למעלה מ-900 חברות ועסקים שונים ברחבי הארץ יתנדבו ביום מעשים טובים
הגדל

תרמתי בעבודה: מתנדבים יחד

חברות שונות, ברחבי הארץ, עוסקות לאורך כל השנה בפעילות התנדבותית, חברתית וסביבתית. לקראת יום מעשים טובים, שיתקיים בשבוע הבא, הן מבקשות להבהיר כי לא מדובר ביוזמה חד-פעמית וכי הן מטפחות את הקשר עם הקהילה לאורך כל השנה, "אנו מקיימים דיאלוג שוטף ואין סיבה שזה ייעצר אצלנו"

מאות חברות ועסקים שונים כבר נרתמו למען "יום מעשים טובים", עם מגוון מסחרר של פרויקטים התנדבותיים ברחבי הארץ. כל מה שצריך לדעת לקראת שיחת הסמול טוק בכנס העסקים הבא.

 

יום כיף בעבודה, גרסת הסולידריות: למעלה מ-900 חברות ועסקים שונים ברחבי הארץ יתנדבו ביום מעשים טובים, ב-24/3 בשלל פעילויות נתינה מצפון ועד דרום הארץ. במסגרת שלל הפרויקטים ישתתפו כ-27,000 עובדים, אשר יפעלו למען מטרה חברתית או סביבתית.

 

  

צביעת מועדוניות למען אוכלוסיות נזקקות, נטיעת גינות קהילתיות, אירוח של בני נוער בסיכון ועוד ומדובר בסולידריות אמיתית של עסקים שרוצים לתת ומוכנים להתאמץ עבור המטרה החשובה הזו.

 

המספרים המרשימים, הכוללים מאות חברות ברחבי הארץ ולמעלה מעשרות אלפים מתנדבים, אינם עניין של מה בכך - עבור החברות המשתתפות מדובר בהתגייסות אנושית וכלכלית גם יחד. החברות מקדישות חלק ניכר מזמנן לטובת ההתנדבות, נושאות בעלויות הפעילות  כמחווה מרגשת של רצון טוב וקשר עם הקהילה ומשקיעות לא מעט זמן בישיבות סיעור מוחות עם המנהלים, כדי לגבש את הפעילות שתשקף את רוח הארגון בצורה הטובה ביותר. והרווח של כולם - העובדים נהנים מהזדמנות ייחודית לתרום מעצמם ומכישוריהם השונים, ומהפסקה קטנה ומרעננת בשגרה, אשר בין היתר תורמת לגיבוש. והעמותות והגופים נהנים מהפרות הייחודיים של שיתוף הפעולה.

 

חיבור בין המגזר היהודי והערבי? ערך עליון

חברת "נילית" ממגדל העמק, שבימים כתיקונם עוסקת בייצור חוטי ניילון ופולימרים, מטפחת ערב-רב של 750 עובדים מכל המגזרים והדתות. תחום ההתנדבות אינו זר לחברה, כאשר העובדים נמצאים בדיאלוג מתמיד עם היחידה לקידום נוער במגדל העמק ובכפר ריינה, ומעניקים חונכות תעסוקתית לנערים בסיכון.

 

השנה התגייסה החברה לפעילות מיוחדת גם ב"יום מעשים טובים" עצמו: בשיתוף עם "שפע סדנאות" יצבעו העובדים ונערים מהמגזר הערבי והיהודי בדי קנבס גדולים שייתרמו לקישוט מועדוניות באיזור. "החיבור בין קהילות ומגזרים ושונים הוא מבחינתנו ערך עליון", אומרת הילה אלון, מנהלת תחום הרווחה וקשרי קהילה בחברה. "במהלך כל השנה מגיעים אלינו נערים אחת לשבוע, אוכלים כאן ארוחת צהריים ומשולבים במחלקות השונות. השנה החלטנו על פרויקט התרומה למועדוניות, שמחזק עוד יותר את הקשר בין העובדים לנערים ונותן לנו הזדמנות לתת עוד קצת מעצמנו."

 

נשמע שנושא ההתנדבות בחברה מתפתח משנה לשנה, לא?

