התנדבות ומנהיגות בקהילה – כנס התנדבות מחוזי נערך בבאר-שבע

מאות השתתפו בכנס מחוזי ראשון וייחודי, בנושא "התנדבות ומנהיגות בקהילה", שנערך לאחרונה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. בכנס השתתפו אנשי מקצוע, מתנדבים וכמובן כל מי שההתנדבות והמנהיגות בקהילה קרובים לליבו.
4/04/2018
התנדבות ומנהיגות בקהילה – כנס התנדבות מחוזי נערך בבאר-שבע (הגדל)

במסגרת האירוע התקיים פאנל רב מקצועי בנושא "מדיניות ותפיסת ההתנדבות" בהשתתפות: סלימאן אלעבור, סמנכ"ל אגי'ק, שהציג מודלים קהילתיים של התנדבות בחברה הערבית הבדואית בנגב; עו"ד יורם סגי זקס, יו"ר המועצה הלאומית להתנדבות בישראל, שהציג את נושא החדשנות בהתנדבות וזהבה הראל, ראשת מינהל החינוך בעיריית באר-שבע, שדיברה על משמעות שילוב ההתנדבות במערכת החינוך.

פאנל נוסף עסק בחזון והתנדבות – הלכה למעשה, בו לקחו חלק: ענת יהלום, חברה ומייסדת עמותת "אתגרים" ופורום נשים נכות צה"ל, ששיתפה בתפיסתה איך "לקום אל החיים"; עדינה בר שלום, כלת פרס ישראל, בתו של הרב עובדיה יוסף שדיברה על תרומה מיוחדת לחברה; סרן קרין קביטקה הוברמן, עו"ס קצינת התנהגות אוכלוסייה של מחוז פיקוד העורף, שסיפרה על משלחת חילוץ והצלה שפעלה במקסיקו; ומי שהציג את נושא ההתנדבות מנקודת מבטם של התלמידים הם נחמן חייט, תלמיד תיכון מקיף א', ויובל גודקר, תלמידת ביה"ס הטכני, סגנית יו"ר מועצת נוער עירונית.

באי הכנס נהנו גם מהרצאה מפי ד"ר אורית וולף – פסנתרנית בינלאומית, יוצרת ומרצה בתחומי פיתוח חדשנות ומנהיגות – שדיברה על איך "להשאיר את החותם האישי". בתכנית האמנותית: תיאטרון הספרייה הציג את "הלילה הוא שירים" – מסע מוסיקלי אל שיריה של חוה אלברשטיין.

הכנס נערך בהובלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים יחד עם המחלקה לאירועים ומינהל החינוך בעיריית באר- שבע, בשיתוף בין היתר: הועדה העירונית להתנדבות, "כיוונים", אוניברסיטת בן גוריון בנגב, "רא"ם".

באדיבות מקומונט

צילום: עריית באר שבע

עבור לתוכן העמוד