תנו סוודר קבלו פסטיבל ועשו טוב להומלסים

3/01/2016
תנו סוודר קבלו פסטיבל ועשו טוב להומלסים (הגדל)
תנו סוודר קבלו פסטיבל ועשו טוב להומלסים
ביום שישי הקרוב (8.1) יתקיים בתל אביב בפעם החמישית "פסטיבל בסוודר" - עלות הכניסה לקהל היא שמיכה, סוודר, נעליים, מעיל או כל ביגוד חם שיועבר לאנשים החיים ללא קורת גג. חמי רודנר, טיפקס, עלמה זהר, קרולינה, אבטיפוס, יהודה קיסר, פישי הגדול, דן תורן, סגול 59, עוז זהבי ואחרים יופיעו בהתנדבות מלאה

החורף כבר לגמרי כאן ובעוד שההנחיות לחימום הבית הן לשמור על 24 מעלות קבועות, ישנם מאות חסרי בית ברחבי הארץ שנאלצים להתמודד בחוץ עם קור חודר עצמות. כדי לנסות ולסייע להם לשמור על חום גופם יתקיים גם השנה, "פסטיבל בסוודר".

 

מדובר באירוע איסוף בגדים מוזיקלי מיוחד כשגם השנה, בפעם החמישית ברציפות, עלות הכניסה לקהל היא שמיכה, סוודר, נעליים, מעיל או כל ביגוד חם אחר. כל המשתתפים באירוע פועלים בהתנדבות מלאה ומרוחב לבם. הבגדים הנאספים באירוע יחולקו על ידי יוזמי הפסטיבל לנזקקים, מבקשי מקלט, אנשים שישנים באזור שוק הכרמל, מאהל ארלוזורוב, נשים בזנות, בתי מחסה של חסרי בית ו"כל מקום בו ישנים וחיים אנשים ללא קורת גג בתל אביב".

 

הפסטיבל הוא פעילות שיא של עשיה ממושכת למען ההומלסים בה לוקח חלק יוזם ומארגן הפסטיבל, ליאור לוי :"לפני 8 שנים גרתי ברחוב גאולה, ליד הים. באחד מימי ינואר הקרים נפטר מקור איש שמעולם לא הכרתי. הוא היה הומלס. אך כשביררתי על נסיבות מותו התברר לי שהוא פשוט מת מקור". מאז לוי נוהג לעבור בלילות הקרים ברחובות תל אביב ולחלק כוס תה, שמיכה, מעיל או נעליים לדרי הרחוב השונים. "האירוע הפך בשנים האחרונות למסורת כשהמטרה שלו היא אחת - לחמם את חסרי הבית והנזקקים בחורף" מסביר לוי, "כל הפסטיבל הוא בהתנדבות, האמנים, המתנדבים שמסדרים וממיינים את הבגדים וארגון 'לשובע' שמגיע לתמוך. הבגדים שנאספים מסייעים להרבה מאוד אנשים. אנחנו, צוות הפסטיבל, מתייחסים לאירוע כאל מילואים: לכל אחת ואחד מאיתנו יש תפקיד. אנחנו מאוד מתרגשים בכל שנה לראות איך אנשים פותחים את ליבם ויוצאים מאדישותם למען האנשים השקופים ביותר בשולי החברה שלנו".  

 פסטיבל בסוודר יערך ב-8.1 ,יום שישי, בין השעות 12-17 בהנחיית דפני ליף ובהשתתפות: חמי רודנר, טיפקס, עלמה זהר, סיסטפ עאלי, קרולינה, אבטיפוס, יהודה קיסר, מלכה באיה, יעל דקלבאום, פישי הגדול, דן תורן, סגול 59, עוז זהבי, רוני סומק ואחרים. 

 

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4747247,00.html

 

עבור לתוכן העמוד