מתנדבי שנת השרות בתנועה הקיבוצית
הגדל

יובל השינשין

לפני כשבוע הסתיים תהליך הבחירה ההדדית של מועמדי שנת השרות בתנועה הקיבוצית, במהלכו שובצו  855 שמינסטים, ב-88 מסגרות התנדבות.


התהליך החל ברישום באתר שנת השרות של התנועה הקיבוצית. כ-2200 בנות ובני שנתון י"ב ביקשו להצטרף למסלול י"ג המבוקש, כשבסופו של תהליך הוגשו למשרד הביטחון בקשות לדחיית שרות לאותם נבחרים. מדובר על 480 בנות ו- 375 בנים שהתקבלו למשלחת שנת השרות החדשה. שיבוצם נעשה בתהליך של התאמות מול צרכים ובקשות, ובסופו של דבר אותם צעירות וצעירים יפעלו בשנת ההתנדבות ב-30 כפרי נוער, 29 פנימיות, 10 קיבוצים בעוטף עזה ובערבה, 14 חוות טיפוליות ומוסדות לבעלי צרכים מיוחדים, וב-5 מסגרות הדרכה ובתי ספר שדה.


המשלחת מורכבת משמינסטים המגיעים מ- 150 קיבוצים (מ- 40 מועצות אזוריות). בנוסף, המועצה האזורית שמחזיקה "בשיא" כמות המתקבלים היא המועצה האזורית עמק יזרעאל עם 89 שינשינים, במקביל מחזיקה מועצת בני שמעון "בשיא" משלה כאשר היא מובילה באחוזי הקבלה הגבוהים למשלחת (נרשמים התחלתיים שהתקבלו בסוף). אם כבר נתונים פיקנטיים, הרי שאי אפשר שלא לשים לב שהשם הנפוץ ביותר בקרב המתקבלות והמתקבלים הוא "יובל" (29 שינשינים). אחריו אגב, מגיעים השמות: "עומר" "ונועם".


בתמונה צוות שנת השרות של התנועה הקיבוצית, המרכז את פעילות המשלחת: איילת גודארד, עופר רימון, סער פוקס ולירז ברנד יחד עם ראשת אגף החינוך והמשימות ד"ר גבי אסם, בכפר גלים.

עבור לתוכן העמוד