נחשפים לראשונה: אלו בני הנוער שהתנדבו וזכו במסע לאירופה

6/08/2019
נחשפים לראשונה: אלו בני הנוער שהתנדבו וזכו במסע לאירופה (הגדל)
בחודשים האחרונים השתתפו אלפי בני נוער בפעילויות Coca Cola WoW 2019, במסגרתן ביצעו משימות התנדבות למען הקהילה והחברה, כחלק מפעילות משותפת עם עמותת 'רוח טובה'. כל ההתנדבות נעשתה לפי בחירת המשתתפים בקהילה ובעשרות עמותות שונות ברחבי הארץ. המתנדבים צברו ניקוד אישי והוזמנו למופע של J BALVIN שנערך בראשון לציון. חלקם מהם הגיעו, בסיום תקופת ההתנדבות, לשלב המיונים והתמודדות על מקום בנבחרת.

בסוף המיונים נבחרו 16 חברי הנבחרת שיצאו למסע חוויתי ברחבי אירופה ויזכו לחוויה של פעם בחיים. אחרי שחשפנו בפניכם את חמשת חברי הנבחרת הראשונים - קבלו את 11 בני נוער הנוספים שההתנדבות שלהם זיכתה אותם במסע חלומי!

רבין אבו חמיד

בן 18 וכן, קוראים לו על שם יצחק רבין. הוא סיים כיתה י"ב בבית הספר הרב תחומי בכסרא-סמיע, שנמצא ליד כרמיאל, שם הוא גם גר. רבין סיים את מגמת הביולוגיה והכימיה עם הרחבה לערבית ולעברית.

"בכיתה ד' הייתי בצופים, בהמשך הצטרפתי לנוער 'לתת', לנוער העובד, במועצת נוער של הישוב וייצגתי את המחוז ואת הדרוזים במועצת הנוער הארצית", הוא אומר וכשאני שואלת אותו אם למועצה יש יכולת השפעה הוא עונה בלהט, ש"ברור, למועצה יש השפעה על קמפיינים חוצי חברה מול הרשויות המקומיות והארציות". 

בקרוב רבין מתחיל ללמוד במכינה החצי שנתית במדרשה למנהיגות ישראלית משותפת ויהיה הדרוזי הראשון והיחיד שם. במסגרת המכינה הם עומדים להתנדב בעמותות וסדרות חינוך בכל הארץ ויתארחו אצל אנשים באותם מקומות.

מה עשית בהתנדבות של WOW?

"בהתנדבות עזרתי בחנות יד שניה של 'רוח טובה' בכרמיאל".

איך קיבלת את ההודעה שהתקבלת?

"יום המיונים היה ביום ההולדת שלי ומשם נסעתי למחנה קיץ של הצופים. עמדתי לישון בצהריים ורגע לפני שנעצמו העיניים עניתי לשיחת טלפון נכנסת. הייתי רגוע לכאורה אבל באמצע השיחה שמתי אותה ב'השתק' והתחלתי לצרוח ואחר כך לבכות וכולם – מדריכים וחניכים מהמחנה מיהרו לשאול מה קרה. היו בטוחים שקרה אסון, בפועל קיבלתי מתנת יומולדת".

מה הציפיות שלך מהמסע?

"אני מקווה להכיר אנשים חדשים וגם ליהנות, מגיע לנו. זה כנראה הטיול האחרון לפני צבא כי אחרי המכינה זה כבר צה"ל".

מיכאל שפריר

בן 17 מחדרה ובוגר כיתה י"א בתיכון הרב תחומי בעיר. "כל השנה אני מתנדב בעמותת 'יוניסטרים', עמותה המקדמת יזמות עסקית וחברתית לבני נוער בפריפריה, זה אומר להקים חברה סטארטאפ מהשלב הראשון ושהפרויקט חייב להיות בעל פוטנציאל כלכלי והישגי. במסגרת העמותה אני גם מנטור לחניכים צעירים ויש לי קבוצה בה אני שותף עם המיזם 'TEENCH' – אפליקציה שמקשרת בין תלמידים שרוצים ללמד שיעורים פרטיים ותלמידים שאין להם אמצעים. בימים אלה אנחנו מקימים את האתר עבורה".

מה עשית בהתנדבות של WOW?

"התנדבתי בבית גלעד בחדרה, שהוא בית בית לאנשים עם מוגבלויות. לימדתי אותם להיכנס למחשבים ולמצוא מה מעניין אותם. אחרי חשש שלהם בהתחלה, אחרי שהכרנו מעט יותר טוב, התחברנו ובסך הכל, מאוד נהנתי כשהייתי שם.  

