בעמותת "הצל לבו של ילד" רושמים 4000 ניתוחים מצילי חיים בילדים מסביב לעולם

סנסואי בן הארבע מגמביה, שמחלים בימים אלה מניתוח לב פתוח שעבר במרכז הרפואי "וולפסון" בחולון, הוא הילד ה-4000 שחייו ניצלו על ידי עמותת "הצל לבו של ילד"
19/06/2016
צילום: יח"צ "הצל לבו של ילד"

סנסואי בן הארבע מגמביה מחלים בימים אלה מניתוח לב פתוח במרכז הרפואי "וולפסון" בחולון. סנוסאי הוא הילד ה 4,000 אשר חייו נצלו על ידי עמותת "הצל לבו של ילד" ב"וולפסון".

סנוסאי גר עם משפחתו בעיירה קטנה בשם בריקאמה, דרומית לבירת גמביה. בגיל שלושה חודשים אבחנו אצלו הרופאים מחלת לב מולדת, אך, בגמביה לא היה ניתן לנתח אותו כדי להציל את חייו. לאחר שלוש שנים של נסיעות לבית החולים המקומי כדי לבדוק את מצבו ולעקוב אחר מחלת הלב שלו, החלו הרופאים לחפש היכן ניתן לנתח את הילד כדי להציל את חייו.

למרבה המזל, יו"ר הפדרציה היהודית בבריטניה, פול צ'רני, נכנס לתמונה וקישר בין סנוסאי לבין עמותת "הצל לבו של ילד" ובעזרת שגרירות ישראל בגמביה סנוסאי, יחד עם שלושה ילדים נוספים מגמביה אשר נזקקו לניתוחי לב, הובא לישראל כדי לעבור ניתוח לב מציל חיים ב"וולפסון".

סנוסאי הגיע לישראל ביום ראשון ה-15 במאי יחד עם עוד 12 ילדים נוספים מטנזניה ומגמביה. הוא הגיע מלווה באחותו הגדולה, פנדה, ולכל אורך המסע מאפריקה לישראל נשאר צמוד אליה. בבוקר שלמחרת, סונסאי, יחד עם שאר הילדים, הגיע לבית החולים "וולפסון" לבדיקות ראשוניות. הוא המתין לתורו, מתהלך יד ביד עם אחד מאנשי הצוות של העמותה, בודק כל הזמן שאחותו נמצאת בקרבת מקום. לאחר זמן מה בבית החולים מצבו של סנוסאי התדרדר, הוא התקשה לנשום וגופו קרס. תוך דקות הצוות הרפואי בבית החולים החל בתהליך ההחייאה והצליח לייצב אותו, מיד לאחר מכן סנסואי הובהל לניתוח חירום. ד"ר ליאור ששון וצוות חדר ניתוח עבדו במשך שעות וכל הזמן הזה פנדה, אחותו של סנוסאי, ישבה בחדר ההמתנה, בוכה ומתפללת. הניתוח עבר בהצלחה. שלושה ימים בלבד לאחר הניתוח סנסואי כבר ישב זקוף במיטתו וחייך וכעת מחלים בבית הילדים של עמותת "הצל לבו של ילד" בחולון.

בבית החולים ביקשו להודות למי שסייע בהבאת סונסאי לארץ, "תודה לכל מי שסייע והשתתף בהצלת חיי סנוסאי - The Sherman Trust, בריסל איירלינס ומשרדי עמותת 'הצל לבו של ילד'בשוויץ ובאנגליה."

הכתבה פורסמה לראשונה באתר Local בתאריך 19/06/2016

עבור לתוכן העמוד