ניצולות השואה הן "גיבורות היופי"

70 ניצולות שואה שגילן נע בין 78 ל-105, השתתפו בטקס "גיבורות היופי" במסגרתו, לאחר יום של תשומת לב ופינוק, הן לוו על ידי לוחמות צה"ל לבמה, והוכתרו באמצעות סרט לגיבורות יופי כשברקע מוקרן סיפור חייהן המורכב.
15/04/2018
ניצולות השואה הן "גיבורות היופי" (הגדל)


אירוע גיבורות היופי שנערך השבוע, סמוך ליום השואה, במרכז וואהל באוניברסיטת בר אילן חלק כבוד, הוקרה, פינוקים ומתנות ל-70 שורדות שואה מ- 70 ערים ומועצות בישראל, כמספר שנות המדינה. האירוע המרגש שהתקיים בנוכחותם של שרים, חברי כנסת, ראשי ערים ומכובדים רבים נוספים, שם לראשונה את ניצולות השואה במרכז הבמה, לא רק בקונוטציה של סיפורי הזוועות מהעבר, אלא מזווית אופטימית של נשים גיבורות החוגגות ומהללות את החיים.

 

יוזמות ומפיקות האירוע, יזמית האופנה לימור כץ, היועצת הזוגית סיגל דראל והאל"מית במי"ל רונית לב גייסו לשורותיהן מאות מתנדבים, בניהם אנשי אופנה וביוטי, סטייליסטים, מאפרים, מעצבי שיער ועוד. כל אלו בהתנדבות מלאה צוותו לכל אחת מ- 70 שורדות השואה, ועשו להן מהפך אופנתי, תוך הענקת תשומת לב ויחס אישי.

 

את הטקס גדוש האלמנטים המרגשים שלא הותירו עין יבשה באולם, הנחו יחדיו מלכת היופי לשעבר איבונה קרוגליאק ושורדת השואה דבורה ווינשטיין. במקום הופיעו הזמרים אסף אמדורסקי וישראל גוריון שעלו לבמה וכיבדו את הנוכחים בשירי הדודאים, לוחמות צה"ל ליוו את השורדות לבמה, שם הוכתרה כל אחת באמצעות סרט לגיבורת יופי והוקרן סיפור חייה המרגש. ילדי "גן סיגלית" בחולון העניקו פרחים שהכינו בעצמם ביום המשפחה. בנוסף התקיימה ארוחת בוקר גדולה במקום עבור ניצולות השואה, בני משפחותיהן והמוזמנים.

  

הרעיון לאירוע "גיבורות היופי" התגבש בתוכנית הלייף סטייל להעצמה נשית SHEEK & MORE העולה מידי חודש ליו טיוב, בהנחיית כץ ודראל ובה הגיעה לב להתראיין על פועלה ההתנדבותי, בין היתר בעמותות המגשימות חלומות קטנים לאנשים גדולים. בשיחה בין השלוש בסיומה של התוכנית הוחלט על הקמת האירוע שקרם במהרה עור וגידים.

 

 

ניצולות השואה שהשתתפו, שגילן נע בין 78 ועד 105 התרגשו עד מאוד מתשומת הלב והאהבה שהופנו והורעפו עליהן מכל הכיוונים, עד שרבות מהן לא הצליחו לעצור את הדמעות ופרצו בבכי. חלקן כינו אירוע זה כ"מכונן" והביעו את שמחת ליבן כי לא היה מדובר בעוד טקס זיכרון העוסק אך ורק בזוועות העבר, אלא שם במרכז את הנשים שהן כיום, שעברו את התקופה החשוכה, הקימו משפחות, קריירות וחיים מלאי משמעות. לא אירוע שכולו עצב וזיכרון, אם כי כזה המלווה בחיוכים, שמחה ותחושת הביחד.

 

באדיבות ynet

צילום: ערן בורוכוב

עבור לתוכן העמוד