יום כיף לילדי הפליטים מסודן ביד שרה
מתנדבי יד שרה אירחו ילדים מסודן השוהים כבר מספר ימים במאהל בירושלים במשחקיה של יד שרה
הגדל

זינם, אילב יומה ושרה הם ארבעה ילדים שעשו את כל הדרך מסודן ושוהים כבר מספר ימים במאהל בגן הורדים בירושלים. אלו הם ילדים ללא בית. יחד עם משפחותיהם, הם  עברו לפני שבועיים את הגבול לישראל, לאחר שהות של מספר חודשים במצרים. לאחר בדיקה ביטחונית ע"י חיילי משמר הגבול הם הועברו לבאר שבע. לאחר טלטולים של מספר ימים בבירת הנגב הם הוסעו לירושלים, ומיום שני הם שוהים מול הכנסת, בציפייה ובדריכות להחלטה בקשר לגורלם.

במאהל מול הכנסת שוהים 45 איש, ביניהם 21 ילדים. הילדים הנמצאים במתחם לא עושים דבר ונמצאים בחוסר מעש מוחלט. כדי להפיג את השעמום ולשמח אותם לאחר כל התלאות והטלטולים, ארחו מתנדבי יד שרה 15 מהילדים במשחקיה של יד שרה. מכוניות יד שרה אספו אותם מגן הורדים והם נסעו הישר למשחקייה ביד שרה. על אף הקושי לתקשר עם הילדים, מתברר שדרך משחק והנאה ניתן להתגבר על כל הפערים. הילדים מייד קפצו לבריכת הכדורים והחלו לטפס בסולמות ובחבלים באולם הפעילות המרכזי. הילדים הגדולים יותר החלו לקפץ על מתקן המתנפחים ועל המתקנים האחרים. הילדים לא ויתרו על אף פעילות: הנדנדות, העגלות עם הבובות, הטרמפולינה וכל המבחר הגדול המשמש במשך כל ימות השנה לפעילות עבור ילדים עם צרכים מיוחדים והוריהם.    

לקראת הצהריים הוכנסו הילדים לחדר הסרטים וצפו בסרטים מצוירים. הילדים נהנו מאוד וחיקו את הריקודים ותנועות הידיים של השחקנים על המרקע. הכריכים והצ'יפס הגיעו בדיוק בזמן, ורק שרה, ילדה בת 4, התעקשה לקחת עוד ועד שקיקים של קטשופ ולמצוץ אותם, במקום לטבל בהם את הצ'יפס.

לאחר הארוחה ישבו הילדים לפעילות יצירה. דפים צבעוניים, מדבקות וצבעים חולקו לילדים. חלקם גילו יוזמה והחלו לצייר ולהדביק, אחרים לא ידעו איך להשתמש במדבקות. ההדרכה של מתנדבות המשחקיה היתה טובה כל כך שהילדים הדביקו את המדבקות גם על הבגדים והפנים...    

לסיום חזרו הילדים לאולמות המתקנים והפעם בליווי מוסיקה שסחפה אותם לריקודים. הילדים לא ביטאו במילים את תחושותיהם, אך לפי החיוכים, פרצי הצחוק, ההנאה וההתלהבות בכל זמן הפעילות, אין ספק שהיה זה בוקר של כיף ושונה כל כך מהסבל אותו הם עברו תקופה מאוד ארוכה. קרוב לשעה 14.00 הוסעו הילדים מביתיד שרה לטיפת חלב לקבלת חיסונים, ואחר כך חזרה למאהל בגן הורדים ולעתידם הלוטה בערפל.

עבור לתוכן העמוד