"אחת מתשע"
הגדל

נינט, יהודה, בר וגם גל מברכים את נועה

עמותת "אחת מתשע" יצאה בקמפיין חדש, בהשתתפות בר רפאלי, נינט, יהודה לוי, גל גדות ועוד, במטרה להעלות את המודעות לסרטן שד בקרב נשים צעירות. במסגרת הקמפיין יעל גולדמן, שחלתה בגיל 37 בסרטן השד, מספרת כיצד ההתמודדות עם המחלה גרמה לה להתנדב למען אחרות

רבע מהחולות החדשות בסרטן השד מידי שנה הן נשים צעירות, מתחת לגיל 50. מדובר ב 1,000 נשים בכל שנה. גילוי מוקדם מעלה את סיכויי הריפוי ל-92% ולאור זאת הגילוי המוקדם קריטי עבור אותן נשים. לפיכך, המסר המרכזי של הקמפיין החדש של עמותת "אחת מתשע" הוא: "הגעת לגיל 30? לכי להיבדק לגילוי מוקדם של סרטן השד".

  

במסגרת הקמפיין  'יום הולדת 30 לנועה', שמטרתו העלאת המודעות לסרטן שד בקרב נשים צעירות. מפורסמים רבים וביניהם בר רפאלי, גל גדות, עדי הימלבלוי, יהודה לוי ועוד מברכים את נועה, התקציבאית במשרד הפרסום ראובני פרידן, משרד הפרסום המטפל בהתנדבות בעמותה ויזם את הקמפיין, לרגל יום הולדתה ה-30. מטרת הקמפיין לעודד נשים שהגיעו לגיל 30 ללכת להיבדק אצל כירורג שד, לגילוי מוקדם של סרטן השד.

 

הנתונים מצביעים על כך כי רבע מהחולות החדשות בסרטן השד מידי שנה הן נשים צעירות, מתחת לגיל 50. מדובר ב 1,000 נשים בכל שנה. גילוי מוקדם מעלה את סיכויי הריפוי ל-92% ולאור זאת הגילוי המוקדם קריטי עבור אותן נשים. לפיכך, המסר המרכזי של הקמפיין הוא: "הגעת לגיל 30? לכי להיבדק לגילוי מוקדם של סרטן השד".

 

הבנתי שהייעוד האמיתי שלי הוא לתמוך בזולת - יעל גולדמן

 

הסיפור שלי התחיל בגיל 37. הייתי אז אם לשני ילדים קטנים ושבנו, אני ובעלי זהר, ארצה לאחר יותר מעשור בו חיינו באיטליה. רצינו לחזור, הכוונה הייתה תמיד לחזור למולדת וחיכינו כבר להתחיל את החיים החדשים שלנו כאן. התמקמנו בראשון לציון ודווקא בתקופה זו של התאקלמות והתחלות חדשות, גיליתי שחליתי בסרטן השד. למזלי הייתי מספיק עקשנית וגם לאחר שרופא הנשים שלי הרגיע אותי ואמר שלגוש בשד שלי ''אין שום משמעות'', כיוון שאני צעירה, לא נרגעתי. מתוך אינטואיציה פנימית ובהתעקשותו של בעלי, החלטתי לגשת לקבל חוות דעת נוספת מכירורג שד ולמזלי, התגלתה האמת.

בתור אמא צעירה לילדים, כשכל החיים עוד לפניי, החלטתי לבקש מהרופאים את הטיפולים האגרסיביים ביותר (כימותרפיה והקרנות), כיוון שהגידול היה ממאיר ורציתי להיות בטוחה שעשיתי את כל מה שביכולתי כדי להבריא ולהמשיך הלאה.

