קמפיין גיוס ניצולי שואה למימוש זכויותיהם

עמותת "אביב לניצולי השואה" 'מגייסת' ניצולים בקמפיין שעלה באתר מימונה וילווה במודעות ושילוט חוצות, וקוראת לציבור להפנות ניצולי שואה לעמותה, שתעניק להם סיוע מקצועי במיצוי זכויותיהם – ללא כל תשלום

15/04/2018
קמפיין גיוס ניצולי שואה למימוש זכויותיהם (הגדל)


בימים כתיקונם, אתר "מימונה" הוא פלטפורמת מימון המונים אינטרנטית, שעוזרת ליזמים לקדם פרויקטים הדורשים מימון: דיסק או ספר, מיצג, פיתוח טכנולוגי או יוזמה חינוכית. באמצעות האתר יכולים היזמים לפנות לקהל הרחב ולגייס באמצעותו תרומות כספיות קטנות את הסכומים הנדרשים כדי להוציא את חזונם לפועל. אבל קמפיין הגיוס שהעלתה באתר עמותת "אביב לניצולי השואה", הוא הראשון שלא מבקש לגייס כסף: הוא מבקש 'לגייס' ניצולי שואה.

 

 

באמצעות הפלטפורמה של האתר ניתן להפנות ניצולי שואה לקבלת סיוע מהעמותה, המתמחה במיצוי זכויות ניצולי השואה. הקמפיין קורא לציבור להיכנס לאתר, ובאמצעות מספר שאלות פשוטות להעביר פרטים של ניצול שואה קרוב, והעמותה מתחייבת להגיע לאותו ניצול שואה, לוודא כי הוא מקבל את כל זכויותיו בארץ ובחו"ל, ובמידה שלא – לסייע לו להגיש את הטפסים הנדרשים בכדי לקבל את מלוא זכויותיו.

 

 

 

כל הסיוע המקצועי – של עורכי הדין ושל מתנדבי העמותה – ניתן ללא כל תשלום. קמפיין גיוס הניצולים ילווה במודעות ושלטי חוצות ברחבי הארץ, בו ייקרא הציבור לחפש בגוגל "מגייסים ניצולים באתר מימונה". בנוסף, בערב יום השואה תערוך העמותה את "המצעד למען החיים" (11.4, 17:00, רחבת הבימה בת"א), בו מוזמן הציבור לצעוד לצד ניצולי השואה.

 

"כרבע מניצולי השואה חיים בעוני, ומעל למחצית מהם אינם מודעים לזכויות והטבות להן הם זכאים, ושמימושן יכול להוות את ההבדל בין עוני ובין חיים בכבוד וברווחה", מסבירה עו"ד אביבה סילבמן, מנכ"לית מייסדת עמותת אביב לניצולי השואה.

 

 

"במהלך עשור של פעילות הצלחנו להגיע ולהעניק סיוע ליותר מ-60 אלף ניצולי שואה, שקיבלו זכויות בשווי כולל של למעלה מ-350 מיליון שקלים, אך אם לא נתגייס כחברה לא נצליח להגיע לכולם.

 

זהו המאמץ האחרון לאתר ניצולי שואה ולוודא שהם מקבלים את כל הזכויות וההטבות המגיעות להם על פי חוק", מסכמת סילברמן. "כל אחד מאיתנו מכיר ופוגש ניצולי שואה, בין אם בתוך המשפחה, או השכן ממול, או המטופל במרפאה. כל שצריך הוא לגשת עוד היום לאותו ניצול שואה, להיכנס לקמפיין, ולהוסיף את פרטיו (שיישארו כמובן חסויים). אנחנו מבטיחים לסייע לכל אחד, במקצועיות, באהבה – ובחינם".

 

באדיבות: ynet

צילום: עמותת אביב לניצולי שואה

 

עבור לתוכן העמוד