התנדבות בעמותת "אח בוגר אחות בוגרת ישראל'

24/03/2016
התנדבות בעמותת "אח בוגר אחות בוגרת ישראל' (הגדל)

מזה שנה משמש אייל סילנר, בן 43 ואב לארבעה, אח בוגר לילד בן שבע, שאיתו הוא מבלה פעם בשבוע למשך שעתיים וחצי. "כשאנחנו מבלים אני רואה שהעיניים שלו נוצצות מאושר, זה עושה לי את היום"

עיריית כפר סבא, המחלקה להתנדבות ומשאבי אנוש וקהילה, קוראת לתושבים להתנדב ולקחת חלק בפרויקט 'אח בוגר - אחות בוגרת ישראל' ולתרום שעתיים בשבוע למען ילדים ובני נוער.

עמותת "אח בוגר אחות בוגרת ישראל" הוקמה בשנת 2003 ומאז מסייעת ותומכת במאות ילדים ובני נוער מדי שנה. העמותה מעניקה שרות חונכות אישי, מתוך מחויבות לילדים ולהוריהם ומחברת בין מתנדבים לילדים הזקוקים לכך. המתנדבים מהווים אחים ואחיות בוגרים לליווי ארוך טווח וקשר איכותי ומשמעותי. 

אייל סילנר (43), נשוי ואב ל-4, נחשף לפעילות העמותה לפני כשנה, כשנציגיה הגיעו למקום עבודתו בחברת "אטיונטי" בכפר סבא. מתנדבי העמותה הגיעו להרצות על הפעילות שלהם וכבשו את לבו. הוא החליט 'לאמץ' ילד ולשמש לו כאח בוגר. 

אייל: "לצערי, אני הייתי היחיד שהתנדב. אני מרגיש באמת תחושה של שליחות. ואני מאמין שאנחנו באמת יכולים להשפיע, אפילו במשהו, לטובה, על הילדים עם הנשמות הטהורות האלה". 

מתי פגשת את הילד וכיצד נוצר בניכם החיבור והאמון?

"התחלתי להתנדב בעמותה לפני כשנה. מדובר בילד בן 7 שמתגורר בכפר סבא. אביו יצא מהתמונה והוא היה זקוק לדמות גברית בחייו. העמותה הפגישה ביני לבין האם, ולאחר מכן עם הילד. מצאתי את עצמי מעין אב לילד נוסף. אני מבלה אתו פעם בשבוע למשך שעתיים וחצי ובכל פעם לוקח אותו למקום אחר. רכבנו יחד על אופניים, אנחנו משחקים בכדור, במשחקי מחשב, אני ממציא את עצמי בכל מפגש מחדש וחושב כיצד לשמח אותו. כשנפגשנו בפעם הראשונה, ראיתי שהילד מאוד מופנם וכבוי, אך עם הזמן הוא נפתח אליי. כיום כשאנחנו מבלים אני רואה שהעיניים שלו נוצצות מאושר, זה עושה לי את היום. 

"חשוב לי שעוד אנשים יהיו מודעים ליוזמה של העמותה וייקחו בה חלק. ישנם הרבה ילדים שצריכים רק מעט כדי להיות מאושרים. כשילדים כאלה רואים שגורם חיצוני, מתוך התנדבות נטו, מוכן להקשיב, לדבר, לכבד, ללמד, להיות שם בשבילם, להיות חבר, אז הם לומדים לתת יותר אמון בחברה".

לא קשה לך לפנות זמן כשבבית יש לך ארבעה ילדים משלך?

"
ההתחייבות לא פשוטה. מי שנכנס אליה חייב להבין שמדובר בהתנדבות ארוכת טווח. אותם ילדים כבר חוו נטישה, כך שנטישה נוספת תגרום להם לחשוב ששוב עזבו אותם. זה לא קל כשיש לך ילדים, אבל מצד שני אני כבר אב לילד בן 7 כך שאני מבין מה עובר על אותו הילד שאני נפגש איתו ומצליח להתחבר אליו. 'אטיוניטי' החברה בה אני עובד תומכת בהתנדבות שלי מבחינת שעות עבודה, ואם חברות אחרות ידעו לתרום בצד הזה, אז למתנדבים הפוטנציאלים יהיה יותר קל כדי שההתנדבות לא תבוא על חשבון המשפחה".

כיצד ילדיך ואשתך הגיבו לכך?

"הילדים שלי עוקצים אותי לפעמים שאני מבלה עם הילד יותר מאשר איתם. באיזשהו מקום זה קצת נכון. אני מבלה אתו שעתיים וחצי רצופות בלי שום הפרעות. הם שואלים ומתעניינים ואני מסביר להם את החשיבות של ההתנדבות שלי. בהתחלה לא היה לנו קל, אבל עם הזמן גם הם וגם אשתי הבינו והתרגלו לרעיון. בעמותה תומכים בנו בכל מה שקשור להתמודדות עם הילד ומשפחתו, אך לא מחזקים את הקטע שלנו עם המשפחה הקיימת. לדעתי חשוב אולי לשלב בין השניים. בעתיד הקרוב אני מתכוון להפגיש בין הילד לבין ילדיי". 


דרושים עוד מתנדביםמזה שנה פועלת עמותת 'אח בוגר אחות בוגרת ישראל' בכפר סבא. סניף כפר סבא מציין שנה להקמתו והוא מונה 20 אחים בוגרים ואחיות בוגרות (מתנדבים) ו-20 אחים ואחיות צעירים (ילדים) בהתאמה. ילדות וילדים רבים זקוקים לקשר תומך של מתנדבים שיאמצו אותם למפגשים בני שעתיים בשבוע. אחת לחודש וחצי נערכת פעילות "יציאה מהשגרה" בה משתתפים כל האחים הבוגרים והצעירים, בפעילות כגון טורניר כדורגל, סדנת היפ הופ, החלקה על קרח ויום בישול בטבע. 

להצטרפות ולהתנדבות ניתן ליצור קשר בכתובת המייל
tali2BIGBROTHERS.ORG.IL , 0528108796. 

 

באדיבות כפר סבא local

http://www.local.co.il/kfar-saba/133814/article.htm

צילום: פרטי 

עבור לתוכן העמוד