גיבורים מעופפים: צונחים למען ילדי אלי"ן

10/04/2017 12:00

בית החולים השיקומי אלי"ן בירושלים ומחלקת "אלי"ן אקטיב" ממשיכים להוביל פרויקטים חוויתיים לגיוס כספים, עבור הילדים המאושפזים בבית החולים. ביום חמישי הקרוב, חול המועד פסח, יקיים בית החולים את אירוע הצניחה החופשית 'השמיים הם הגבול', במסגרתו עשרות נרשמים צולחים את אתגר הקפיצה


ממטוס בגובה 3,000 מטרים ומגייסים תרומות עבור ילדי בית החולים.

 

הצניחה החופשית (קפיצת טנדם) מאתגרת אך בטיחותית לחלוטין, ומבוצעת באמצעות חברת צניחה מהוותיקות בתחום ובליווי מדריך מקצועי ומנוסה. כל אדם בריא בגילאי 12-65, ובמשקל שאינו עולה על 99 ק"ג יכול לצנוח (בהתאם לתקנון חברת הצניחה). הצונחים מוזמנים להגיע בליווי משפחה וחברים, שיחזו בהרפתקה וייקחו חלק בחוויה מעצימה ומאתגרת של תרומה לקהילה.


כל משתתף יקבל מבית החולים ערכה אישית מקוונת לגיוס תרומות, כך שיוכל לעדכן את משפחתו וחבריו בכך שהוא צונח כדי לעזור לילדים בשיקום ולהציע להם לתת חסות לצניחה.

 

בית החולים מיידע את הצונחים בכל פעם שמישהו תורם בשמם ושולח להם מכתב תודה. קיימת גם אפשרות לתעד את הצניחה בסרטון שינציח את הזיכרון, אותו ניתן יהיה לשתף גם עם נותני החסות. 


"אתה קם בבוקר ופוגש אנשים שרק רוצים להיטיב לך, רותמים את כל הכישרון שלהם, תורמים את כל הידע והטכנולוגיה כדי שתתקדם וחושבים איך לעשות לך טוב", מספרת אם לילד המטופל בבית החולים. "דמיינו מקום שכל מי שפוגש אותך מחייך אליך ושואל לשלומך. אין טיפת ציניות ואין יחס של התנשאות וזלזול מסביב. במחלקת שיקום יש עשייה יומיומית, יש תקווה, יש ניסיונות חוזרים ונשנים, אימונים מפרכים, תרגילים תמידיים. 

 

מעניקים בנדיבות מרפא לגוף - בצניעות, בכבוד, באמונה. באהבה

אדם לעמל יולד. בהכנעה למציאות שבורה שדורשת תיקון - יש שמחה מסוג עמוק, אחר לחלוטין מהעולם ההישגי והתחרותי שבחוץ. מציאות של צמיחה אינסופית עטופה באהבה ובחום. הרופאים ואנשי הצוות לא לובשים מדים, וגם לא המטופלים. כולם בבגדים רגילים, אין היררכיות. ומי שהכוחות בידיהם מעניקים בנדיבות מרפא לגוף - בצניעות, בכבוד, באמונה. באהבה."

 

"אלי"ן אינו נהנה מתמיכה ממשלתית אוטומטית, וההחזרים מקופות החולים המפנים אותנו לאלי"ן, אינו מכסה את העלות האמתית של הטיפול הייחודי הניתן לילדנו באלי"ן". מספרת אם לילדה משתקמת. "באלי"ן תמיד דואגים לתת לנו את מירב הטיפולים ותנאי האשפוז האופטימליים לילד, לפעמים בכל מחיר. לכן, אלי"ן חייב להישען על תרומות המגשרות על הפער. בנוסף, בית החולים מגייס תרומות כדי לכסות 100% מעלות הציוד המתקדם המשמש את הילדים ומעלות הפרויקטים המיוחדים בבית החולים".

 

ד"ר מורית בארי, מנכ"לית בית החולים אלי"ן, שצנחה בעבר בעצמה, משתפת: "חוויית הצניחה החופשית מתאימה בדיוק לרוח ההרפתקנית שלנו כאן בבית החולים אלי"ן, ותאפשר למשתתפים לטעום מתחושת הניצחון שאנו חשים בכל פעם שאחד הילדים עובר עוד משוכה בדרך לשיקום מלא.

 

כמרכז לשיקום ילדים ונוער היחיד בישראל, ומהמובילים בעולם, משימתנו היא לפעול ללא הרף כדי שהילדים המשוקמים באלי"ן יחוו ילדות רגילה ופעילה ככל הניתן, כנגד כל הסיכויים. אני מזמינה את כולם להצטרף לעשרות המשתתפים שכבר נרשמו לצניחה, לשתף ולהתגייס למען ילדי אלי"ן."

  

  • האירוע יתקיים ביום חמישי, 13.04.17 ,חול המועד פסח, סך התרומות המינימלי למשתתף עומד על 1,800$, סכום המכסה את עלות הצניחה, הסעות, כיבוד, חולצות אישיות לצונח ולמשפחתו ועוד. דמי ההרשמה לאירוע עומדים על 50$.

באדיבות אתר ynet.
לכתבה: לחצו כאן
עבור לתוכן העמוד