הכשרות לניהול מתנדבים והתנדבות

בישראל היום, על אף התועלות הרבות של ההתנדבות, המעורבות החברתית והאקטיביזם – לפרט, לקהילה ולכלל החברה – הפוטנציאל ההתנדבותי נותר לא מומש.

על מנת להרחיב את מעגל המתנדבים לטובת החברה, להתאים את ההתנדבות למתנדבים ולמציאות המשתנה ולקיים התנדבות יעילה ואפקטיבית, יש צורך בקידום מקצועי, חדשני ועקבי של שדה ההתנדבות בישראל.

אנו, במועצה הישראלית להתנדבות, רואים בניהול ההתנדבות מקצוע!

באמצעות מגוון של תהליכי למידה, מקדם בית הספר הכשרה מקצועית, מפגיש אנשי/ות מקצוע ללמידה בין ארגונים ובין מגזרית ופועל למיצוב תחום ההתנדבות במקצוע נדרש ומוכר במסגרות הפעילות מתנדבים/ות. מנהלי ומנהלות ההתנדבות מוצאים כתובת בהשתייכות לקהילה מקצועית ההולכה וגדלה המשפיעה על גיבוש הפרופסיה של מנהלי ומנהלות ההתנדבות.

בית הספר פועל בפריסה ארצית, בהתאמה לקהלי היעד השונים וצרכים העולים מהשטח ופועל במספר שיתופי פעולה עם גופי הדרכה והכשרה שונים בעולם החברתי והציבורי.

המועצה הישראלית להתנדבות מפעילה את בית הספר לניהול התנדבות – מסגרת למידה יחידה מסוגה בישראל, המובילה והמקצועית להכשרת עובדים/ות ומתנדבים/ות לניהול התנדבות ולפיתוח מקצועי של העוסקים בעולם זה, בשגרה ובחירום.

במסגרת בית הספר פועל מערך פיתוח ידע, אשר מבטיח כי כל תכנית ההכשרה והקורסים המקצועיים יהיו מבוססים על התיאוריות, המחקר, הידע והכלים החדשניים והמובילים ביותר..

בית הספר מתמחה בהסמכת מנהלי התנדבות בשלושת המגזרים ובליווי ארגונים בדרך להתנדבות משמעות, איכותית ומחוללת שינוי חברתי.

מעניין אותך? נשמח לדבר ולהכיר!

השירותים של בית הספר

קהילת רמ"ה

רשת מנהלי התנדבות המיועדת למנהלי התנדבות בארגונים השונים. מטרת הקהילה להתחבר ולהכיר לעמוק את ההיבטים השונים והדומים של כל אחד, להרחיב רשתות מקצועיות, ולפעול יחד לחיזוק התפקיד.

ייעוץ וליווי אסטרטגי לפיתוח התנדבות

במציאות משתנה אנו נדרשים להתאים את ההתנדבות, לסגנונותיה ולאופניה הייחודיים. תהליכי הייעוץ והליווי של בית הספר מתבססים על מומחיות בניהול המשאב ההתנדבותי במגזרים השונים.

קורסים וסדנאות

בית הספר היחיד מסוגו בארץ מציע קורסים והרצאות מקצועיות לניהול מתנדבים ומעורבים חברתית. מאות הבוגרים שלנו משפיעים כבר היום בכל מגזרי המשק ונושאים עימם את בשורת המקצוע!

אנשים יושבית בכנס

מדברים בשפה הנכונה

05

פורצים גבולות

04

עדכנים ועכשוויים

03

פועלים בזירות מגוונות

02

01

בונים את הפרופסיה

תהליכי הלמידה שלנו מותאמים תרבותית למגוון קבלי היעד עמם אנחנו פועלים

את הידע שצברנו אנחנו מלמדים גם מעבר לים: בקהילות יהודיות, במוסדות בינלאומיים ועוד

אני נמצאים בחוד של הידע בתחום ניהול ההתנדבות ומשתמשים במתודולוגיות ובטכנולוגיות הלמידה העכשוויות ביותר

אנו פועלים בכלל הזירות בהן פעילים מתנדבים בישראל: הציבוריות, החברתיות והעסקיות

בית הספר הוא המוסד המרכזי בארץ שמקדם את ניהול ההתנדבות כמקצוע הנדרש לפיתוח של קריירה בתחום

שרון גולן הרשקוביץ, מנהלת תחום התנדבות ברשות הטבע והגנים

צוות המועצה ליווה אותי בהקמת מערך ההתנדבות ברשות הטבע והגנים. החלק המשמעותי ביותר עבורי בתהליך זה היה סיוע בהובלת השיח האסטרטגי עם ההנהלה הבכירה של הרשות ובהקמת התשתית הארגונית המתאימה.

שרון גולן הרשקוביץ
מעין מאור, מנהלת התנדבות ארגון צ’יימס ישראל

בזכות קורס ניהול התנדבות מתקדם של המועצה רכשתי ארגז כלים מקצועי, בין היתר כלים שיאפשרו לי למדוד את ההשפעה של המתנדבים ולייצר מסקנות ממוקדות לשיפור מערך ההתנדבות בארגון.

מעין מאור
רחלי מולר, מנהלת תכניות בקרן לידידות
הגעתי לתוכנית ההסמכה בדיוק בזמן הנכון, כחודשיים לאחר שנכנסתי לתפקידי כמנהלת תכנית המתנדבים. תכנית שמכילה את כל מה שמנהלת התנדבות צריכה ומצעידה אותנו בהתאם לצעדים שעושה המתנדב בארגון.
יעל לוי, מנכ”לית עמותת סה”ר
תוכנית ההסמכה למנהלי התנדבות היא תוכנית מקצועית ומעשירה. התוכנית נותנת מבט רחב על ניהול מערך התנדבותי בארגון ויורדת לעומק ולפרקטיקה בשטח. 
קודם
הבא