סורוקה מצטרפים לנאמני חיים

18/04/2017 12:00

מנכ"ל מד"א אלי בין: "אני מודה לכל מי שלוקח על עצמו להציל חיים, 24 שעות ביממה"

מעל ל-300 רופאים ורופאות, אחים ואחיות ואנשי צוות רפואיים מביה"ח סורוקה, הצטרפו למערך "נאמני חיים" של מגן דוד אדום ויסייעו להציל חיים גם מחוץ לשעות העבודה בבית החולים. בנוסף נרשמו עשרות אנשי מנהלה ועובדים נוספים של בית החולים לקורס "נאמני חיים" שייפתח בעתיד.

הרעיון העומד בבסיס המיזם הענק והחדשני שזכה לשם "נאמני חיים", הוא שכל אזרח שעבר בשלב כלשהו הכשרה בסיסית של כ-20 שעות בעזרה ראשונה, מסוגל לבצע פעולות החייאה בסיסיות בחולה שלקה בדם לב – ובכך להגביר את הסיכויים להציל את חייו. לכן הוחלט לגייס לטובת הפרוייקט כל אזרח שמעוניין בכך, שהינו מעל גיל 18 והוא בעל הכשרה בסיסית בעזרה ראשונה.

כאשר מתקבלת במוקד החירום 101 של מד"א קריאה, מערכת איתור מיוחדת הפועלת באמצעות יישומון (אפליקציה) מאתרת את כל נאמני החיים שנמצאים במרחק של דקות בודדות מהמקום בו דווח על חולה שנזקק להחייאה, ומזניקה אותם למקום במקביל להזנקת צוותי מגן דוד אדום ולהדרכה טלפונית הניתנת על ידי החובשים והפאראמדיקים במוקדי מד"א – זאת עד להגעת איש צוות של מד"א למקום האירוע.

פרופ' אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: ״צוותי מערך מציל החיים בסורוקה, מובילים בארץ בתחומם, בעלי ניסיון רב בימי שגרה ובימי חירום. אני מברך על היוזמה של מד״א ובטוח שעובדי סורוקה יתרמו רבות מניסיונם למיזם חשוב זה״.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מאז השקתו, פרויקט "נאמני חיים" הוכיח את עצמו שוב ושוב באירועים רפואיים דחופים המצריכים החייאה ותגובה מהירה. הצטרפו לשורותינו אלפי אזרחים מכל קצוות העם, שמהווים הוכחה להצלחת המיזם ומסייעים להציל חיים מידי יום, 24 שעות ביממה. אני מברך את אנשי בי"ח 'סורוקה' על ההירתמות למשימה החשובה, מדובר בתוספת כוח משמעותית ליכולות התגובה המהירה בדרום הארץ – ובכלל. אני קורא לציבור הרחב להמשיך ולהצטרף ל"נאמני חיים" ולקחת חלק במשימה החשובה הזו. יש בידכם את הכוח לעזור לנו להמשיך ולהציל חיים בכל מקום ובכל עת".


באדיבות האתר מדא.

לכתבה: לחצו כאן. 

עבור לתוכן העמוד