציון אוירינג מבצע החייאה על תינוק שנפגע בפיגוע, תמונה שפורסמה ברחבי העולם, והמחישה יותר מכל את הזוועה בפיגוע הנורא.
"זוכרים אתם את התמונה בה נראה המחותן בנציון אוירינג מבצע החייאה על תינוק, התינוק הזה זהו הילד שעל ידי. שהוא היום כבן שש. המחותן בן ציון אוירינג חילץ את בני מתוך האש כשהוא מחוסר הכרה, ובמשך דקות ארוכות ביצע החייאה גם כשהיה נראה שאין שום סיכוי להחיותו, עד שבסייעתא דשמיא ההחייאה הצליחה והנשימה חזרה לתינוק".
"באתי היום לשמוח בשמחה של מציל בני. שמחתו היא שמחתנו, וכאן המקום להביע שוב ושוב את תודתנו העמוקה על היותו השליח הנכון במקום הנכון, אנו חוגגים לבננו שני ימי הולדת. אחת בתאריך בו הוא נולד. והשני בו הוא נולד מחדש, ביום זה אנו מזמינים את המחותן בן ציון כל שנה מחדש לבוא ולהשתתף בשמחה, כי בננו כבנו, ביום זה הוא כאביו מולידו". ובשמחת בננו אי"ה נשמח לרקוד יחד עם אביו שהולידו מחדש.

עבור לתוכן העמוד