איך קיבלת את ההודעה שהתקבלת?

"בגלל שהייתי במחזור ב' של המיונים ידעתי שיתקשרו ואכן, זה קרה בבוקר, כשישנתי. לקח לי כמה שניות עד שהבנתי מה קורה, בטח נשמעתי להם ישנוני".

מה הציפיות שלך מהמסע?

"אני מקווה שנהנה ושנתגבש כחבורה ויהיה לנו כיף. אנחנו כבר מדברים בווטסאפ, אבל עדיין לא מכירים. אני מאמין שיהיה כיף".

אפיק אלטמן

בת 17.5, בוגרת כיתה י"ב בביולוגיה בכפר הירוק ומתגוררת בתל אביב. דרך בית הספר הגיעה אפיק כבר בכיתה ט' לאגודת אלו"ט, המטפלת בילדים עם אוטיזם. "המתנדבים נראו מרוצים וגם אני התאהבתי ונשארתי שם עד סוף התיכון, ממש עד עכשיו. התנדבתי כל השנים בקייטנות פסח ובקיץ, בחופש הגדול, כחונכת ומדריכת סדנאות. אחר כך עשיתי עבודת חקר לבגרות באנגלית על אוטיזם בישראל ובי"א וי"ב העברתי הדרכות על התחום בבית הספר. עבדתי גם באגודה".

מה עשית בהתנדבות של WOW?

"בהתנדבות הייתי במועדונית הצהרון של ילדים עם צרכים מיוחדים, ילדים שונים ומגוונים. העברתי סדנת מוזיקה חד פעמית, שנמשכה אחר כך עוד שנים".

איך קיבלת את ההודעה שהתקבלת?

"הייתי ביום האחרון של סמינר לקראת שנת השירות. ישבתי בצד ובמקרה הטלפון היה עליי. עניתי ושאלו איך היה לי במיונים ואמרתי שניהנתי ואז הודיעו שהתקבלתי. הייתי במרחב שקט ולא יכולתי לצרוח אבל כשיצאתי סיפרתי לכל מי שראיתי.

מה הציפיות שלך מהמסע?

"אני ממש מקווה להכיר שם אנשים שחושבים ומרגישים כמוני, אני מקווה לראות מקומות חדשים וליהנות מהחוויה וליצור זיכרונות לכל החיים", היא מסכמת היטב.

אנסטסיה סטוקנוב

בת 17, בוגרת כיתה י"א במגמת תיאטרון עם הרחבה בהיסטוריה, לומדת בבית הספר שליד האוניברסיטה בירושלים. אנסטסיה נמצאת כל השנה בפעילות ב"כנפיים של קרמבו". "אני מדריכה של חניכים עם צרכים מיוחדים ואני אוהבת מאד את 'כנפיים של קרמבו', הם שינו לי את החיים בשנתיים שאני שם", היא אומרת. "בהתנדבות שלי התנדבתי במעון לילדים עם צרכים מיוחדים בתל אביב. הגעתי לשם כי חיפשתי פעילות שאני מתחברת אליה במסגרת ההרשמה".

איך קיבלת את ההודעה שהתקבלת?

"הייתי בים עם חברות כשהתקשרו ובכלל לא חשבתי שאתקבל, שכחתי מזה לחלוטין. כשהודיעו לי הייתי בשוק, בהלם. סיפרתי לחברות ועדיין לא הבנתי", היא אומרת בצחוק.

מה הציפיות שלך מהמסע?

"אני מקווה שנהיה חברים טובים לפני הכל ואחר כך שנחווה יחד חוויות מדהימות".

ליטל פבלקו

בת 17.5, סיימה י"ב במגמת ספרדית ופיזיקה ("שילוב יחודי בבית הספר") בבית ספר יצחק שמיר בפתח תקווה. ליטל היא מתעמלת חובבת בהתעמלות קרקע כבר שבע שנים. "בכיתה י' עשיתי את המחויבות האישית שלי עם ילדים מגיל חובה עד 12 בהתעמלות קרקע, במתנ"ס, כעוזרת למאמנת שלי. היום אני עובדת לצידה".

"בהתנדבות קוקה קולה של השנה שעברה הייתי במועדונית של אוטיסטים צעירים של אלו"ט בפתח תקווה ונשארתי שם לאורך כל השנה. השנה הייתי בבית מחסה לכלבים בתל אביב", היא מספרת.

