עשרות מתנדבים התגייסו לשיפוץ בית קשיש בקריית אתא

1/06/2017 14:00

עשרות אזרחים התגייסו ביום א' לסייע לקשיש מקריית אתא, שחי בשנים האחרונות בדירה מוזנחת ומלוכלכת וללא מים. שכן שהזדעזע ממראה הדירה העלה תמונות שלה לפייסבוק בחמישי, והרשת סערה.

 

השכן, מאור אמסלם, סיפר שבמשך כמה שנים הוא מסייע לקשיש בן ה-77 במגעים עם העירייה, וגם מעניק לו מזון, אך רק לאחרונה נכנס לדירתו. "אני הייתי היחיד שהוא נתן לו להיכנס הביתה. זה פשוט מצב מזעזע. חושך. פשוט גיהינום", סיפר.


נאור, חברו הטוב של אמסלם, הגיע לדירה לראשונה בשישי. "ראינו את כל הזוהמה", סיפר. "לא ייאמן שבן אדם במדינת ישראל חי בצורה כזאת, ולי כבן אדם זה עשה צריבה בלב. אז כמובן התגייסנו לעזרה".

 

בסוף השבוע הוקמה קבוצת ווטסאפ בשם "צוות עזרה ותרומות למ'", ואלפים הציעו את עזרתם. חלק הודיעו שיבואו לעבודות הניקיון, אחרים הודיעו על חומרי הניקוי הנדרשים, וכן הגיעו תרומות מצד בעלי מקצוע שהתנדבו לחדש את מערכות החשמל והמים, את הריצוף והצביעה בדירה. בנוסף נתרמו מכשירי חשמל, מזון וציוד רב וכן הועברו כספים.

 

"אני הולך לפנות את כל הדירה עם כל החבר'ה", אמר נאור. "יש פה הרבה תרומות ואני נוסע להביא עוד, כל השבוע יגיעו תרומות. העזרה והנתינה זה משהו שקיים בי, וכן להמשיך לדירות אחרות, לעזור לעוד אנשים שחיים במצבים כאלה. אנחנו כבר 48 שעות ללא שינה".


עומר אמסלם, אחיו של מאור, סיפר שקיבל תרומות רבות כשהיה לוחם במבצע צוק איתן, לפני הכניסה לעזה. "עכשיו אני רוצה להחזיר על מה שקיבלתי. ראינו את כל הזוהמה בבית, החלטנו לקחת את זה לידיים ועשינו צעד. כל אחד פרסם בפייסבוק שלו, כל אחד עם הקשרים שלו, כל אחד והתפקיד שלו, כל אחד לקח חלק".

 

ידין אוחנה הגיע לעבודות השיפוץ יום לפני בחינת הבגרות. "אפשר לשלב - ללמוד וגם לעזור לאחרים", אמר. "הראו לי את התמונות מהבית של מ', והבנתי שהמצב שם לא טוב. אמרו שאפשר לעשות שינוי, לנסות לעזור, אז זה מה שעשיתי. ניסיתי לשתף כמה שיותר, להביא כמה שיותר אנשים, אספתי כלי ניקיון וכסף, ועכשיו אני פה לעזור".


מאור אמסלם אמר שהעבודות במקום יימשכו עוד כמה ימים והמתנדבים ימשיכו לנקות את הבית ולשקם את רשת החשמל. "אנחנו קוראים לכמה שיותר מתנדבים להגיע ולסייע", הוא אומר. ניתן לתאם בטלפון 050-8953338. 


באדיבות אתר ynet.

לכתבה: לחצו כאן. 

עבור לתוכן העמוד