 ידעתי שאסור לי ליפול, כי יש אחרים שתלויים בי. כולנו היינו בתקופת הסתגלות חזרה לארץ וידעתי שהמשפחה שלי צריכה אותי עכשיו, אולי יותר מתמיד. הכרחתי את עצמי לתפקד כרגיל ולכל אורך תקופת המחלה המשכתי לעבוד מבלי לשנות את שגרת החיים. החלטתי שלא לספר לסביבה על המחלה, כך שאף אחד לא ידע מה עובר עלי ומכיוון שלא רציתי שירחמו עלי. בבוקר הייתי מגיעה לטיפול כימותרפי ומבית החולים נוסעת ישר לעבודה או מגיעה לסייע לזהר, במרפאתנו הווטרינרית, שכן בשל דאגתו הרבה לי ובחששותיו לחיי ולמצבי - התקשה לעבוד לבד.

 תמיד הרגשתי סיפוק מעזרה ותמיכה באלו הזקוקים לכך וכך יצא שדווקא בתקופת המחלה הייתי מעניקה תמיכה לחולים אחרים שהיו מטופלים לצידי במחלקה בבית החולים. הייתי אוזן קשבת ללא מעט חולים ועבור אחרים - הספיקו חיוך ומילה טובה ממני - על מנת לעשות את הימים הקשים שלהם - למעט קלים יותר.

 למזלי, הכרתי בתקופת הטיפולים אישה מופלאה, נהיינו חברות נפש, עברנו יחדיו את התקופה הקשה בתמיכה הדדית ותוך כדי וגם בזכותה - הבנתי את הצורך הנואש כמטופלת והחשיבות של מישהי, שעוברת בדיוק מה שאני עוברת ויכולה להבין אותי בצורה הטובה ביותר ולהיות אוזן קשבת ומבינה.

כבר אז התחילה לקנן אצלי תחושת השליחות והרצון לעזור לאחרים. חמש שנים לאחר מכן יצרתי קשר עם עמותת 'אחת מתשע' וביקשתי להתנדב ולסייע לחולות אחרות, מתוך ההבנה לחשיבות התמיכה בתקופת ההתמודדות עם המחלה. כיום אני מלווה, במסגרת שירות 'לצדך' של העמותה, נשים שחלו בסרטן השד. לא ניתן לתאר כמה סיפוק אני שואבת מפעילותי בעמותה וההרגשה שאני נותנת תקווה לנשים אלו.

לפני כשנה, 11 שנים לאחר ששמתי את סרטן השד מאחורי, התבשרתי שהמחלה חזרה והפעם נאלצתי לעבור כריתת שד ושחזור. אך בניגוד לעבר, הפעם היה מי שהבין גם אותי ומה שעובר עלי. בזכות המסגרת של 'לצדך' בעמותת 'אחת מתשע', המתנדבות הנפלאות עטפו אותי, והעניקו לי כוחות, תקווה ואופטימיות, שכאשר חליתי בפעם הראשונה, יכולתי לשאוב רק מעצמי. הן פשוט ''היו שם'' וזה כל מה שהייתי צריכה.

 היום אני יודעת, לאחר שנים בתור מעצבת פנים, שהייעוד האמיתי שלי טמון בתמיכה בזולת ואני יועצת זוגית עבור זוגות הנמצאים במשבר, גם ובעיקר בעקבות בעיה רפואית. אחד הדברים שלמדתי בתקופת המחלה היא על הכוח של הזוגיות, כמה חשובה תמיכתו של בן הזוג. זה מה שהוביל אותי להחלטה לעשות הסבה מקצועית ולעזור לזוגות אחרים לצלוח את תקופת ההתמודדות הקשה.

 דבר אחד נוסף אני מביאה איתי לכל מסגרת אליה אני מגיעה - מודעות לחשיבות הגילוי המוקדם של סרטן השד. בתור מי שחלתה בגיל צעיר ועוד לפני שמישהו בכלל חשב שאני יכולה לחלות, אני מדרבנת נשים להיות מודעות לגופן וכבר בגיל 30 ללכת להיבדק, כיוון שגילוי מוקדם מציל חיים.

  לפרטים הכנסו לאתר העמותה , או התקשרו לקו החם- 1-800-363-400

 

  באדיבות   ynet   

 

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4504763,00.html

עבור לתוכן העמוד