מודל להתנדבות למען הזולת

3/07/2019
מודל להתנדבות למען הזולת (הגדל)

המחלקה העירונית למשאבי קהילה והתנדבות פועלת לאורך השנה לשלב את כל תושבי העיר בפעילות חברתית והתנדבותית, ללא הבדלי דת גזע ומין ויכולות אישיות וחברתיות ובכל גיל; החל מגיל הגן, דרך בית הספר היסודי, חטיבת הביניים ותיכון, הכנה לצבא, צעירים בגילאי ה20 ובגירים עם משפחותיהם ועד גמלאים וקשישים. מתוך כך, נוצר בעיר מערך התנדבות ופעילות חברתית, בו הפעילויות משתלבות האחת בשנייה והחיבורים האנושיים בהם יוצרים מארג של פאזל עירוני, המשלים האחד את השני ושואף לייצר את המבנה העירוני השלם וההרמוני. מארג חברתי המאפשר לקהילה לפעול ולהתנדב למען עצמה ולמען סביבתה, מאפשר  למיזמים לפרוץ ולעלות מן השטח כלפי מעלה ובכך להגדיל את עוצמתה האחד למען השני בה. במהלך יום ההתנדבות המחוזי נציגי הפיקוח והמנהלה ממשרד החינוך לקחו חלק בעשייה ובנתינה למען האוכלוסיות השונות שבעיר וחוו את העשייה היומיומית המתקיימת במסגרות השונות. בין מרחבי ההתנדבות שהוצגו ופעלו במסגרת המפגש היומי:

עמותת עמיחי ועמיחי מע"ש (מרכז עבודה שיקומי)שיתפו את אורחי יום ההתנדבות המחוזי הרבים בפעילות יצירת מוצרים בשיעור הקרמיקה עם החניכים וסדנת תיפוף על גוף ואביזרים

במסגרת מרחב התנדבות בית יקניטון לקחו המשתתפים ביום ההתנדבות המחוזי חלק בפעילות גננות טיפולית - שתילת צמחים חסכני מים, יצירה – הכנת שקיות ריחניות ועיטור אבנים ועציצים עם מפיות ובחווה החקלאית השתתפו אורחי היום בעזרה בגן ירק, עזרה עם בעלי החיים, עזרה בבוסתן, טיפוח גן התבלינים וחשיפה והיכרות עם מגוון הפעילויות בחווה.


כתבה באדיבות: לוקאל הוד השרון

צילום באדיבות דוברות עיריית הוד השרון

עבור לתוכן העמוד