סמל ברקאי שור ז"ל היה מתנדב מסור
הגדל

מתנדבים לזכר סמל ברקאי שור ז"ל

סמל ברקאי שור, שנהרג ב"צוק איתן," היה מתנדב מסור. לזכרו יתקיים מבצע התנדבות שבמסגרתו נקראים המתנדבים לתייג עצמם נושאים חבר ב"שק קמח"- "אבו-יויו" בירושלמית. מתנדבים, זוכרים ומתעדים

 במהלך השבוע שבין 9  ל 15  בנובמבר ייצא לדרך "מבצע אבו-יויו" (כינוי ירושלמי ל"שק קמח) שבמסגרתו יקיימו חבריו של סמל ברקאי שור ז"ל, שנפל במבצע "צוק איתן," מבצע התנדבות כלל ארצי בהשראתו ולזכרו.

     הרעיון לקיום מבצע ההתנדבות נולד בעקבות דברי ההספד שנשא אביו של ברקאי שור ז"ל על קברו. חבריו של ברקאי, כמו רבים אחרים שליוו אותו בדרכו האחרונה, הבינו כי מדובר בפרויקט בר ביצוע והחליטו להפוך את החזון למציאות. מטרתו של "מבצע אבויויו" היא להביא רבים ככל האפשר בחברה הישראלית להחזיר לקהילה באמצעות מעשים טובים לאחר שבמהלך הקיץ האחרון כבר הוכיחה החברה הישראלית כי גם בשעתה הקשה היא יודעת להתאחד ולהתגייס למען ערבות הדדית.

חבריו של ברקאי שור ז"ל יזמו את המבצע כדי להמשיך את דרכו ואת הלכידות החברתית שליוותה את ימי המבצע ולעודד מעו - רבות קהילתית וחברתית בכל הרבדים של החברה הישראלית.

 במסגרת "מבצע אבו-יויו" יכול כל אחד להתנדב בכל דרך ובכל תחום כפי שימצא לנכון. מתנדבים אשר ירצו סיוע במציאת מקום התנדבות יוכלו  להיעזר בעמותת "רוח טובה" מקבוצת אריסון המתמחה בתיווך בין מתנדבים פוטנציאליים לעמותות הזקוקות למתנדבים.

חבריו של ברקאי קוראים לכל כל מי שישתתף בפרויקט להצטלם כשהוא נושא על גבו חבר (שק קמח — אבו-יויו בפי הירושלמים) להעלות את התמונה לפייסבוק ולתייג אותה #אבויויו.

 סמל ברקאי, יליד ירושלים, לוחם בקורס מ"כים בחטיבת כפיר, היה בן 21 בנופלו. הוא נהרג במהלך סיכול ניסיון חדירה של חוליית מחבלים ליד קיבוץ נחל-עוז. במשך כל שנות חייו נהג ברקאי להתנדב במסירות במד"א ובעמותות שמסייעות למשפחות במצוקה וגם היה מדריך בסניף של בני עקיבא בעירו.

 ליצירת קשר עם עמותת "רוח טובה " מקבוצת אריסון לסיוע במציאת מקום התנדבות 

פרטים בדף הפייסבוק "מבצע אבו-יויו ".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4582839,00.html 

 

באדיבות ynet 

עבור לתוכן העמוד