הספרים שפועלים למען חולות הסרטן

3/12/2018
הספרים שפועלים למען חולות הסרטן (הגדל)
כבר 15 שנה ברציפות שאילן מרגלית ושמעון וקנין מסיימים את העבודה במספרות הפרטיות שלהם ומגיעים לבית החולים תל השומר למשמרת שנייה שכולה בהתנדבות. הם עוזרים לנשים חולות הסרטן להתמודד עם הקושי שבאיבוד השיער ואף ממנים מכיסם פאות. "שיער של אישה זה הכתר שלה ביום-יום אנחנו עובדים עם דוגמניות, עם נשים יפות, ופה זה לא מספיק שהיא חולה, אז עוד היא צריכה להיפרד מהשיער, זה קטע מאוד קשה", סיפר אילן מרגלית. עכשיו, הם פונים לעזרת הציבור.

מספרה שלהם הלקוחות הן לא סתם לקוחות, צמד הספרים קשורים לכל אחת ואחת - שניהם יודעים מה עובר על הנשים הללו. "אשתי הראשונה ירדנה, זיכרונה לברכה, חלתה במחלת הסרטן, היא הייתה אישה עם שיער מאוד מאוד ארוך, בחורה צעירה, היינו צעירים, והיו צריכים להוריד לה את השיער", מספר מרגלית. "אני זוכר את העיניים שלה, בשנייה התחילו להתחלחל, זה היה קטע שכל החיים אני לא אשכח זה קטע מחריד".

ם שמעון וקנין חווה אובדן קשה. "אני בלי זוג הורים וגם אח, כולם מאותה מחלה", הוא סיפר. "אני מכיר כמעט כל בית חולים בעל פה. בגלל זה כשאילן אמר לי 'בוא להתנדב' , אמרתי לו 'תשמע, סוף סוף אפשר גם להחזיר חזרה למי שעושה את המקסימום בשביל להציל את היקרים שלנו'".

שניהם ספרים מוכרים והמילה התנדבות מצמצמת את פועלם של השניים בבית החולים. פאה משיער אמיתי היא עסק יקר, עניין של אלפי שקלים והם כבר מתקשים להחזיק מעמד. "אנחנו לא יכולים לעמוד בזה, זה סכומים אסטרונומיים", הם מסבירים. "יש נשים שאינן מסוגלות להגיע לפאה, אז לא מספיק שנופלת עליה המחלה הקשה הזו ועוד אין לה כסף לקנות פאה?".  

השניים מבקשים עכשיו עזרה. ב-29 בחודש הם יקיימו ערב התרמה בתיאטרון יהלום ברמת גן בהשתתפות אמנים רבים. כל ההכנסות - תרומות לפאות. מבחינתם, זה קרש הצלה אחרון למה שהפך להיות מפעל חייהם. לקניית כרטיסים: https://bit.ly/2LLpRrq.

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il

פורסם 09/10/18 


כתבה באדיבות: mako

צילום: dreamstime

https://www.mako.co.il/news-israel/local-q4_2018/Article-79b6d502ee95661004.htmעבור לתוכן העמוד