איך קיבלת את ההודעה שהתקבלת?

"התקשרו אליי כשהייתי בבית של מישהי מהחוג שלי לקראת אירוע הסיום של החוג. זה היה יום עסוק - בערב היתה לי הופעה בתל אביב. בעודי עושה צמות למישהי, לקראת מופע הסיום, התקשרו. נטשתי את הצמות ולא הצלחתי באמת לשמור על קור רוח. ביקשתי את רשות המראיינת בטלפון לסיים את השיחה כדי שאוכל לצרוח. לקח זמן שכל הבנות הבינו מה קורה. בסוף ההופעה הודעתי גם לכל המשפחה. אף אחד לא האמין לי, אפילו לא המשפחה שלי", היא אומרת בצחוק.

מה הציפיות שלך מהמסע?

"אני מקווה שאהנה בלי סוף, מקווה לחוות ולראות עולם".

משה עמר

משה הוא בוגר י"ב בתיכון עמית ברעננה. "מטעם בית הספר התנדבתי בבתי אבות ועשיתי גם התנדבות של צוות בידור עירוני איתו אנחנו מופיעים מדי פעם בפני ילדים בעיר. זו התנדבות כיפית ומהנה. בהתנדבות שבחרתי בפעילות, הייתי ב"יד שרה" ברעננה והרכבנו להם הליכונים", הוא מספר.

איך קיבלת את ההודעה שהתקבלת?

"ראיתי בסטורי את פעילות קוקה קולה והחלטתי לנסות ולקחת את זה בספורטיביות. ביום המיונים הבנתי שזה נהיה רציני. הם בחרו כמה לראיון אישי ואותי לא. חשבתי שהכרטיס להופעה זה מספיק ושהיה נהדר.
למחרת התקשרו והודיעו לי שזכיתי. הייתי בהלם. מיד סיפרתי לאמא ואחריה התקשרתי לחברים ויידעתי את כולם".

מה הציפיות שלך מהמסע?

"מקווה שתהיה חוויה מטורפת. שמעתי מאנשים שהיו בשנה שעברה שעומד להיות נהדר".

אפק אלקיים

בת 17.5, והיא גרה באחד המקומות היפים בארץ, בפוריה נווה עובד. אפק סיימה כיתה י"א בתיכון בית ירח בעמק הירדן והיא לומדת אלקטרוניקה ומחשבים. "אני מתנדבת במד"א, שזה מקום שאני ממש אוהבת", היא אומרת", "כיף לעזור לאנשים וזה מזמן עבר מבחינתי את החלק של המחויבות האישית. בנוסף, אני רוקדת ועושה ספורט ואוהבת לבשל ולאפות".

איך קיבלת את ההודעה שהתקבלת?

"התקשרו ואמרו לי שהתקבלתי. הייתי המומה שבכלל התקבלתי. הייתי בבית, לפני עבודה ובדיוק התארגנתי לצאת. בשניה היום שלי השתנה".

מה הציפיות שלך מהמסע?

"שנתחבר ונהיה מגובשים, שנעזור האחד לשני, אם יהיה צורך ואני מקווה שיהיה כיף".

בראל פינגר

בן 16.5, סיים כיתה י' בבית ספר עמית במגמת אדריכלות בראשון לציון. בראל דיבר איתנו ממחנה הקיץ של הצופים שם הוא מדריך, בדרך כלל בשבט סורק אבל עכשיו הוא מדריך שהושאל לשבט מתן בנחלת יהודה. "זה שבט חדש בהנהגת החוף ואני חלק מצוות חוץ שעוזר להם ובא להדריך בצוות החדש".

"במסגרת הפעילות הייתי בקטיף מזון בחווה ברעננה ל'לקט ישראל'. עשיתי פעילות נוספת באקי"ם, לילדים עם מוגבלויות. התלוויתי לקורסים שלהם. מאד שימחנו אותם".

איך קיבלת את ההודעה שהתקבלת?

"הייתי בדרך חזרה מהצופים והתקשרו. אמרו לי שהתקבלתי וכמו בכל פעם שאני מתרגש, הגעתי הביתה וצרחתי לתוך כרית. מול המראיינת בטלפון שמרתי על קוליות", הוא צוחק.

מה הציפיות שלך מהמסע?

"אני ממש מקווה שנהנה ואני מקווה שהמשלחת תחבר בין כולנו".

