עובדי עיריית נס ציונה נרתמים לפרויקט "נאמני חיים" של מד"א

6/04/2017 13:00
השבוע סיים המחזור השני של עובדי עיריית נס ציונה קורס נאמני חיים. כל אחד מהמחזורים כלל כ-60 עובדי עירייה, ביניהם עובדי פיקוח עירוני, שיטור, עובדי ציבור ואף עובדי מוסדות החינוך. הקורסים נערכו בשיתוף ובתמיכה של ראש עיריית נס ציונה, מר יוסי שבו, והסתיים בטקס מרגש שהתקיים בבית יד לבנים בעיר, במעמד ראש העירייה יוסי שבו, אפי בר מנהל מרחב איילון ומשה פולק מתנדב מד"א מזה 44 שנים בתחנת מד"א נס ציונה ומסייע רבות בפעילות מד"א בעיר. 

הרעיון העומד בבסיס המיזם הענק והחדשני - שזכה לשם "נאמני חיים" - הוא שכל אזרח שעבר בשלב כלשהו הכשרה בסיסית של כ-20 שעות בעזרה ראשונה, מסוגל לבצע פעולות החייאה בסיסיות בחולה שלקה בדם לב – ובכך להגביר את הסיכויים להציל את חייו. אולם, במטרה לצמצם עוד יותר את זמן ההגעה לחולה שלקה בדם לב ולהעמידו על הזמן הקצר ביותר, הוחלט לגייס לטובת הפרויקט כל אזרח שמעוניין בכך שהינו מעל גיל 18 והוא בעל הכשרה בסיסית בעזרה ראשונה. 

מערכת איתור מיוחדת של מד"א הפועלת באמצעות יישומון (אפליקציה) תאתר את כל נאמני החיים שנמצאים במרחק של דקות בודדות מהמקום בו דווח למוקד מד"א על חולה שנזקק להחייאה ותזניק אותם למקום במקביל להזנקת צוותי מגן דוד אדום ולהדרכה טלפונית הניתנת על ידי החובשים והפאראמדיקים במוקדי מד"א – זאת עד להגעת איש צוות של מד"א למקום האירוע.

יוסי שבו, ראש עיריית נס ציונה: "אני מברך את בוגרי קורסי ההכשרה של מד״א- נהגים, חובשים ונאמני חיים. לכם תפקיד חשוב בהצלת חיים בתוך הקהילה. בזכותכם תושבי נס ציונה יכולים לחוש בטוחים יותר. יישר כוחכם ותמשיכו בדרך זו של התנדבות והענקת מענה מהיר ומציל חיים."

אפי בר, מנהל מרחב איילון: "אני מברך את מסיימי קורס נאמני החיים שהפכו היום להיות חלק ממשפחת מד"א. הכשרתכם מהווה תוספת משמעותית ומכפיל כוח חיובי מאוד לפעילות מד"א בעיר נס ציונה ובסביבה. אין ספק כי הצטרפותכם מהווה שיפור בזמני התגובה המהירה וביכולת להעניק סיוע רפואי ראשוני".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "ברצוני להודות ליוסי שבו, ראש עיריית נס ציונה, עובדי המועצה והתושבים של המועצה שנרתמו שהצטרפו לפרויקט "נאמני החיים". הנני סבור שתרומתם לפרויקט ולמשימת הצלת החיים תהיה גדולה. מאז השקתו של הפרויקט הצטרפו לשורותינו אלפי אנשי רפואה שמהווים הוכחה להצלחת המיזם. אני קורא לציבור הרחב להמשיך ולהצטרף ל"נאמני חיים" ולקחת חלק במשימה החשובה הזו. יש בידכם את הכוח לעזור לנו להמשיך ולהציל חיים בכל מקום ובכל עת". 

להרשמה לפרויקט 'נאמן חיים' של מד"א יש לחייג ל 6210* (בימים א'-ה' בין השעות 07:00 ל- 23:00 ובימי שישי בין השעות 07:00-14:00), באתר מד"א בכתובת https://life.mdais.org או ב whatsapp בטלפון 052-7515777

באדיבות האתר Local.

לכתבה: לחצו כאן.
עבור לתוכן העמוד