ראש לצעירים

29/01/2018
ראש לצעירים
גל רבינוביץ' בן ה־17 הוא תלמיד כיתה י"ב בבית הספר הדמוקרטי בכפר סבא, וכבר מחזיק ברזומה שלו חמש שנות התנדבות. מלבד פעולות ההתנדבות שלו, הוא גם חבר במועצת התלמידים של העיר כפר סבא ובאופן כללי הוא בצד המעורב והאכפתי של הדור הצעיר.
בכיתה ז' החל להתנדב במסגרת מועצת הנוער העירונית, ועד היום הוא שם. על אחד הפרויקטים שבהם הוא גאה במיוחד הוא מספר: "לקראת הקיץ אנחנו ממפים את העסקים בעיר ויוצרים רשימה של מקומות תעסוקה לבני נוער, ואז משדכים בין הצעירים לבין המעסיקים. בשנה שבה ניהלתי את הפרויקט הגענו ל־1,200 משרות, והיריד כלל מסיבה עם די.ג'יי, אוכל, שתייה ועוד". 
גל פעיל מאוד גם במסגרת מדור הדרכה ומנהיגות צעירה בעיריית כפר סבא, שם הוא פוגש אוכלוסיות שונות כמו ניצולי שואה, צעירים בעלי מוגבלות ועוד. "יש לנו מסורת של חמש שנים שבמסגרתה אנחנו מתנדבים לעזור לשורדי שואה", הוא מספר, "יחד עם עמותת 'אלומה' אנחנו מציינים מספר מועדים כמו זיכרון בסלון ביום השואה, הדלקת נרות בחנוכה, סעודת פסח ועוד. מרגש אותי לשמוע את הסיפורים של ניצולי השואה. מחמם את הלב כשאתה רואה אנשים שעברו כל כך הרבה והם עדיין פה. מבחינתי זו מצווה לשמח אותם ולעשות איתם כיף ופעילויות". 
נוסף על הפעילויות הרבות במסגרת העירונית, גל מפיק הרכב מוזיקלי של בני נוער ולוקח חלק בפרויקט "HUB חברתי", שבו חולקים בני נוער חממה טכנולוגית. בין השאר, הוליד הפרויקט הזה יצירת אפליקציה שהיא כרטיס נוער וירטואלי. 
לפני כחודשיים נבחר לכהן כיו"ר מועצת הנוער בכפר סבא. מאז הוא מפקד על שלל פעילויות לנוער המקומי ואף קיבל אות הוקרה מטעם העירייה על התנדבותו. כהמשך לכך, בסוף החודש הוא יקבל אות הוקרה משמעותי אף יותר - פרס שר החינוך לנוער מתנדב ע"ש אלעד ריבן ז"ל (הנער שנספה באסון הכרמל בעת פעילות התנדבותית במכבי האש).
"מרגש מאוד שדווקא אותי בחרו מתוך אלפי בני נוער שמתנדבים בעיר", אומר גל, "אני מאמין שהפרס הזה הוא נקודה שממנה ניתן להסתכל על כל שנות ההתנדבות שלי ועל כל מה שעשיתי. בשנה הבאה כבר אתגייס לצה"ל ויהיה לי הרבה פחות זמן להתנדב. עצם העובדה שזה קורה כעת זה מעין סגירת מעגל". 
כששואלים אותו איך משלבים לימודים עם פעילות במועצת תלמידים וכל כך הרבה התנדבות, הוא מסביר: "זה אכן גורר הרבה חיסורים, אבל מוצדקים, אז משלימים את החומר. אני שומר על ממוצע ציונים גבוה ואני במגמת פיזיקה, ולא מזניח את הלימודים. הימים הם ימים ארוכים, אני נמצא במרכז הנוער העירוני כל יום עד תשע בערב, אבל זה גורם לי סיפוק ואושר".    
כאמור, בשנה הבאה יתגייס גל לצה"ל, ולא קשה לנחש שגם שם הוא יעשה הכל כדי להפיק מעצמו כמה שיותר. "אני מאוד להוט להתגייס, לשרת ולתרום למדינה", הוא אומר, "הייתי רוצה לעשות את זה בתחום הסייבר והמחשבים שאליהם אני מתחבר. גדלתי וחונכתי על ערכים של לתרום ולתת מעצמך למען הקהילה - בין שזה השכונה, העיר או המדינה. אני חושב שזה בא לידי ביטוי גם בתור נער וגם יבוא לידי ביטוי בתור חייל: אתה אולי אינדיבידואל, אבל חשוב לתת מעצמך למען הכלל.
"אני מקווה שזה ימשיך גם אחרי הצבא - להיות חלק מהקהילה שאתה חי בה. אני מעודד כל אחד שאני מכיר לנצל את היכולות שלו ואת הכישרונות שלו ולתעל אותם לטובת הסביבה. אני חושב שיש לי אחלה עיר ואחלה מדינה, ואני מאמין שיש תקווה שנגיע להישגים הרבה יותר גדולים".  
תמונה וכתבה באדיבות אתר "ישראל היום"
http://www.israelhayom.co.il/article/531081

עבור לתוכן העמוד