הקשישים שמגיעים מחו"ל כדי להתנדב בצה"ל

23/11/2018
הקשישים שמגיעים מחו"ל כדי להתנדב בצה"ל (הגדל)

4,000 מתנדבים מחו"ל מגיעים מדי שנה לישראל ומסייעים בהכנת מחסני הציוד של צה"ל לזמן חירום וכן בתיקון של ציוד טכני. נוצרים, קשישים, בני נוער שאוהבים את ישראל "מתגייסים" לשורות הצבא, לובשים מדים ונרתמים בכל כוחם למשימה.

בין היתר הם אורזים שקי חפצים, נעליים, אריזות מזון וציוד רפואי, ופועלים במרץ ובמסגרת צבאית כדי שללוחמי צה"ל לא יחסרו מדים, נעליים, קסדה ואפוד.

"אני אמנם נוצרייה אבל אני מאוד מתחברת לתנ"ך ולהיסטוריה של העם היהודי. אני מרגישה קשר מסוים לעם ולארץ", סיפרה רוזמרי יונג בת 66 מקולרדו, ארה"ב שהגיעה לצה"ל. "אני מאוד נהנית מהתכנית כי זה שונה מביקור רגיל, מזדמן לי לפגוש חיילים ולשוחח איתם על החוויות שלהם".

אדם גרינוויץ בן 71 מבלגיה, מתנדב כבר זה הפעם השלישית: "נולדתי ברוסיה, הורי ברחו לשם בזמן מלחמת העולם השנייה, לאחר מכן הם חזרו לפולין ושם גדלתי וחייתי עד גיל 29. כיהודי שידע את משמעות הנדידה ממקום למקום תמיד ידעתי שאני רוצה לעלות לישראל". עוד ציין: " יש הרבה אנשים שעוזרים למדינה ותורמים כסף אך אני חושב שבמקום לתרום מכספך עדיף לתרום מזמנך - אם יש לך את ההזדמנות לעשות את זה, צריך לקפוץ עליה".

לכל קבוצה התנדבותית של שראל מתלוות שתי מדריכות דוברות השפה הרלוונטית. "היחידה שלי קולטת עולות חדשות שיודעות את השפה ויש להן ידע רב בארץ ישראל ובמורשת - זהו תנאי הקבלה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט רב-סרן טיראן עטיה, מפקד יחידת שר-אל. הוא ציין כי ליחידה שתי מטרות: סיוע בכוח אדם מתנדב לסיוע בהעלאת כשירות וכוננות ונושא צבא-חברה - שילוב אזרחים מתנדבים במערך הצבאי. 


  באדיבות : מאקו
 https://www.mako.co.il/news-military/security/Article-0e632e858c8fa31004.htm                                                                                        צילום: דו"צ

עבור לתוכן העמוד