נאור שקורי

בן 16.5, בוגר כיתה ט'. בשנה הבאה ילמד בתיכון גלילי במגמת מדעית רב תחומית בכפר סבא. "אני משתתף בתכנית של"ח של מש"צים, אנחנו מוכשרים להדרכת ילדים וטיולים בכל רחבי הארץ. אמשיך בתכנית הזו גם בתיכון. במהלך השנה הייתי גם במועצת שכבה ומועצת תלמידים וקיבלתי על זה תעודת הצטיינות".

"במסגרת הפעילות אספנו מזון מדוכני ההסעדה בקניון בכפר סבא והכנו קופסאות לקשישים ומשפחות במצוקה, שחולקו להם בסופי השבוע".

איך קיבלת את ההודעה שהתקבלת?

"כשהתקשרו הייתי בדרך חזרה מקייטנת ילדי כיתה ב', שם אני מדריך. חשבתי שיודו לי על ההשתתפות במיונים. כשהודיעו שהתקבלתי הייתי בשמיים. גימגמתי בטלפון ומיד אחר כך דיברתי עם כולם, כולל כולם. מאוד התרגשתי".

מה הציפיות שלך מהמסע?

"במילה אחת – טירוף. אני מצפה ובטוח שהולך להיות בלאגן מטורף".

מאי טויזר

בן 17, בוגר כיתה י"א בבית ספר מקיף ח' באשדוד, במגמת פיזיקה ותקשורת. מאי מתנדב במד"א כבר שלוש שנים ומדריך טיפול נמרץ. "אני מכשיר מתנדבים חדשים לעלות לאמבולנסים. אני מאד מסופק מהתודה הכנה של המטופלים והמשמעות שיש במה שאני עושה. זה נותן תחושה שאני עושה דבר בעל ערך. בנוסף, במסגרת הפעילות הייתי במוסד של מבוגרים עם פיגור שכלי. היתה לי התנדבות אחרת. הייתי קצת לחוץ בהתחלה הם מאוד התלהבו מהסיפורים שלי על מד"א".

איך קיבלת את ההודעה שהתקבלת?

"ישנתי כשהגיעה השיחה ולא הבנתי מה אומרים לי. כשהבנתי, סיפרתי מיד לאמא שלי. לדעתי הרמנו את הבניין".

מה הציפיות שלך מהמסע?

"זו הפעם הראשונה שלי בחו"ל וזה מאד מרגש אותי. רון (קובונובסקי - ל.ז) מהנבחרת הוא החבר הכי טוב שלי. כשהודיעו לו, היינו יחד. ממש קיוויתי שנטוס יחד".

מאיה סלפין

בת 17, סיימת כיתה י"א בבית ספר הריאלי בחיפה במגמות פיזיקה ומחשבים. מאיה רוקדת היפ הופ מילדות והיא בנבחרת שמתחרה כמה פעמים בשנה. במשך השנה היא מתנדבת באריזות מזון לנזקקים ודרך בית הספר היא משתתפת גם בניקוי חופי חיפה. במסגרת הפעילות למסע גם השתתפה באריזות מזון.

איך קיבלת את ההודעה שהתקבלת?

"באופן מהיר ומפתיע זה היה אחרי יום המיונים. הייתי לבד בבית ורצתי מרוב התרגשות בכל הבית. התקשרתי לאימא ואחר כך לחברות שהיו איתי בפעילות קוקה קולה".

מה הציפיות שלך מהמסע?

"בעיקר לעשות כיף, להכיר וליהנות עם חברי הנבחרת. אני מאד אוהבת לטייל אז בשבילי לראות עולם זה נהדר".

פרויקט "וואו טור" של קוקה קולה מתבצע באמצעות שיתוף פעולה עם עמותת "רוח טובה" המאגדת את כל הזדמנויות ההתנדבות בישראל. הצעירים נרשמו להתנדבות באתר המיועד ויכלו לתרום שעות פעילות קהילתיות בעשרות עמותות שונות ברחבי הארץ. להתנדבות בשאר השנה, ניתן לפנות לעמותת "רוח טובה" המחברת בין אנשים המבקשים להתנדב לבין עמותות הזקוקות למתנדבים במשך כל ימות השנה - תוכלו למצוא מאגר נרחב של סוגי התנדבות לכל הגילאים, לפי מקום המגורים, יכולת ההתחייבות ותחומי עניין.


כתבה באדיבות מגזין פרוגי

https://www.frogi.co.il/news-magazine/29784.html

צילום: זיו רום ויהונתן אשד

עבור לתוכן העמוד