"אני גשר לעולם טוב יותר עבור מי שצריך"

6/03/2018
"אני גשר לעולם טוב יותר עבור מי שצריך"
עבור ציפורה חלפון, הנתינה היא דרך חיים ולא פעילות "על  הדרך". היא מתנדבת "למען הזולת - חיילים, קשישים, ניצולי שואה, דרי רחוב, וכל אלה שגורלם לא היטיב עימם. זו הדרך שבה בחרתי לחיות  את החיים שלי".
בשיחה עם "ישראל היום", במסגרת הפרויקט ‭ 70"‬ ישראלים", מספרת  חלפון (‭,(40‬ תושבת באר שבע, אם  לשני בנים: "הדמעות והתודות ורגעי האושר שאני רואה, הם בשבילי האור  והדלק, בכל יום ובכל בוקר מחדש".
אתמול היא זכתה לאות הוקרה  מיוחד בכנס "רואים טוב", שנערך  בכנסת ביוזמת ח"כ יהודה גליק, עם עוד אזרחים רבים שעושים טוב למען החברה והמדינה.
"הנתינה לחיילי צה"ל החלה אצלי מגיל קטן", היא נזכרת, "כאשר אבי שכל את אחיו במסגרת הצבא. היו לי כבר מהילדות אהבה וכבוד מיוחדים לחיילים והחלטתי שכל פעילות שאני עושה למענם תהיה מוקדשת לעילוי נשמתו של דודי ולעילוי נשמתם של כל מי שאינם כבר.
"זה החל בדברים קטנים - הייתי לוקחת סוכריות, הולכת לתחנה המרכזית, יושבת שם שעות ומחלקת לכל חייל שמגיע. זה היה בגיל 12.‬ ככה בכל שבוע, כל השבוע. סבתא היתה נותנת לי דמי כיס, ועם הכסף הייתי קונה מסטיקים עגולים ובזוקות  לחיילים. שיהיה להם מתוק בפה.
"עם השנים זה צבר תאוצה. לאט לאט ובעבודה קשה, ועם מלא אהבה, בניתי לי צבא של מתנדבים, ובכל שבוע יצאנו לבסיסים לעשות קבלת שבת לחיילים - מחלקים מתוקים בבסיסים ובמוצבים ודברים טובים  לחיילים המאושפזים בבית חולים".
חלפון עבדה בעבר כדוברת קבוצת הפועל באר שבע וכמנהלת קשרי קהילה, ובמסגרת זו פעלה רבות למען החיילים וגייסה בעלי עסקים, יזמה פרויקטים של שיפוץ דירות לחיילים  בודדים ועוד. עם השנים, החלה בפעילות של הכנת סלי מזון למשפחות של חיילים נזקקים, הדלקת נרות עם ניצולי שואה וביקורים סדירים אצלם, ביקורים וסיוע לעולים חדשים על בסיס שבועי במרכזי קליטה בבאר שבע, וחלוקת ארגזי מזון בחגי תשרי ובפסח.
נוסף על כל אלו, קיבלה על עצמה משימה אישית חדשה: פעמיים בשנה היא קונה טושים מיוחדים וחומרי ניקוי, נוסעת לבית העלמין, עוברת בין מצבות דהויות וישנות, שוטפת אותן וצובעת מחדש את האותיות שדהו.
בשנה האחרונה, לאחר מות אביה, החלה בפרויקט של השגחה על קשישים גריאטריים, בעיקר בבתי אבות, בעקבות הפרסומים על בתי אבות שהתעללו בקשישים חסרי ישע.
"הגיע הזמן שהמדינה תכבד את אזרחיה המבוגרים גם בחודשים האחרונים לחייהם. שיהיה טוב גם לחיילים,  ולא משנה איפה הם, ולניצולי שואה, ולכל פרט בחברה הישראלית. לכולם מגיע טוב, ואני רואה את עצמי כגשר  לעולם טוב יותר עבורם".
באדיבות ישראל היום
http://www.israelhayom.co.il/article/540403
עבור לתוכן העמוד