"לגמרי", אומרת אלון, "בעקבות שיתוף הפעולה עם "רוח טובה" החלטנו גם על פעילות נוספת שתמשיך את האירוע ביום מעשים טובים, ובמסגרתה יגיעו למפעל החברה עשרים זוגות אופניים מפורקים שיורכבו כאן, וייתרמו לילדים נזקקים מהמגזר הערבי. אנחנו מקווים ומייחלים לשיתוף פעולה ושלום בין שני המגזרים ומקיימים דיאלוג שוטף וחיים את המציאות הזו מדי יום, ממש אין סיבה שזה ייעצר אצלנו".

 

 

חברת לייבפרסון בפעילות הרכבת והענקת אופניים למען ילדים במועדונית בראש העין 

 

בית אבות שהופך לבית קפה, גן מוסיקלי חדש בעפולה

חברת "אלווריון" חושבת כי גם לקשישים מגיע לשבת על כוס קפה ולכן תהפוך בית אבות נבחר לבית הקפה, כאשר הקשישים המרותקים בדרך כלל למעון יוכלו ליהנות משירות, אווירה ועיון בתפריטים שיוכנו במיוחד על ידי המתנדבים הנלהבים.

 

 

מקימים בית קפה בבית קשישים 

ואם חשבתם שהחברות מחפשות יוזמות חיוביות ברדיוס של 20 דקות מהמשרד, דעו שזה ממש לא המצב - חברות רבות בוחרות לצאת מגבולות אזור הנוחות שלהן ומקדישות זמן רב בהגעה למקומות בפריפריה. השנה ניכרת הירתמות למען תושבי הדרום ואזורים מחוץ לרדאר התקשורתי הפופולארי.

 

כך למשל, חברת תוכנה ממרכז הארץ תשלח מאיירים, עובדי החברה, לפנימיית עדן הממוקמת במועצה אזורית אשכול. המאיירים יסייעו להפוך את הפנימייה למקום שמח ומעוצב, בשיתוף ילדי הפנימייה. גם חברת UTI מתגייסת לפרויקט שיפור וטיפוח הקיים, במקרה הזה בבית הנוער "קדימה" שבקרית גת: הלו"ז הצפוף של הפרויקט יכלול צביעה של המועדונית, הקמת גינה, מתקני ספורט ופחי אשפה קבועים – ולקינוח, אפיית עוגיות משותפת עם הילדים.

 

 

חברת אינטל משפצת את המתנ"ס הקהילתי בשכונת חפציבה 

 

גם מקומם של בעלי החיים והערכים הסביבתיים לא נפקד משלל המטרות הטובות: חברת "אקסווייז" תסיע חמישה עשר דיירים מהוסטל "אק"ים" בהרצליה למעון צער בעלי חיים שבעיר. שם יהנו החוסים מהרצאה, טיפול בחיות והוצאתן לטיול. כמו כן, חברות רבות יוצאות לניקיון חופים ופארקים לאומיים.

 

ושימו לב ליוזמות כגון ימי כייף והפנינג המוקדשים לקהילה מעוטת יכולת, אוכלוסיות מיוחדות וילדים ונוער בסיכון: חברת "פלאריום" תארגן הפנינג גדול בפנימיית "אור שמחה" בכפר חב"ד, ותפנק את הילדים ההפעלות, דוכנים, משחקים ומתנות. חברת "אסם" תסייע בהקמת גן מוסיקלי חדש בעפולה עבור ילדים הסובלים משיתוק מוחין, תוך כדי ביצוע שימוש חוזר בחומרי גלם קיימים ו"אמי טכנולוגיות" יוציאו את ילדי פנימיית "נווה הדר" ליום שכולו כייף בלונה פארק. יש יותר טוב מזה?

 

עוד פרויקט מרגש שייך לחברת זגמן, לשיווק וייבוא ציוד וכלי עבודה לתעשייה לכל הארץ, שלקחו על עצמם הקמת מגרש פטאנק לנכי צה"ל בבית החולים תל השומר, המגרש יוקם בשיתוף משרד הביטחון וביה"ח תל השומר.

 

למעשה, לא מדובר בחגיגה של יום אחד בלבד, חברות רבות נשארות בקשר עם המקום שבו התנדבו ומפתחות מערכת יחסים ארוכת טווח המגיעה לשיאה בחגים ואירועים מיוחדים.

 

  • רוצים גם אתם לעשות טוב? לכל אירועי יום מעשים טובים - לחצו כאן .

·   לפרטים נוספים - "יום מעשים טובים" גם בפייסבוק .

 

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4636369,00.html

 

עבור לתוכן העמוד