החייל הבודד התנדב עם ילד חולה סרטן מעזה וריגש את הרשת

23/12/2016

חייל משמח ילד עזתי חולה סרטן במחלקה האונקולוגית בבית החולים תל השומר. המפגש המרגש הזה תועד בסרטון, והפך לוויראלי. יונתן, חייל בודד המשרת בחיל האוויר, הפך במהרה לגיבור רשת בעל כורחו והוצף במאות תגובות תמיכה על המעשה.

"לא האמנתי עד כמה הסרטון הזה נגע לליבם של אנשים. התגובות היו מדהימות, מחממות את הלב", סיפר יונתן בשיחה עם חבריו. "לראות ילד חולה מחייך אחרי שהצלחתי להצחיק אותו, זה אושר גדול עבורי. לא משנה לי מאיפה הילד, עזה או ישראל, אנחנו באים במטרה אחת: לשמח לילדים, וזה הדבר שהכי חשוב לי. לי לא משנה מוצא הילד, דת, מין או גזע".

את הסרטון תיעד הרב שמחה אמזל העומד בראש עמותת "מועדון יהודי חברתי". העמותה פועלת בצפון תל אביב, ובמסגרתה פועלים כ-70 בני נוער המתנדבים למען החברה במגוון פרוייקטים חברתיים, כולל סיוע לילדים חולי סרטן.

יונתן בן ה-19 הוא חייל בודד שעלה לפני כשנה מארצות הברית לישראל במטרה להתגייס ליחידה קרבית, ובכך לסגור מעגל: "סבא וסבתא שלי היו פרטיזנים שהצליחו להציל מאות יהודים מהגטאות ומהכפרים באזור לבוב (אז בפולין והיום באוקראינה) מידי הנאצים. זה היה טבעי עבורי שאני אמשיך במורשת שלהם ואהיה חייל בצה"ל, אפשר להגיד שהגשמתי את החלום של סבא שלי וסגרתי מעגל", סיפר למקורביו. 

"האימהות מעזה לא התלהבו לראות חייל במדים מדבר עם הילדים שלהם"


ליונתן יש קשר נוסף לישראל, קשר טראגי: דודו הוא החייל שרון אדרי ז"ל שנחטף ונרצח על ידי חוליית מחבלים בספטמבר 1996. "ההורים שלי בהתחלה לא רצו לחתום לי על אישור הגיוס לצבא, אולי בגלל מה שקרה לשרון ז"ל. בסופו של דבר, שכנעתי את אמא שלי שאם הציונים שלי באוניברסיטה יהיו טובים היא תחתום לי, וכך היה", שחזר בשיחה עם חברים.

בתחילה גויס יונתן כלוחם ביחידת יהל"ם של חיל ההנדסה, וכעבור מספר חודשים נאלץ לעבור לחיל האוויר בעקבות פציעה. ההחלטה שלו להתנדב בעמותת "מלאכי לילה" המסייעת לילדים חולי סרטן התגבשה אצלו בעקבות מות אמו של חברו הטוב. "זה היה אסון גדול עבורי, לא היה פשוט להתאושש מזה. חבר טוב התקשר אלי וסיפר לי על העמותה ועל מה שהיא עושה עבור ילדים חולי סרטן, ישר הסכמתי להצטרף", נזכר יונתן בשיחה עם חבר, "היה ברור לי שאני הולך על זה ואתן את כולי למען אותם ילדים".

"באחד המקרים התחלתי לעשות פרצופים לאחד הילדים ולדבר איתו בערבית, ואז נוצר חיבור קסום והוא החל לצחוק וגם עשה לי פרצופים בתגובה. האמא הייתה מאושרת מזה ושאלה אותי מתי אני בא שוב, כי הבן שלה רוצה שנשחק יחד. כשרואים את החיוך של הילדים מבינים עד כמה אתה נותן להם כוח, נפשית ופיזית, להילחם במחלה ולנסות להתגבר עליה, והם נותנים לנו כוח להתנדב ולתת להם את כל הנשמה והלב".

אחת לשבוע, במשך כשלוש שעות, יונתן מגיע לבית החולים תל השומר בשעות הערב ומתנדב עם ילדים חולי סרטן. "חלק מהילדים לצערי מתים בגלל המחלה הארורה הזו וזה קשה לי, אני נקשר אליהם. אני והחברים פה עושים הכל כדי לשמח אותם. אני זוכר שבהתחלה האימהות מעזה לא כל כך התלהבו לראות חייל במדים מדבר עם הילדים שלהם, אבל אחרי כמה דקות נשבר הקרח", נזכר .

בעקבות יונתן החליטו עוד חיילים להתנדב בזמנם החופשי בעמותה. "אני שמח שאנחנו מראים גם את הצד היפה והאנושי של הצבא", אמר יונתן לחיילים שהלכו בעקבותיו.

באדיבות אתר Mako.

עבור לתוכן העמוד