מתנדבי פרויקט "מסע"
הגדל

המסע שלהם, העתיד שלנו

  פרויקט "מסע" של הממשלה והסוכנות היהודית מציין עשור לפעילותו במוקד התוכנית: צעירים יהודים מגיעים לישראל לתקופות ממושכות ותורמים מניסיונם למגוון תוכניות מקצועיות במשק "יהיו גרעין המנהיגות היהודית בשנים הבאות"

 

     פרויקט "מסע" של הממשלה

   והסוכנות היהודית יציין מחר עשור לפעילותו באירוע חגיגי ורב משתתפים בבנייני האומה במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו. השנה יהיה שיא במספר המשתתפים בפרויקט הייחודי, עם 11-כ אלף צעירים 62-מ מדינות.

   מדובר בגידול משמעותי בהשוואה לתחילת הפרויקט, אז הגיעו לישראל 4,000-כ משתתפים 30-מ מדינות בלבד. משתתפי "מסע" שוהים בישראל לתקופה של סמסטר עד שנה ומשתלבים 250-בכ תוכניות שונות, הכוללות התמחות   מקצועית במשק, התנדבות במגזרים שונים ולימודים במגוון מסלולים.

   הפרויקט נוסד על ידי הממשלה והסוכנות היהודית כדי לחזק את הזהות היהודית של צעירים מרחבי העולם ולהעמיק את הקשר שלהם לישראל. במוקד הפרויקט מגיעים צעירים יהודים בני 30-18 לישראל לתקופה ממושכת ומשתלבים בארץ במגוון תוכניות. מאז הקמתו הגיעו לישראל 86-כ אלף צעירים יהודים. פרויקט "מסע" משפיע באופן משמעותי על הזהות היהודית של צעירים ברחבי העולם ועל הקשר שלהם עם ישראל. מנתונים של הפרויקט, שנמסרו לידי "ישראל היום," עולה כי 79% מהבוגרים אומרים בתום   התוכנית כי הם גאים בזהותם היהודית, 77% מציינים כי הם מרגישים מחוברים לישראל, 66% מבהירים כי היו רוצים להתחתן עם יהודים, 64% מציינים כי לאחר שסיימו את התוכנית היו מעורבים בחיים יהודיים ופעלו בהתנדבות בארגון יהודי כלשהו, 45%-ו דיווחו כי הם שוקלים להשתלב באופן מקצועי בעולם היהודי.

   יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי אמר כי "חוויית 'מסע' מחזקת ומעשירה את המשתתפים עצמם, את מדינת ישראל ואת העם היהודי כולו. 86 אלף הצעירים, שחוו את החיים בארץ דרך 'מסע,' יהוו את גרעין המנהיגות היהודית במשך עשרות השנים הבאות."  

   תרומתם הכוללת של משתתפי "מסע" לחברה הישראלית נאמדת בכמיליון ימי התנדבות, והיא מאגדת השתלבות במשימות לאומיות וחברתיות כגון חינוך, קידום נוער בסיכון, קליטת עלייה וחיזוק הפריפריה. נוסף על כך, אלפי משתתפים פועלים ותורמים מניסיונם במסגרות מקצועיות במשק הישראלי. בין השאר, בחממות טכנולוגיות, בחברות סטארט-אפ ובמשרדי ממשלה.

   עם שובם למדינותיהם משתלבים רבים מהבוגרים בתפקידי מפתח בקהילה והופכים לשגרירים נאמנים של ישראל בארצותיהם. 20%כ- מהבוגרים בוחרים להמשיך לחיות בישראל בתום הפרויקט ועולים ארצה.

       באדיבות ישראל היום      http://digital-edition.israelhayom.co.il/Olive/ODE/Israel/Default.aspx?href=ITD%2F2013%2F11%2
עבור לתוכן העמוד